Umístění: Společnost

Běh naděje ve Vilémovicích

BehV sobotu 19.9. se konal ve Vilémovicích další ročník charitativního Běhu naděje, jehož letoším tématem byly psí sporty. Běh naděje volně navazuje na akci Běh Terryho Foxe, která v ČR probíhala v letech 1993 - 2007. Trať je možno absolvovat jakýmkoli způsobem - chůzí, během, na invalidním vozíku, na kole, na kolečkových bruslích, koloběžce, s kočárkem, se psem. Mohou se zúčastnit občané všech věkových kategorií, od novorozenců po seniory. Výtěžek ze startovného je věnován na onkologický výzkum.

Nezaplatil útratu – odvezla ho hlídka

Pivo(23. září 2009)„Bez peněz do hospody nelez“, toto rčení asi nevyznává návštěvník brněnské restaurace v Merhautově ulici. Při své návštěvě si objednal jídlo a pití v celkové hodnotě 347,- Kč (pizzu, pivo, cigarety atd.), ale ve chvíli, kdy byl vyzván k zaplacení, odmítl. Číšníkovi, kterému nezbylo nic jiného, než zavolat strážníky, sdělil, že peníze nemá.

Hasiči likvidovali požár na dálnici

PozarD1(21. září 2009) Dvě jednotky hasičů byly povolány k požáru vozidla na 218. kilometru dálnice D1 u Komořan na Vyškovsku. K požáru došlo poté, co na dálnici ve směru z Brna na Vyškov zastavila v odstavném pruhu, z důvodu poruchy vozidla, řidička Renaultu Koleos. „Z motorového prostoru začal vycházet kouř a než přijeli hasiči, z auta šlehaly plameny,“ uvedl tiskový mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

 

Pod rouškou tmy odnesl tři prázdné sudy

tri-sudy(Újezd u Brna, 16. září 2009) Neznámý nenechavec navštívil v noci koupaliště v Újezdu u Brna – zaplavat si ovšem nepřišel, zato odnesl vše, co mu přišlo pod ruku. „Zloděj se do objektu dostal násilnou cestou přes vstupní bránu, na té mu neodolal bytelný řetěz. Stejnou silou překonal i dveře vedoucí do tamního bufetu,“ uvedl k případu mluvčí brněnské policie Bohumil Malášek.

Evropský šampionát v extremní akrobacii obřích modelů letadel

Letadylko(Hluboké Mašůvky, 16. září 2009) Letečtí modeláři z celé Evropy měli tento víkend opravdový svátek - od pátku 11. září do neděle 13. září se na modelářském letišti Model City u Hlubokých Mašůvek na Znojemsku konala ojedinělá a vysoce prestižní akce mezinárodního významu: Evropský šampionát v extremní akrobacii obřích modelů letadel (EXFC).

Uhořely slepice, nutrie a prase

Pozar(15. září 2009) Celkem devět jednotek hasičů v noci na dnešek likvidovalo požár statku na okraji Hodonína. „Plameny šlehající z hospodářského stavení o půdorysu 25 krát 8 metrů zpozoroval uživatel objektu z oken svého nedalekého bydliště a ohlásil hasičům ve 21.24 hodin,“ sdělil tiskový mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Osmiletý zbil v keři pětiletého

hriste-luzanky(Brno, 14. září 2009) Případ opravdu mladého rváče řešili v pátek 11. září brněnští strážníci, kteří v podvečer přijali oznámení o napadání dětí na hřišti v parku Lužánky. „Když dorazila hlídka policie na místo, zjistila, že osmiletý Brňan shodil pětiletého chlapce do  keřů a ještě jej několikrát udeřil do obličeje. Napadený chlapec si  pádem způsobil v oblasti zad krvavý šrám a stěžoval si na bolesti zad, ucha a hlavy,“ uvedla k incidentu mluvčí brněnských strážníku Denisa Kapitánčiková. Na místo následně hlídka přivolala záchranku a zraněné dítě bylo převezeno do Dětské nemocnice.  

Vytrhala sousedce maliníky

malinyodvolávaje se na zákon z roku 1811
(Brno, 10. září 2009) Kuriózní sousedský spor v ulici Branka řešili brněnští strážníci. Ty zavolala majitelka pozemku kvůli tomu, že jí sousedka vytrhala malinové keře. „Po příjezdu se hlídka dozvěděla od dvaapadesátileté Brňanky, že jí údajně sousedka vytrhala keře maliníku na pozemku a to bez jejího souhlasu. Strážníci spatřili, že skutečně k vytrhání keřů došlo a tak na místě vše zadokumentovali,“ uvedla k události tisková mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitánčiková. Žena strážníkům též sdělila, že spory se sousedkou měla i v minulosti.

Ukradl Gándhího, slivovici i vrtáky

gvs(Troubsko, 10. září 2009) Patrně zloděj – kutil řádil v rekreační chatě v Troubsku, z jejíhož sklepa odcizil elektrické nářadí a náčiní či sadu vrtáků. Nenechavec ovšem nepohrdnul ani lahví slivovice a dokonce si k lupu přibalil i porcelánovou sošku Máhatma Gándhího.

Strom roku 2009 – vyhraje moravský zástupce?

lipaSoutěž Strom roku 2009 míří do finále a mezi dvanácti finalisty z celé republiky jsou hned dva jihomoravští zástupci! Umístí se na medailových pozicích Pozořické vrby či Lípa Samaritánka z Hradiště? Rozhodnout o tom můžete i vy! Jihomoravští finalisté přitom rozhodně nejsou bez šancí. „V minulosti se ze zástupců Jihomoravského kraje nejlépe umístily hned dvě oskeruše. V loňském roce skončila dvěstěletá oskeruše rostoucí za vinnými sklepy u Josefova na skvělém druhém místě s více než 18 tisíci hlasy, v druhém ročníku ankety, v roce 2003, získala 160 let stará oskeruše ve vinohradu u Strážnice 3900 hlasů a umístila se třetí,“ uvedla Pavlína Binková z Nadace Partnerství, která soutěž pořádá.

Strana 431 z 440