Umístění: Sport Motorsport

Masarykův okruh ukončí sezónu Dnem otevřené dráhy

tachometr-cilova-paskaBrno, 23. října 2014 - Netradiční program čeká v neděli 26. října na návštěvníky Dne otevřené dráhy na Masarykově okruhu. Závěr sezóny zpestří soutěžní den se Zelenou vlnou Radiožurnálu nebo třeba soutěž cestářů v ovládání posypového vozu s pluhem. Závodní trať pak bude celý den otevřena pro běžné motoristy.

Simoncelliho si připomnělo 3795 motorkářů, rekord okruhu padl

masarykuv okruh rekordBrno, 13. října 2014 - Rovných 3795. To je hodnota nového rekordu Masarykova okruhu v počtu motocyklů na dráze. Oproti loňsku se na dráhu vydalo téměř o osm set motorkářů navíc. Had motocyklů zaplnil Masarykův okruh v délce přibližně dvou kilometrů. Motorkáři společnou jízdou už počtvrté uctili památku jezdce MotoGP Marca Simoncelliho, který tragicky zahynul při Velké ceně Malajsie na podzim 2011.

Padne v neděli rekord? Na Masarykův okruh chtějí dostat 3 000 motorek!

masarykuv okruh rekord 3000 motorekBrno, 10. října 2014 - Rovných 2988 motocyklů se loni společně projelo po závodní dráze Masarykova okruhu při vzpomínkové akci na zesnulého jezdce MotoGP Marca Simoncelliho. Letošní ročník Motoshow REKORD má ambici hranici tří tisíc strojů pokořit. V neděli 12. října se znovu motorkáři z celé střední Evropy sjedou na brněnské trati. Extrémnímu počtu strojů se přizpůsobila i organizace akce.

Na Masarykově okruhu se rozhodne o šampionech ve vytrvalosti i v driftu

masarykuv okruh driftBrno, 3. října 2014 - Hned dvě mistrovské série zakončí o víkendu na Masarykově okruhu sezonu 2014. V sobotu 4. a v neděli 5. října se bude rozhodovat o mistrech ve vytrvalostních automobilových závodech i v driftu – jízdě řízeným smykem. Vytrvalostní závod se pojede pouze 2 hodiny namísto obvyklého šestihodinového Epilogu.

Kraj chce být garantem konání motocyklové Grand Prix ČR

Karel AbrahamBrno, 19. září 2014 - Jihomoravský kraj chce být garantem konání motocyklové Grand Prix České republiky v Brně včetně zajištění financování tzv. zalistovacího poplatku z rozpočtu kraje a dalších zdrojů ve spolupráci se Statutárním městem Brnem, Vládou ČR a podnikatelskou sférou z Jihomoravského kraje. Tento záměr schválilo krajské zastupitelstvo na svém jednání 18. září 2014.

Masarykův okruh možná přepíše rekord, do Brna se chystá formule 1

Formule 1 masarykuv okurh brnoBrno, 12. září 2014 - Čas 1:43,260. Už čtyři roky odolává oficiální rekord Masarykova okruhu stanovený při závodu formulí AutoGP pokusům o překonání. To se může změnit o nadcházejícím víkendu. Tradiční závodní víkend Masaryk Racing Days totiž poprvé hostí sérii BOSS GP. V ní startují vozy z nejprestižnějších formulových sérií na světě – World Series by Renault, GP2 a také F1.

Na motorkách pod Pálavou

MOTOSRAZ VALTICE MEMORIAL VYCHODILOVYCHValtice, 1. září 2014 - V pátek 29. a v sobotu 30. srpna se ve Valticích a jejich okolí uskutečnila akce s názvem Motosraz Valtice 2014, která byla věnován vzpomínce na motocyklisty Jána a Alojze Vychodila.

Do Valtic na motorkářský memoriál Jána a Alojze Vychodilových

motosraz valtice 2014Valtice, 28. srpna 2014 - Ve dnech 29.–31. srpna se ve Valticích na zahradě u hostince Pančava uskuteční setkání motorkářů s názvem Motosraz Valtice 2014. Ten bude věnován vzpomínce na Jána a Alojze Vychodila. Zvaní jsou všichni motopříznivci a motorkáři z celé České republiky i Slovenska.

Strana 3 z 16