Umístění: Jižní Morava Ekonomika Dovolená vám může zvýšit hypoteční úrok. Kvůli nepozornosti

Dovolená vám může zvýšit hypoteční úrok. Kvůli nepozornosti

Znojmo, 11. července 2014 - Nemilý návrat z dovolené může čekat ty, kdo letos refinancovali hypotéku. Úrok si totiž mohli snížit díky zdánlivě drobným závazkům u nové banky jako je například určitý počet transakcí, které každý měsíc uskuteční ze svého běžného účtu. A právě na tyto závazky je potřeba dávat v době letních dovolených zvýšený pozor. Jinak hrozí, že banka klienta o bonus připraví a úrok mu zvedne.

Penize-bankovky-a-mince

 

Více peněz na dovolenou letos ušetřili ti, kdo využili nízkých hypotečních úroků, které od začátku roku lámou rekordy. Podle nejnovějších údajů Hypoindexu se sazba zastavila na 2,8 %. „Refinancovat se nyní opravdu vyplatí. Klienti dosáhnou na zajímavou sazbu například díky zřízení běžného účtu u nové banky. To mnohde sníží úrok až o půl procenta. Ale pozor, účet je potřeba aktivně využívat a to i v době delších letních dovolených. To může pro někoho být problém,“ upozornila hypoteční specialistka finančně poradenské společnosti DataLife Sylva Herichová.

Většina bank totiž trvá na tom, aby klient uskutečnil na účtu určitý počet transakcí měsíčně. „Proto si na dovolenou vezměte platební kartu a párkrát ji použijte. A nezanedbejte ani operace prostřednictvím internetového bankovnictví,“ poradila Herichová.

Nezapomeňte řádně naplnit účet!

Další podmínkou, která mnohým snížila hypoteční úrok, je dodržení minimálního limitu peněz, které musejí každý měsíc na účet přijít. Většinou banky požadují jednorázovou sumu 15 000 Kč. Pokud si klient nechá na účet zasílat výplatu, není to problém.

„Horší je situace, kdy částku shromažďuje z více zdrojů na jiném účtu a potom ji jednorázově pošle do banky, kde má novou hypotéku. Právě na tento krok nesmí zapomenout ani při dovolené. Jinak totiž hrozí, že ho banka o bonus připraví a zvýší mu úrokovou sazbu kvůli nedodržení podmínek. Vzhledem k tomu, že mnozí lidé refinancovali teprve nedávno, zvýšili by si kvůli své nepozornosti úrok na dalších pět let fixace zcela zbytečně,“ upozornila Herichová. Záludné je podle ní právě nedávné refinancování, kvůli kterému mohou lidé na nové podmínky zapomenout snadněji než na ty, které už mají zautomatizované.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci