Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Ve Slavkově a Bučovicích vznikly moderní výjezdové základny pro záchranáře

Ve Slavkově a Bučovicích vznikly moderní výjezdové základny pro záchranáře

Bučovice, 4. října 2023 – Po roce a čtvrt od zahájení stavby už jihomoravští záchranáři v Bučovicích a Slavkově u Brna využívají nové moderní výjezdové základny. Celkové výdaje na základnu v Bučovicích dosahují 81,8 milionů korun, v nedalekém Slavkově 48,5 milionu korun.

sanitka interier

 

V Bučovicích se sídlo záchranky nachází v bývalém hospodářském areálu v sousedství hasičů. Výhodná pozice nabízí blízký výjezd na silnici I/50.

Ve Slavkově vznikla nová základna v novém areálu hned na okraji města rovněž vedle hasičů. I v tomto případě se jedná o strategicky výhodnější polohu, než bylo původní sídlo v blízkosti místní polikliniky. „Nové základny zkvalitní zázemí záchranářů. Budovy jsou navíc postaveny jako nízkoenergetické, dochází v nich až k 80 % úspoře potřebné energie oproti stávajícím základnám,“ uvedl jihomoravský hejtman Jan Grolich.

„Umístění základen vedle hasičů je důležité pro koordinaci obou složek integrovaného záchranného systému a ve Slavkově teď bude výjezd k události mnohem rychlejší a pohodlnější. Zvýší se tak i úroveň přednemocniční péče v širokém okolí,“ doplnil radní pro zdravotnictví Karel Podzimek.

„V letošním roce jsme významně obnovili vozový park, otevřeli jsme naši už dvacátou čtvrtou základnu v Miroslavi, dále spustilo provoz nové stanoviště v Boskovicích a teď otevíráme další dvě nové základny, které nahradí ty již nevyhovující. Velmi nám záleží na neustálém progresu, na soustavném vylepšování podmínek pro práci našich kolegů, protože jedině tak můžeme pacientům poskytovat tu nejkvalitnější péči. Je za tím vším mnoho úsilí, energie a financí a já děkuji všem, kteří se na modernizaci našeho zázemí podílejí, tedy svým kolegům a také zřizovateli. Jsem ráda, že sledujeme nové trendy a technologie a že se jako záchranka můžeme pochlubit špičkovým zázemím,“ řekla ředitelka jihomoravské záchranky Hana Albrechtová.

Výjezdové základny byly připraveny podle jednotného konceptu. V 1. nadzemním podlaží se nacházejí dvě stání sanitních vozidel, sanitační box, sklady zdravotnického materiálu, prádla, použitého prádla, infekčního odpadu a komunálního tříděného odpadu. Druhé nadzemní podlaží slouží jako pobytové prostory posádek, šatny a hygienické zázemí. Samostatným objektem je kryté stání pro vozidla a navazující nezastřešená parkovací stání.

Zdroj: ZZS JMK, foto: Ingimage


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci