Umístění: Sport Motorsport

Masarykův okruh přivítá o víkendu závody historických vozů

historicke autoBrno, 30. dubna 2013 – Až dvě stě historických vozů a motocyklů od předválečných strojů až po soudobé „youngtimery" se představí o víkendu 4. – 5. května na Brno Classic Grand Prix na Masarykově okruhu v Brně. Automotodrom Brno se vrací k tradici akce zaměřené na historické a klasické vozy po mnoha letech. Závody klasických vozů Histo CUP doplní přehlídka historických formulí a motocyklů. O podrobnostech akce informoval mluvčí Automotodromu Brno Jiří Smetana.

Masarykův okruh: Fanoušci rychlých kol se mohou těšit na nové závody

auto atmdrBrno, 15. února 2013 – Masarykův okruh bude v roce 2013 hostit několik nových automobilových závodů. Mimo jiné se vrátí se i formule AutoGP, která je držitelem oficiálního rekordu brněnské trati. Celkem čekají fanoušky automobilového sportu čtyři závodní víkendy a několik dalších zábavních akcí, informoval mluvčí Automotodromu Jiří Smetana. Na jaké závody se mohou diváci těšit?

Vyzkoušejte si pocit jezdce rallye na Rallye Show Modřice

rallye2Brno, 6. prosince 2012 – Vzít svoje auto a zkusit si automobilový závod ve stylu rallye. Takovou možnost nabízí Rallye Show Modřice, která se uskuteční v sobotu 8. prosince v Modřicích a na brněnském Automotodromu. Stačí si jen vzít řidičák, vůz s platným povinným ručením a zaplatit startovné. Kromě „ochutnávky"" atmosféry soutěže si účastníci závodu vyzkouší školu smyků, získají informace od profesionálních jezdců a zasoutěží si o hodnotné ceny, informují oficiální stránky pořadatelského týmu Vonka Racing.

Grand Prix prodělala 40,6 milionů, bez státních peněz hrozí podniku krach

Penize-predrazeno250Brno, 20. listopadu 2012 (MEDIAFAX) - Pořadatelé letošní Velké ceny České republiky motocyklů v Brně prodělali 40,6 milionu korun. V úterý to řekla předsedkyně představenstva Automotodromu Brno Ivana Ulmanová s tím, že ve srovnání s rokem 2011 se ztrátovost podniku navýšila o dalších 9,5 milionu korun.

Shrnutí letošní sezony studentského závodního týmu TU Brno Racing

tubrnoracingBrno, 1. listopadu 2012 – Formule Dragon 2 ukončila v září na okruhu v italském Varanu svou letošní sezonu. V posledních týdnech se k týmu připojili noví členové z několika fakult Vysokého učení technického v Brně. Tito studenti již v současné době pracují na návrhu třetí evoluce svého závodního vozu z rodu Dragonů.

Kolem Mohyly Míru se bude závodit do vrchu

mohyla_miruÚjezd u Brna, 18. října 2012 – Poslední závod vrchařské automobilové sezóny 2012 ze seriálu Maverickrescue Euro Cup se uskuteční na známé trati kolem Mohyly Míru v Újezdu u Brna. O víkendu 20 a 21. října se zde představí čeští i zahraničí jezdci, včetně těch, kteří se účastní mistrovství Evropy. O akci za organizátory informoval Aleš Gänsdorfer. Vstup je zdarma.

Poslední závod letošní sezony pro studentský tým TU Brno Racing

tubrnoracingBrno, 4. října 2012 - Brněnská formule Dragon 2 úspěšně dokončila svůj poslední letošní závod. Ve dnech 13. -17. 9. 2012 na italském okruhu Varano, v konkurenci 42 týmů se spalovacím motorem, obsadil tým TU Brno Racing skvělé 12. místo. Tohoto výsledku bylo možné dosáhnout především díky výborně zvládnutým disciplínám Design Event a Cost Event, kde se studenti blýskli třetím a čtvrtým místem.

Grand Prix ČR sledovaly v Brně statisíce motocyklových fanoušků

grand_prix12_01-250Brno, 27. srpna 2012 - Mistrovství světa silničních motocyklů Grand Prix ČR, divácky nejatraktivnější domácí sportovní podnik, sledovaly o tomto víkendu (24. – 26. srpna 2012) na brněnském automotodromu statisíce motocyklových fanoušků.

Strana 6 z 16