Aktualizováno: Tuesday, 14. February 11:11

Umístění: Jižní Morava

Krajský úřad nezaznamenal žádnou žalobu ohledně neúspěšných slohů u maturity

pero_v_ruce-papir250Brno, 7. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Jihomoravský krajský úřad neobdržel žádnou informaci, že by někdo z rodičů podal na kraj žalobu kvůli neúspěšné slohové maturitní práci svého dítěte. V úterý to řekl mluvčí Jihomoravského kraje Jiří Klement.

ČEKIA: Zájem českých firem o daňové ráje prudce roste

DanePraha, 7. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Z informací České kapitálové informační agentury (ČEKIA) vyplývá, že opět roste zájem společností o přesun sídla do takzvaných daňových rájů. Agentura o tom informovala v úterý s tím, že počet firem s vlastníkem z daňového ráje přesáhl 12 tisíc (3,29 procenta firem registrovaných v ČR).

Již 9. princeznovský bál se letos uskuteční na zámku ve Slavkově

princeznaSlavkov u Brna, 7. srpna 2012 - Princezny, princové a koneckonců celé královské rodiny si v srpnu opět přijdou na své. 18. 8. 2012 totiž na zámku Slavkov u Brna pořádá nakladatelství Egmont již 9. ročník nesmírně populárního princeznovského bálu.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (7. srpna)

dopravni_omezeni_vykopBrno, 7. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Analytici: Zlepšení výsledků stavebnictví se v ČR v nejbližších měsících nečeká

stavba-cihly-zednik250Praha, 6. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Obratu k lepšímu v oblasti stavební produkce v České republice prozatím nic nenasvědčuje, shodují se analytici. Podle pondělních informací Českého statistického úřadu (ČSÚ) v červnu klesla stavební produkce v ČR meziročně reálně o 8,4 procenta a zahájeno bylo o 17,4 procenta bytů méně.

Analytici: Za špatnými výsledky českého průmyslu stojí slabá domácí poptávka

faktura_v_ruce250Praha, 6. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Podle odborníků jsou slabé výsledky červnové průmyslové produkce v ČR způsobeny malou domácí poptávkou. V pondělí o tom informovali analytici oslovení agenturou Mediafax, podle jejich názorů můžeme v letošním roce počítat v nejlepším případě se stagnací tohoto odvětví.

Ceny pohonných hmot v průběhu minulého týdne mírně poklesly

Benzin-tachometrPraha, 6. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Během minulého týdne mírně zlevnily ceny pohonných hmot, benzin zlevnil o 19 haléřů na 36,68 korun a cena nafty se snížila o pět haléřů na 36,13 koruny. Vyplývá to z pondělních statistik zveřejněných společností CCS.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (6. srpna)

Tatrovky-a-posyp-KT-34Brno, 6. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Lidovci navrhli postavit na jižní Moravě tisíc bytů, po 20 letech by přešly do vlastnictví nájemníků

byt-prazdny250Brno, 5. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Jihomoravská KDU-ČSL navrhla postavit tisíc bytů, které by po dvacetiletém placení nájemného přešly do majetku rodin. Řekl to krajský šéf lidovců Stanislav Juránek s tím, že výstavba cenově dostupných bytů pro mladé rodiny se stane důležitým krajským předvolebním tématem lidovců.

Sucho zdecimovalo úrodu na jihu Moravy, žně skončí miliardovými ztrátami

kombajn-zne-slama250Znojmo, 5. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Dlouhodobé jarní sucho ovlivnilo sklizeň základních obilovin na jižní Moravě. Jestliže v Česku nedostatek vláhy poškodil přibližně pětinu ploch a snížil výnosy o 40 procent, v Jihomoravském kraji počasí letos znehodnotilo téměř 100 000 hektarů osevní plochy, tedy přibližně 60 procent její rozlohy.

Strana 98 z 474

Krall JazzFestBrno