Umístění: Jižní Morava Ekonomika Objem poskytnutých hypoték na jižní Moravě v pololetí stoupl na šest miliard korun

Objem poskytnutých hypoték na jižní Moravě v pololetí stoupl na šest miliard korun

stavba-cihly-zednik250Brno, 8. září 2011 (MEDIAFAX) - Za první pololetí 2011 bylo na Jižní Moravě poskytnuto přes 3700 hypotečních úvěrů v celkovém objemu šest mld. Kč, meziročně tak hypoteční trh rostl o 61 procent. Ve čtvrtek o tom informovala Hypoteční banka.
 

Z celorepublikového pohledu jde o druhý nejvyšší růst v celé České republice. Je to také o 15 procentních bodů více, než jaký je celorepublikový průměr. Hypoteční banka má v regionu čtvrtinový tržní podíl.

„První polovina letošního roku přinesla nový hypoteční boom, na kterém nesou hlavní podíl nízké úrokové sazby, stabilní ceny nemovitostí a především chuť našich klientů řešit své bydlení. Na pololetních výsledcích jsou zřetelně vidět vysoké meziroční nárůsty hypoteční produkce, které nás velmi těší,“komentoval celorepublikový hypoteční trh ředitel regionální pobočky Hypoteční banky v Brně Pavel Soukup.

Z dat Ministerstva pro místní rozvoj ČR dále vyplývá, že v Jihomoravském kraji se poskytují druhé nejvyšší hypotéky v ČR, průměrná výše úvěru činí v letošním roce 1,6 mil. Kč. Vyšší úvěry se poskytují jen v Praze a Středočeském kraji.

„V produkci hypoték v prvním pololetí jsme spolu s našimi partnery získali v našem regionu významný čtvrtinový tržní podíl a je zajímavé, že například výší úvěrů jsme na druhém místě za nejsilnějším pražským resp. středočeským regionem,“ dodal Soukup.

Hypoteční trh v ČR rostl v prvním pololetí 2011 celkem o 46 procent, celkově byly poskytnuty hypoteční úvěry v hodnotě přes 56 mld. Kč.

Libor Popela

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci