Umístění: Jižní Morava Ekonomika Hypoteční trh v Jihomoravském kraji meziročně vzrostl o 61%

Hypoteční trh v Jihomoravském kraji meziročně vzrostl o 61%

DaneBrno, 29. června 2011 (MEDIAFAX) - Hypoteční trh v Jihomoravském kraji signalizuje výrazné oživení. V prvním čtvrtletí letošního roku totiž zaznamenal meziroční růst dokonce o 61 procent, na celkových 2,5 miliardy korun, řekla ve středu  mluvčí Hypoteční banky Rita Gabrielová.
 

Jižní Morava je tak jedním z nejrychleji rostoucích regionů v Česku. "Jedním z důvodů oživení poptávky po hypotečních úvěrech v kraji jsou i příznivé podmínky nabízených hypotečních produktů, ekonomická stabilita a chuť klientů investovat do bydlení," vypočítala mluvčí.

"Za zmínku také stojí fakt, že Jihomoravský kraj měl na hypotečním trhu v Česku co do objemu o třetinu větší podíl než například Moravskoslezský kraj, který je počtem obyvatel dokonce větší," poznamenal ředitel brněnské regionální pobočky Hypoteční banky Pavel Soukup.

Hypoteční trh v celé České republice dál roste. Hypoteční banky poskytly podle Gabrielové za první tři měsíce letošního roku hypotéky v souhrnné hodnotě přes 23,2 miliardy korun. Trh tak meziročně stoupl o 46 procent. Růstová tendence pokračuje až do současné doby, květen 2011 patřil mezi vůbec nejproduktivnější měsíce letošního roku.

V Jihomoravském kraji rostl trh hypoték ještě rychleji, banky zde poskytly v prvním čtvrtletí letošního roku přes 1500 hypoték v objemu téměř 2,5 miliardy korun. "K chuti investovat do bydlení přispívá také současná cenová úroveň nemovitostí v Jihomoravském kraji, která za poslední dva roky klesla o deset procent," dodal Soukup.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci