Aktualizováno: Tuesday, 25. October 13:23

Umístění: Jižní Morava

Dopravu na Blanensku zkomplikovala srážka kombajnu s kamionem

nehoda-kamion-rychlost250Skrchov, 1. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Dopravu na hlavním tahu z Brna do Svitav na silnici číslo I/43 zkomplikoval ve středu ráno střet kombajnu s kamionem. "Od Letovic po Hradec nad Svitavou jsme komunikaci uzavřeli a odkláněli dopravu," řekla policejní mluvčí Iva Šebková.

Na Cibulové slavnosti stačí přejet hranice

cibslav-01Brno, 1. srpna 2012 - Vinobraní či košty slivovice patří k našim tradičním slavnostem. Ale zasvětit víkend cibuli? Pokud chcete vidět, jak pořádně umí „oslavit" tuto zeleninu naši rakouští sousedé, vydejte se s rodinou či přáteli od pátku 17. srpna do neděle 19. srpna jen kousek za hranice a vychutnejte si atraktivní kombinaci tradičních "Cibulových slavností" s relaxací ve vyhlášených termálních lázních v městečku Laa an der Thaya (Laa nad Dyjí)!

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (1. srpna)

dopravni-uzavirkaBrno, 1. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Nový projekt APLA-JM pomůže lidem s autismem najít zaměstnání

autistaBrno, 31. července 2012 - Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM neustále usiluje o zkvalitnění života lidí s poruchou autistického spektra (PAS). V současné době k tomuto úkolu mimo jiné pomůže i nový projekt „Integrace osob s PAS na pracovní trh“, který je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Dálnici D1 v Brně uzavřela ve směru na Prahu srážka dvou kamionů

kamion-kola01Brno, 31. července 2012 (MEDIAFAX) - Nehoda dvou nákladních aut zablokovala v úterý v Brně provoz na dálnici D1 ve směru na Prahu. Policisté vedou dopravu po objízdné trase.

Rekonstrukce Panského dvora ve Veselí nad Moravou se chýlí ke konci

zednik-fasada250Veselí nad Moravou, 31. července 2012 (MEDIAFAX) - Přeměna Panského dvora ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku na Turistické centrum Veselska postupuje podle plánu. Oprava za 59 milionů korun se chýlí ke konci, řekla v úterý mluvčí veselské radnice Petra Pavková.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (31. července)

dopravni_uzavirka-vb1-leto250Brno, 31. července 2012 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Zakladatel babyboxů Ludvík Hess chce zřídit schránku ve Znojmě

babybox7-250Znojmo, 30. července 2012 (MEDIAFAX) - Zakladatel babyboxů Ludvík Hess bude jednat s vedením Znojma a tamní nemocnice o možném zřízení babyboxů. V Jihomoravském kraji bych rád babybox otevřel ve Znojmě a také v Břeclavi, řekl Hess.

Novým šéfem jihomoravských žalobců bude Jan Sladký

soud-spravedlnost-2Brno, 30. července 2012 (MEDIAFAX) - Novým jihomoravským krajským státním zástupcem se od 1. srpna stane Jan Sladký. Řekla to mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Helena Markusová.

Zemědělce na jižní Moravě postihlo extrémní sucho, kraj žádá vládu o pomoc

hasek-zemedelci250Brno, 30. července 2012 (MEDIAFAX) - Jihomoravský kraj v pondělí požádal vládu o pomoc při řešení následků sucha, které postihlo letos farmáře a zemědělce. Neúroda způsobená počasím je největší v historii kraje, řekl hejtman Michal Hašek (ČSSD).

Strana 98 z 472

Inzerce