Umístění: Hlavní stránka

Vítězný Ořechov hostil předávání cen krajského kola Vesnice roku 2024

podani rukyOřechov, 12. července 2024 – Ořechov, Blížkovice, Vedrovice, Hovorany, Malhostovice, Branišovice – právě to jsou obce, které si dnes za propagaci venkova, tradic a způsobu života odnesly ocenění krajského kola soutěže Vesnice roku 2024. Slavnostní předávání cen se podle tradice konalo ve vítězné obci, tou se stal Ořechov. Získal nejvyšší ocenění – zlatou stuhu.

Sloupské jeskyně a Výpustek v Moravském krasu ožijí v sobotu kulturou

jv-keks2023 1388Brno, 12. července 2024 – Vybírat si budou moci zájemci o kulturu tuto sobotu 13. července 2024 v Moravském krasu. Hned ve dvou jeskyních se budou tento den konat hudebně-kulturní akce. Ve Sloupsko-šošůvských jeskyních se od 13:00 uskuteční multižánrový umělecký festival „7°“, v Jindřichově sále jeskyně Výpustek u Křtin je od 17:30 naplánován akustický koncert kapely KEKS.

Lázně Hodonín slaví 45 let

lazne hodoninHodonín, 10. července 2024 - Jubilejních 45 let od zahájení léčby prvních pacientů si letos připomínají hodonínské lázně. Toto výročí si nedávno připomněli v lázeňském areálu při oficiálním zahájení nové lázeňské sezony jak zaměstnanci lázní, tak jejich klienti a návštěvníci. Hodonínské lázně patří k nejmladším lázním v České republice, které jsou založeny na využívání přírodní jodobromové solanky. Výzkumy, které se prováděly od 50. let, prokázaly, že unikátní voda má příznivé léčebné účinky.

Ve Znojmě vznikne žákovský parlament

detsky parlamentZnojmo, 8. července 2024 - Od příštího školního roku bude ve Znojmě fungovat žákovský parlament. Bude se scházet minimálně šestkrát za školní rok. Zasedne v něm osmnáct zástupců, z každé znojemské základní školy tři žáci druhého stupně.

Meruňkobraní v Židlochovicích nabídne meruňkové pivo i meruňky z jižní Moravy

merunkobrani zidlochoviceŽidlochovice, 4. července 2024 – Navzdory mrazivému počasí, které poškodilo úrodu v jiných oblastech, se návštěvníci 13. července v Židlochovicích mohou těšit na Meruňkobraní 2024. Letos organizátoři připravili několik novinek a rozšířili akci do dvou dalších zón, aby návštěvníci mohli zažít nejen bohatý kulturní a gastronomický program, ale také zábavu pro děti, chill out zónu nebo workshopovou část plnou praktických ukázek.

Medvěd Bruno pozve děti do jeskyně Výpustek prázdninové pondělky a čtvrtky

jv-detske-2024 krtKřtiny, 4. července 2024 – Děti od čtyř do deseti let bude i o letošních letních prázdninách seznamovat s bohatou historií jeskyně Výpustek u Křtin v Moravském krasu na Blanensku medvěd Bruno. Třičtvrtěhodinovou interaktivní zábavně-vzdělávací prohlídku jeskyně, připravil divadelní režisér Jiří Liška. Skupinka deseti dětí s průvodcem a dospělým doprovodem prochází Výpustkem a přitom cestují v dávných časech a plní úkoly z různých epoch podzemí krasu. Cílem hry je nalézt kolečka do pokaženého stroje času a vrátit se zpět do současnosti.

Na absolventy ekonomických univerzit čeká za zajímavé diplomky 60 tisíc Kč

Vitezni studenti porota generalni reditele Cena Atlas Copco Services 2023Brno, 1. července 2024 – Motivovat a odměnit úspěšné absolventy a absolventky ekonomických oborů za zajímavé diplomové práce, a zároveň ocenit i pedagogy za odborné vedení jejich diplomantů. Ale také poskytnout vysokoškolákům zpětnou vazbu a vyzdvihnout netradičně zpracovaná ekonomická témata. I takové jsou cíle již šestého ročníku tradiční soutěže Cena Atlas Copco Services, která letos opět hledá zajímavé ekonomické diplomové práce, vzniklé na tuzemských univerzitách.

Svatováclavské hody ve Vémyslicích získaly speciální status

svatovaclavske hody zdroj jmkVémyslice, 28. června 2024 - Jihomoravský kraj se může pochlubit dalším záznamem na seznamu kulturních pokladů. Svatováclavské hody ve Vémyslicích schválili krajští radní pro zápis do Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury. „Tento krok nejenže potvrzuje jedinečnost a význam těchto hodů, ale také zdůrazňuje jejich roli v uchovávání kulturního dědictví moravskokrumlovského regionu,“ vysvětlil krajský náměstek pro kulturu František Lukl.

Tišnovská nemocnice modernizuje prostory pro následnou rehabilitační péči

tisnov nemocnice rehablilitaceTišnov, 28. června 2024 - Rada Jihomoravského kraje schválila zadávací řízení na veřejnou zákazku, která má určit zhotovitele stavebních prací v areálu tišnovské nemocnice. V následujících dvou letech by tam měl modernizací projít prostor Odborného léčebného ústavu v jižním křídle nemocnice.

Krajští silničáři plánují další stavební akce za 63 milionů

silnice silnicariBrno, 28. června 2024 - Jihomoravští silničáři mohou rozjet výběrová řízení na další dvě stavební akce. Odsouhlasili to krajští radní. Stavební práce se nejspíše do tří měsíců rozjedou na trojkové silnici (III/15278) v Masarykově ulici v Modřících a na dvojkové silnici (II/384) v Brně, konkrétně v ulici Obvodové.

Strana 1 z 645