Umístění: Jižní Morava Politika Znojemští lidovci nominovali na místopředsedu KDU-ČSL europoslance Zdechovského

Znojemští lidovci nominovali na místopředsedu KDU-ČSL europoslance Zdechovského

evrposka vlajka hvezdyZnojmo, 13. března 2015 - Městská organizace KDU-ČSL Znojmo nominovala v sobotu 7. března na post místopředsedy strany europoslance Tomáše Zdechovského. Volba vedení strany se uskuteční na sjezdu, který se bude konat ve dnech 23. – 24. května ve Zlíně.

„Městský výbor se usnesl jednohlasně, hlavně pro dobrou spolupráci naší organizace a europoslance Zdechovského,“ sdělil Marek Venuta, předseda KDU-ČSL Znojmo.

Tomáš Zdechovský (1979, Havlíčkův Brod) je český poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL. Předtím působil jako krizový manažer a mediální analytik. Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 kandidoval za KDU-ČSL na 3. místě a byl s počtem 5 063 preferenčních hlasů do Evropského parlamentu.

Zdechovský působí v Evropském parlamentu ve Výboru pro rozpočtovou kontrolu a ve Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci.

Vloni se začal aktivně angažovat v kampani za navrácení dvou chlapců Michalákových, kteří byli v Norsku odebráni tamním sociálním úřadem jejich české matce. Inicioval také otevřený dopis norským úřadům, pod který se podepsalo téměř 50 europoslanců z různých zemí a frakcí v Evropském parlamentu.


Víno z blízka