Umístění: Sport Motorsport

I přes deštivé počasí navštívilo Grand Prix 180 tisíc fanoušků

tachometr-cilova-paska grand prix cr 2015 brnoBrno, 23. srpna 2016 - Silný déšť zásadně poznamenal závodní neděli Grand Prix České republiky 2016. Na závod dorazilo méně diváků než v předchozích letech, na dráze ale viděli nejatraktivnější závod za poslední roky. V královské kubatuře si nakonec pro své premiérové vítězství v MotoGP dojel britský závodník Cal Crutchlow. Jakub Kornfeil v Moto3 nakonec skončil šestý, jen jedno místo za svým dosavadním brněnským maximem.

Na Masarykův okruh přijedou historické formule i vzácné Ferrari

masarykuv okruh historicke formuleBrno, 3. května 2016 - Masarykův okruh bude o víkendu 7.–8. května hostit druhý letošní závod rakouského šampionátu historických a klasických závodních vozů Histo CUP. Společně s doplňkovými závody se na dráze během víkendu vystřídá asi 230 závodních a sportovních vozů včetně řady unikátů.

Jaro na Masarykově okruhu odstartují běžci a milovníci tuningu

auto tuning masarykuv okruhBrno, 4. dubna 2016 - Už o uplynulém víkendu rozezvučely Masarykův okruh testující desetiválcové monoposty F1, oficiálně ale sezona na Masarykově okruhu začne 9. a 10. dubna. Nejslavnější středoevropská závodní trať hostí nejprve běžecký závod Masaryk Run, na který naváže tradiční Tuning Show – sraz majitelů upravených aut.

Vstupenky na Grand Prix pořídte nejlevněji do konce března

tachometr-cilova-paska grand prix cr 2015 brnoBrno, 9. března 2016 - Cena vstupenek na letošní Grand Prix České republiky zůstává beze změny. Přestože měla první vlna prodeje skončit 6. března, po dohodě výkonného výboru Spolku pro GP ČR Brno mohou motocykloví fanoušci zakoupit lístky za výhodnější ceny až do konce března. Poté se cena mírně zvýší.

Podepsáno! Velká cena se v Brně pojede dalších 5 let

grand prix brno roman fisaBrno, 12. ledna 2016 - Společnost Dorna Sports podepsala v pondělí 11. ledna promotérskou smlouvu se Spolkem pro GP ČR v Brně na závod Grand Prix České republiky v Brně. V návaznosti na předchozí dohody a uzavřené smlouvy je tak zajištěno, že se v letech 2016-2020 pojede Velká cena silničních motocyklů opět v Brně na Masarykově okruhu. Závod bude zajišťovat Spolek pro GP ČR v Brně, který loni založilo statutární město Brno spolu s Jihomoravským krajem.

Masarykův okruh hledá nové traťové komisaře

tratovy komisar masarykuv okruh brnoBrno, 1. prosince 2015 - Automotodrom Brno vypisuje výběrové řízení na nové traťové komisaře, kteří budou zajišťovat dohled nad závodní tratí v sezoně 2016. Brigáda je vhodná zejména pro aktivní seniory, hlásit se mohou i časově flexibilní studenti. „Pro milovníky motoristického sportu je to velmi zajímavá brigáda. Blíž k závodění se prakticky nedostanou,“ popisuje sportovní ředitel Automotodromu Brno Miroslav Bartoš.

Simoncelliho si připomnělo 3656 motorkářů, rekord okruhu odolal

motorkari masarykuv okruh brno rekordBrno, 6. října 2015 - Rovných 3656 motocyklů se v neděli vydalo na dráhu Masarykova okruhu, aby společnou jízdou uctili památku zesnulého jezdce MotoGP Marca Simoncelliho, od jehož smrti uplynou 23. října čtyři roky. Motorkáři navzdory sychravému počasí téměř vyrovnali loňský rekord v počtu motorek jedoucích současně po dráze. Ten činí 3795 a příznivci jedné stopy budou mít šanci pokořit jej znovu za rok.

Grand Prix v Brně se pojede i v příštích letech

tachometr-cilova-paska grand prix cr 2015 brnoBrno, 1. září 2015 - Vláda České republiky schválila v pondělí 31. srpna materiál ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy týkající se podpory Grand Prix České republiky od roku 2016. A to v novém modelu jeho pořádání.

Strana 2 z 16