Projekt Composite bude srovnávací studií policie v Evropské unii. "Klade si za cíl zjistit, jak je třeba zvýšit nutnost spolupráce napříč jednotlivými policejními silami. Moderní technologie vytvořily nové možnosti pro páchání kriminality, a proto vznikly nové příležitosti pro jejich odhalování," vysvětlila Kapitančiková s tím, že řízení změn v policejních organizacích neřešila žádná srovnávací studie v celoevropském měřítku.
Na základě studie o policejních silách v deseti zemích po celé Evropě zlepší projekt plánování a provádění změn v oblasti policie a napomůže k vylepšení v ostatních oblastech. "Účastníky projektu budou vysoké a obchodní školy, policejní akademie, technologický výzkumný ústav a poradenské firmy," doplnila mluvčí, podle níž nebude projekt pouze akademicky výzkumný, ale bude mít také praktické výstupy.
Projekt je financovaný ze 7. rámcového programu Evropské unie na období čtyř let a zúčastní se jej deset zemí Evropské unie. Jsou to Belgie, Česká republika, Francie, Německo, Itálie, Makedonie, Nizozemsko, Rumunsko, Španělsko a Velká Británie. "Tým z Masarykovy univerzity se připojí letos v dubnu," uvedla Kapitančiková.
Rektor Masarykovy univerzity Petr Fiala a ředitel městských brněnských policistů Jaroslav Přikryl ve středu podepsali smlouvu o Spolupráci na výzkumném projektu Composite, jehož ukončení se předpokládá v březnu 2014.