Ocean48

Aktualizováno: Friday, 26. May 10:38

Umístění: Jižní Morava

NS: Soudy mohou lidem po úrazu zvýšit odškodnění určené pojišťovnou

tisicikoruny250Brno, 8. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Lidé po úrazu se mohou od soudů dočkat vyššího odškodnění za ztížení společenského uplatnění, než je rámec bodového ohodnocení, které uvede lékař. Rozhodl o tom Nejvyšší soud (NS), jehož právní názor je závazný pro další rozhodování, řekl ve středu mluvčí NS Petr Knötig.

Ombudsman: Karta sociálních systémů má řadu nedostatků

skarta-ruka250Brno, 8. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Karta sociálních systémů sKarta má řadu nedostatků a přináší závažné problémy. Ministerstvo práce a sociálních věcí to zatím odmítá řešit, sdělil ve středu ombudsman Pavel Varvařovský s tím, že vyzval poslance a senátory, aby zvážili možnost obrátit se na Ústavní soud.

Nezaměstnanost v Jihomoravském kraji stoupla na 9,3 procenta

nezamestnanost2_250Brno, 8. srpna 2012 (MEDIAFAX) - V Jihomoravském kraji se míra nezaměstnanosti v červenci proti červnu zvýšila o tři desetiny procenta na 9,3 procenta. Vyplývá to ze statistiky Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) ČR, kterou ve středu zveřejnilo ministerstvo.

Na jižní Moravě se voleb do krajského zastupitelstva zúčastní 23 stran a hnutí

volby-urna1-250Brno, 8. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Do říjnových krajských voleb se v Jihomoravském kraji přihlásilo 23 politických stran a hnutí. Celkový počet účastníků je 1164, informoval ve středu mluvčí Jihomoravského kraje Jiří Klement.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (8. srpna)

08-kuzely-250Brno, 8. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Břeclavský starosta Ryšavý podal dvě trestní oznámení kvůli podezřelým zakázkám

oldrich-rysavy-starosta-breclaviBřeclav, 7. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Starosta Břeclavi Oldřich Ryšavý (ČSSD) podal dvě trestní oznámení týkající se dvou podezřelých zakázek zadaných za minulého vedení radnice. Podezření se týká výroby miniatur Lednicko-valtického areálu a revitalizace zámku, řekla v úterý Eliška Windová z břeclavské radnice.

Krajský úřad nezaznamenal žádnou žalobu ohledně neúspěšných slohů u maturity

pero_v_ruce-papir250Brno, 7. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Jihomoravský krajský úřad neobdržel žádnou informaci, že by někdo z rodičů podal na kraj žalobu kvůli neúspěšné slohové maturitní práci svého dítěte. V úterý to řekl mluvčí Jihomoravského kraje Jiří Klement.

ČEKIA: Zájem českých firem o daňové ráje prudce roste

DanePraha, 7. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Z informací České kapitálové informační agentury (ČEKIA) vyplývá, že opět roste zájem společností o přesun sídla do takzvaných daňových rájů. Agentura o tom informovala v úterý s tím, že počet firem s vlastníkem z daňového ráje přesáhl 12 tisíc (3,29 procenta firem registrovaných v ČR).

Již 9. princeznovský bál se letos uskuteční na zámku ve Slavkově

princeznaSlavkov u Brna, 7. srpna 2012 - Princezny, princové a koneckonců celé královské rodiny si v srpnu opět přijdou na své. 18. 8. 2012 totiž na zámku Slavkov u Brna pořádá nakladatelství Egmont již 9. ročník nesmírně populárního princeznovského bálu.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (7. srpna)

dopravni_omezeni_vykopBrno, 7. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Strana 98 z 475

Inzerce