Umístění: Společnost

Nejmenší jezdecká socha na světě!

Nejmenší socha jezdceKdyž už se nějaké náměstí nazývá podle některé významné osobnosti, povětšinou tam stojí i socha onoho příslušné státníka, vojevůdce či umělce. Na Masarykově náměstí v Pelhřimově – městě rekordů ale žádný Masaryk nestojí. Tedy až dosud. Od 25. června bude zdobí socha kuriózní a rekordní zároveň : nejmenší jezdecká socha na světě!

Ufo nad Brnem? Hvězdáři pochybují!

UFO nad BrnemZaplavily nebe nad Brnem létající talíře? Má jižní Morava tak dobrou turistickou propagaci, že se nově stala destinací i pro malé zelené mužíčky z Marsu? Podle mnoha svědectví by to tak na první pohled mohlo vypadat – v poslední době totiž přibývá pozorování zdánlivě nevysvětlitelných světelných úkazů či formací pohybujících se na noční obloze. Jedná se však o UFO? Podle Jiřího Duška, ředitele Hvězdárny a planetária Mikuláše Koperníka v Brně je vysvětlení podobných úkazů jednoduché. Co tedy lidé mnohdy na noční obloze vidí?  

Nad letištěm bouřily proudové motory

Modeláři na letišti Modelářské letiště Model City v Hlubokých Mašůvkách na Znojemsku bylo v sobotu 11. července 2009 místem setkání pilotů - modelářů s modely poháněnými turbínovými motory. Ty dokáží létat rychlostí až 400 km/hod. Modely různých typů a velikostí řízené skvělými piloty  startovaly po celý den jeden za druhým. Diváky zcela zaplněný areál byl svědkem poutavé podívané provázené profesionálním průvodním slovem moderátora. O zpestření programu se postarali modeláři, kteří předvedli start rakety a skupina pilotů - modelářů s jedenácti obřími replikami historických modelů letadel ze II.světové války.

Sraz historických motorek proběhl ve Valticích

Valtice - setkání motorkářůVe dnech 12.-14. června 2009 se ve Valticích konal 5.ročník setkání majitelů motocyklů nejen české, československé ale i zahraniční výroby. Akce byla zároveň (již druhým rokem) vzpomínkou na kamaráda a motorkáře Jana Vychodila, který 25.9.2007 tragicky zahynul. Setkání se uskutečnilo v prostorách pneuservisu "Na kovárně" u pana Antonyho,který je pořadatelem tohoto zajímavého podniku.

 

Bohuslav Frumert oslavil 100 let

100 letPřání zemského prezidenta Alstomu Petra Brzeziny, kytici a dary s firemní tématikou předali zástupci Alstomu panu Bohuslavu Frumertovi u příležitosti jeho 100. narozenin v Břeclavi. Pan Frumert pracoval v První brněnské strojírně po dobu 44 let. Začal pracovat jako konstruktér kotlů a než odešel do důchodu v roce 1969, působil v Indii jako poradce pro energetiku. V současnosti si užívá důchodového odpočinku v plné fyzické i duševní pohodě a šíří kolem sebe veselou náladu plnou neuvěřitelných příběhů ze života. Žasnuli jsme nejen nad způsobem jeho vyprávění, ale především nás překvapilo,

Slavkov bude patřit unikátním veteránům

Slavkov - sraz veteránůSlavkov hostí unikátní veterány…
Nadšenci ve stylových kostýmech, dobová hudba, ale zejména nablýskané karoserie stovek historických vozidel, opravdových „dědečků automobilů“, čekají na návštěvníky 16. ročníku Oldtimer Festivalu, který se uskuteční 27. června na zámku ve Slavkově u Brna.  
„Očekáváme unikátní vozy z Francie z let 1904 - 1907, expozici závodních vozů české provenience z období po válce a také parní motocykl i automobil. Takové stroje nejsou nikde v Evropě ke shlédnutí v tak široké škále,“ uvádí Miroslav Gomola,  ředitel festivalu s tím, že letos očekává minimálně šest stovek historických vozidel. 

První český rekord informačních center

rekordOperátorky Turistického informačního centra Mikulov se ve dnech 21.-22. května 2009 zúčastnily jednání členského fóra Asociace turistických informačních center ČR v Tylově domě v Poličce, aby projednali otázky,  společné aktivity a projekty týkající se informačních center. Po jednání členského fóra se všichni přesunuli na Palackého náměstí k pokusu o 1. český rekord informačních center. Rekord padl! Pracovníkům informačních center z celé České republiky se podařilo ve čtvrtek v podvečer sestavit největší logo bílého „i“ v zeleném poli. Rekordní logo vytvořilo 72 pracovníků informačních center se 112 deštníky o průměru 130 cm. Logo tak zakrylo plochu 16,5 x 9 metrů (148,5 m2). Současně byl zaznamenán také největší počet pracovníků

KAM V ČERVNU V IVANČICÍCH?

DANCE PARADE 2009
V sobotu 6. června bude probíhat od 14.00 hodin ve sportovní hale v Ivančicích nesoutěžní taneční přehlídka. Divákům se představí amatérské taneční skupiny country tanců, aerobiku, hip-hop, mažoretky a další. Přijďte je povzbudit. ...

Dračí lodě se utkají v Jedovnicích

Dračí loďJako u Žlutého moře to bude vypadat o posledním květnovém víkendu na hladině jedovnického rybníku Olšovec, kde proběhne již čtvrtý ročník Českého poháru dračích lodí.
„Jedná se o nejvyšší soutěž v České republice, ve které závodí týmy v šesti závodech v sezóně, a má kategorie 200, 500 a 2000 metrů. Krátké tratě se jezdí v přímých drahách, dvoukilometrová trať se jezdí na otáčky a je divácky velmi atraktivní, protože na otáčkách často dochází ke kolizím mezi soupeřícími týmy,“ uvedl ředitel závodu Zdeněk Janeček s tím, že v rámci akce se představí okolo 50 týmů.

Válečný pilot z Jiříkovic slaví devadesát let

Miroslav A. LiškutínSkvělý pilot ve službách britského Královského letectva Miroslav A. Liškutín z Jiříkovic oslaví zanedlouho, v anglickém Farehamu, kde žije přes padesát let, devadesátiny. Liškutínův příběh připomíná, a ne zcela náhodou, mladého Vojtíška z filmu Tmavomodrý svět.

Strana 434 z 440