Umístění: Sport Motorsport

Češi budou na GP startovat ve všech kubaturách. Poprvé po 32 letech

KarelAbraham250karelabraham-czBrno, 15. srpna 2014 - Naposledy v roce 1982 stáli českoslovenští jezdci na startu všech kubatur domácí Grand Prix. To samé se podaří zopakovat letos. Poslední „chybějící“ článek v kubatuře Moto2 zaplní Miroslav Popov startující na divokou kartu.

Jihomoravský kraj navrhuje nový model financování Grand Prix ČR

michal hasek ivana ullmanova grand prixBrno, 10. července 2014 - V letošním roce podpoří Jihomoravský kraj konání motocyklové Velké ceny ČR na Masarykově okruhu v Brně částkou deseti milionů korun. Hejtman Michal Hašek a předsedkyně představenstva a společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová ve čtvrtek 10. července v této souvislosti podepsali smlouvu o propagaci Jihomoravského kraje při pořádání Grand Prix ČR 2014.

Drnovice hostí mistrovství Evropy v truck trialu

truck trial drnoviceBrno, 4. července 2014 - Letošní druhý závod Mistrovství Evropy v truck trialu se uskuteční ve dnech 5. a 6. července v Drnovicích u Lysic. Nákladní auta se představí v pískovně firmy SEDOS. Evropský šampionát v truck trialu se v Drnovicích koná podruhé. V loňském roce ho i přes nepříznivé počasí navštívily tisíce diváků.

Na Masarykův okruh se o víkendu sjedou silné vozy

tachometr-cilova-paskaBrno, 20. června 2014 - Na brněnský Masarykův okruh se o víkendu 20. – 22. června vrátí silné cestovní vozy. Šampionát Superstars Series od loňského roku změnil název, zachoval si ale startovní pole plné silných cestovních vozů s šesti a osmiválcovými motory. Mezi italskými piloty se bude snažit v Brně uspět i český pilot Tomáš Kostka. Po třech závodních víkendech šampionátu je na průběžném druhém místě.

Na největším českém motofestivalu vyroste i kaskadérský Globus smrti

motorky pasohlavkyBrno/Pasohlávky, 30. května 2014 - Na 5000 návštěvníků, stovky motorek, adrenalinové sporty a rock&roll. Tak by se dal popsat poslední květnový víkend, kdy se u jihomoravských Mušovských jezer odehraje šestý ročník festivalu Euro Bike Fest, největšího tuzemského motofestivalu. Kromě stovek silných strojů se návštěvníci mohou těšit také na kaskadérské exhibice v Globu smrti, zápasy v thai boxu a netradiční sportovní disciplíny Zombie Run a Historical Medieval Battle.

Historická auta na okruhu doplní legendární prototypy i moderní cesťáky

masarykuv okruh nahled HistoCup ne030Brno, 25. dubna 2014 - Rakouský šampionát historických vozidel HistoCUP se na Masarykově okruhu rozrostl o několik atraktivních sérií. Návštěvníky závodního víkendu 26. a 27. dubna tak čeká atraktivní program, který připomene dřívější tradiční Jarní cenu Masarykova okruhu.

O vstupenky na Grand Prix je zájem, kemp na tribuně je vyprodaný

motorka9043-250Brno, 23. lenda 2014 - Vyšší počet prodaných vstupenek, enormní zájem o ubytování v kempu na tribuně A. Tak zatím vypadá Grand Prix České republiky 2014 z pohledu Automotodromu Brno. Táhnou i další novinky v kalendáři Masarykova okruhu – sportovní Motoškola a nově i běžecký závod.

Masarykův okruh se na závěr sezony otevírá pro běžné řidiče

tachometr-cilova-paskaBrno, 24. října 2013 - Stačí obyčejné civilní auto a kdokoliv se může 27. října vžít do pocitů závodníka. Masarykův okruh symbolicky uzavře sezonu 2013 dnem, při kterém bude závodní trať patřit veřejnosti. Pětadvacetiminutové jízdy aut po závodní trati probíhají celý den od devíti do půl páté. Ve dvou termínech během dne pak bude dráha patřit klasickým závodním a sportovním vozům, mezi kterými se objeví i stroje, které v minulosti na Masarykově okruhu závodily.

Strana 4 z 16