Umístění: Hlavní stránka

Ve Vavřinci bude vyhlášena alej roku 2011 a výsledky fotografické soutěže

alej-novodvorska250Vavřinec, 8. prosince 2011 - Sdružení Arnika vyhlásilo začátkem října letošního roku soutěžní anketu Alej roku 2011. Jejím cílem je snaha o zvýšení zájmu o stromy a stromořadí mezi veřejností. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 54 alejí z celé České republiky. Hlasování, jehož cílem bylo vybrat tu nejpřitažlivější alej, probíhalo v době od 16. října do 30. listopadu 2011 a zapojilo se do něj 5 288 občanů.

V sobotu 10. prosince se můžete těšit na částečné zatmění Měsíce

Mesic-zatmeni-mesiceBrno, 8. prosince 2011 - V sobotu 10. prosince v podvečerních hodinách proběhne zatmění Měsíce. Bohužel z České republiky nebude viditelná část, kdy se Měsíc ocitne v plném zemském stínu. Náš nejbližší kosmický soused se nad východním obzorem objeví krátce po 16. hodině. V té době již bude probíhat „pouze“ částečné zatmění, kdy na měsíční disk bude dopadat sluneční světlo.

Fotbalisté Slovácka během zimní přestávky odehrají jedenáct zápasů

fotbal_nohy250Uherské Hradiště, 7. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Fotbalisté Slovácka se po roční pauze představí během zimní přestávky v Tipsport lize v brněnské skupině D, v níž změří síly s Olomoucí, Jihlavou, domácí Zbrojovkou, Znojmem a týmem Zlatých Moravců. Před startem jarní části Gambrinus ligy odehrají svěřenci trenéra Miroslava Soukupa celkem 11 utkání.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (8. prosince)

Dopravni-zacpa-2Brno, 8. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Minimální mzda bude dál 8000 korun, vláda zamítla její zvýšení

tisicikoruny250Praha, 7. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Nečasův kabinet ve středu odmítl návrh na zvýšení minimální mzdy, ta proto i nadále zůstane na úrovni 8000 tisíc korun měsíčně, potvrdil ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09). Sám přitom vládním kolegům navrhoval růst minimální mzdy o 400 nebo 500 korun na měsíc.

Turistickou a lyžařskou trasu v Chřibech propojila nová dřevěná lávka Samota

Samota-lavka0_250Zlín, 7. prosince 2011 - Vůbec první vyznačená lyžařská běžecká trasa vedoucí jednou z nejkrásnějších přírodních oblastí Zlínského a Jihomoravského kraje Chřiby, vybudovaná státním podnikem Lesy ČR před dvěma lety, bude mít již od zítřka díky Lesům ČR zcela novou dřevěnou lávku zvanou Samota.

Češi letos utratí za vánoční dárky na internetu za jediný den 650 milionů korun

i-nakupovani250Praha, 7. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Nejhektičtějším dnem letošních vánočních nákupů na internetu takzvaný Cyber Monday bude pondělí 12. prosince, kdy dojde ke zhruba sedminásobnému nárůstu běžných denních tržeb internetových obchodů. Ve středu o tom informoval srovnávač cen zboží Srovname.cz.

Kyjovský starosta Lukl podpořil odvolání ředitele nemocnice Pejchla

nemocnice-Kyjov250Kyjov, 7. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Starosta Kyjova František Lukl (Sedmadvacítka nezávislých) vyzval otevřeným dopisem ředitele kyjovské nemocnice Josefa Pejchla, aby odešel z funkce. Pokud se na postu šéfa kliniky v novém roce nic nezmění, nabídne Lukl zastupitelstvu pozici starosty.

ČSÚ: Průmyslová produkce v ČR v říjnu 2011 meziročně vzrostla o 1,7 procenta

UcetnictviPraha, 7. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Průmyslová produkce v ČR v říjnu meziročně vzrostla reálně o 1,7 procenta, ve středu o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ). Výsledek je o něco nižší, než tržní konsenzus agentury Reuters (+2,4 %).

Gymnázium Břeclav zajistilo i přes stávku vyučování téměř ve všech třídách

matematika_geometrie250Brno, 7. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Středeční výstražná hodinová stávka učitelů se nijak výrazně neprojevila na Gymnáziu Břeclav, kde začalo vyučování v devět hodin jen několika málo třídám. Jedenáct kantorů, kteří nestávkovali, zajistili výuku ve většině tříd už od osmé hodiny, řekl ředitel zařízení Josef Drobilič.

Strana 584 z 604