Umístění: Společnost

Ohřát se v Lednici můžete i v zimě

Zamrzly rybnik v LedniciLednický zámek a jeho okolí nežije pouze letními měsíci. Na zamrzlých rybnících (hloubka je zde nejvíce metrová) se bruslí, běžkuje. Otevřen je přilehlý skleník, Akvárium Malawi, expozice Tajemná Indonésie. A pokud bude mít zájem více než 15členná skupinka, potom se lze (po objednání) procházet i po samotném zámku.

Vrátí se ještě ladovská zima?

Brněnská přehradaPrvní polovina ledna byla na jižní Moravě ve znamení nefalšovaných zimních radovánek. Každá louže, rybník či nádrž se během několika dnů pokryla silnou vrstvou ledu, a kdo měl brusle, rozhodně toho využil. Mnoho amatérských nadšenců oprášilo hokejky a na improvizovaných ledových hřištích probíhala tvrdá hokejová utkání, která si akčními výkony vůbec nezadala se zápasy profesionálních „komeťáků“ či Znojemských Orlů. Na své si díky pořádné sněhové nadílce samozřejmě přišli i běžkaři či sáňkaři. Protože v posledních dnech se poněkud oteplilo, nezbývá než doufat, že letos zima neřekla své poslední slovo a tuhé mrazy a sníh se letos ještě vrátí.

Festival kávy a největší cappuccino na světě v Olympii!

cappuccinoDo České republiky míří unikátní výstava historických kávovarů Collezione Enrico Maltoni. Ojedinělá expozice se představí od 26. března do 5. dubna v rámci Cafe Festivalu v nákupním a zábavním centru Olympia Brno.
Duchovním otcem výstavy je nadšený italský sběratel a vědec Enrico Maltoni, který zasvětil dvacet let výzkumu, hledání a následně restaurování starých kávovarů. V roce 2001 poprvé v Itálii představil svoji kolekci dvou desítek unikátních exponátů, jimiž vypráví jedinečný příběh kávové kultury od počátku 20. století až do nového milénia. Výstava je ojedinělá už jen tím, že se jedná o vůbec první počin tohoto druhu na světě. Viděli ji tisíce návštěvníků nejen v Itálii, ale i v mnoha světových metropolích. Koncem března konečně také zavítá do České republiky.

Bláhovka – osmá nejlepší plzeňská hospoda v ČR

Bláhovka nejlepší hospoda v ČRBrněnský hostinec U Bláhovky se i v druhém ročníku tištěného průvodce Pilsner Urquell Pub Guide 2009 umístil mezi deseti nejoblíbenějšími hospodami. Hosté restaurací a hospod, kteří po celý loňský rok hlasovali na stránkách www.pilsner-urqell.cz, pomohli legendární „Bláhovce“ k osmé příčce.

„Kdo má rád plzničku, je na návštěvě v Brně, a přitom neochutnal orosené v hospodě U Bláhovky, jako by v Brně vůbec nebyl,“ uvádí jeden z návštěvníků. Po celé České republice se traduje, že na Bláhovce podávají to nejlepší pivo.

Ledovka překvapila řidiče

autohavárieObrazem: Pondělní ráno – ledovka překvapila řidiče
(26.1.09) Prudké ochlazení oproti nedělnímu dni přineslo nepříjemné překvapení mnoha řidičům – na mnoha místech města Brna pokryla silnice ledovka. Jízda autem vyžadovala zvýšenou míru opatrnosti, ne každý řidič ovšem přizpůsobil své řidičské dovednosti stavu vozovky. Například v Brně – Lesné řidič v ranních hodinách nezvládl řízení svého automobilu Ford Focus, vyjel mimo vozovku a narazil do sloupu trolejového vedení tramvají. Jeho vůz pak skončil s promáčklým bokem zpátky ve vozovce, ovšem otočený proti směru jízdy...

Vyzkoušíte si výrobu ručního papíru, svážete si vlastní knihu

LipkaZveme vás na tvořivé prázdninové dopoledne určené nejen pro školáky, entokrát ve voňavé společnosti dřeva:

Není dřevo jako dřevo

pátek 30. ledna 2009 od 10 do 13 hodin v Lesní škole Jezírko v Soběšicích

Kam v únoru v Letovicích?

LetoviceMěsto Letovice - kulturní program na únor. Plesy, koncerty, výstavy, kurzy a program kina...

Lužánky únor - 600 kroužků nejrůznějšího zaměření

SVČ LužánkyPracuje u nás přes 600 kroužků nejrůznějšího zaměření pro předškolní děti, školáky, studenty i dospělé. Ve druhém pololetí budou na některých pobočkách otevřeny nové kroužky, do kterých se můžete přihlásit v lednu a únoru 2009...

Žonglování na ledě

žonglování na ledě„Žonglování na ledě“ je název akce, která se bude konat v pátek 6.února 2009 na kluzišti na Nových sadech od 16.00 do 18.00. Akci připravil Cirkus LeGrando – první dětský cirkus v ČR, mobilní pobočka Lužánek – střediska volného času. Stejní organizátoři připravili akci i v předchozích letech na Římském náměstí a na Kraví hoře, jedná se o šestý ročník. Na akci je zvána široká veřejnost a zvláště děti a mládež, kteří mají zálibu v dovednosti jménem žonglování či se o ni jen zajímají. Právě pro ně je připraven zábavný program se soutěžemi o drobné ceny. Je to ojedinělý pokus spojit tyto dvě zdánlivě nesouvisející

Cestovatelské besedy v CVČ Legato

cestovatelské besedyIniciativa k pořádání těchto příjemných večerů vznikla před čtyřmi lety mezi mladými kohoutovickými lidmi soustředěnými kolem Petra Masaryka. Díky těmto nadšencům jsme se na neformálních besedách s promítáním dostali do více jak dvaceti zemí celého světa. Součástí večerů jsou někdy i ochutnávky typických jídel či nápojů, poslech hudby z daného regionu nebo návštěva člověka pocházejícího z dané země.Věříme, že i pátý ročník se vydaří.

Strana 437 z 440