Umístění: Společnost

Výstava voříšků i čistokrevných plemen v Blansku

Kokrina-orez(Blansko, 6. 9. 2009) Blansko o víkendu patřilo psům, pejskům a hafanům – uskutečnil se zde totiž již devátý ročník Výstavy voříšků a psů bez PP a Výstavy čistokrevných plemen s PP. „Výstava se konala v areálu fotbalového stadionu ASK – Blansko a zúčastnilo se celkem 78 vystavovatelů. Pejsci byli rozděleni do několika skupin a kategorií. Jako první přišla na řadu exhibice čistokrevných plemen s průkazem původu. Psi rozdělení podle skupin FCI se předvedli divákům ve výstavním postoji i v pohybu a vystavovatelé měli možnost do mikrofonu pohovořit o původu daného plemene, jejich úspěších na výstavách i ve sportu,“ uvádí Hana Rajtšlégrová, jedna z pořadatelek výstavy.

Než přijela policie, mrtvé cyklistce ukradli kolo i batůžek

Policie(Břeclav, 10. 9. 2009) Nešťastnou smrtelnou nehodu i případ mimořádného hyenismu řeší břeclavští policisté. Náhodný kolemjdoucí nalezl ve středu 9. září ve večerních hodinách u stezky na břehu Dyje bezvládně ležící ženu. Okamžitě se rozhodl, že přivolá pomoc a při cestě narazil na policejní hlídku, které tragickou událost nahlásil. 

Astronaut Andrew Feustel: Rád bych se podíval na Měsíc

American-orezKateřina Emmons – Matthew Emmons, Indira Feustelová – Andrew Feustel. Dva česko-americké manželské páry, které nás v poslední době dost proslavily. Kateřina Emmons, rozená Češka, dokázala na olympiádě v Pekingu vystoupit ve střelbě ze vzduchové pušky na stupeň nejvyšší. Ještě výše, a to až do kosmu, se vydal Američan Andrew Feustel s naší vlajkou a souborem Písně kosmické od Nerudy. Astronaut se totiž nabídl, že při misi raketoplánu určené k poslední servisní opravě Hubbleova kosmického dalekohledu vezme do svého osobního balíčku na palubu také něco českého. Vedl ho k tomu vztah k naší republice, neboť jeho manželka má české kořeny.

Muž našel na brněnské přehradě granát

Prehrada(8. září 2009) Brněnská přehrada vydala další pozůstatek po bojích, které se zde odehrály více než před šedesáti lety. Všímavý kolemjdoucí totiž dnes v dopoledních hodinách nalezl na břehu částečně vypuštěné nádrže granát. „Šestapadesátiletý muž nalezl granát, který je patrně pozůstatkem z 2.světové války, cca 50 metrů od hráze.

Centrum AMAVET – Junior Brno nadchne mladé vědce a vynálezce

AMAVET(7. září 2009) Školní rok začíná a mnoho rodičů se právě teď rozhoduje, jaké mimoškolní zájmové kroužky vybrat pro své děti. Přinášíme vám seriál, ve kterém postupně představíme dětská volnočasová sdružení a organizace, zastřešené v Jihomoravské radě dětí a mládeže. Máte – li doma mladého Edisona, tak právě pro vás je tento první díl, představující Centrum AMAVET – Junior Brno, které slibuje příjemné prostředí, aktivní lektory a individuální přístup k mladým vědcům, programátorům či dokonce konstruktérům robotů! Na otázky Listů jižní Moravy odpovídal jeho ředitel, Ing. Pavel Čížek.

Centrum Brna ožilo dětskými kresbami

AlbertŽerotínovo náměstí v Brně dostalo 1. záři, při příležitosti zahájení nového školního roku, novou výzdobu, kterou namalovaly křídami na prostranství před vstupem do Polikliniky děti nejen z dětských domovů. Nově vzniklý Nadační fond Albert uspořádal tuto akci, jejímž tématem bylo „čím chci být“ a „co je pro mě zdraví“, na podporu zdravého životního stylu a integrace sociálně znevýhodněných.

Sraz fiatů Marea – padne český rekord?

Fiat_Marea(Brno, 2. září 2009) Majitelé aut Fiat Marea z celé republiky se chystají na jeden z největších českých srazů těchto vozidel, který proběhne již tento víkend v autokempu ve Strážnici. Organizátoři přitom mají neskromný cíl – vytvořit rekord v počtu vozidel Fiat Marea na jednom místě!  

Kotrč kadeřavý – houba velká jako lidský mozek!

kotrLetošní houbařská sezóna je v plném proudu a poučení houbaři si z lesa odnášejí i méně obvyklé houby! Zajímavý nález se podařil Otakaru Teyschlovi z Brna, který si z lesa na Vysočině přinesl kotrče kadeřavého, houbu velikostí a vzhledem připomínající lidský mozek. Přestože kotrč na první pohled nevypadá příliš lákavě a rovněž jeho výskyt je spíše vzácnější, jedná se o vynikající, aromatickou houbu, která v kuchyni nalezne široké uplatnění. Pokud se vám kotrče podaří nalézt, dobře si toto místo zapamatujte – podle odborníků totiž vyrůstá na jednom místě pravidelně každým rokem. Při sběru ovšem musíte dát pozor, abyste nepoškodili jeho podhoubí. Kotrč vydrží čerstvý i několik dní, stačí jej dát do misky s vodou na chladné a temné místo a poté z plodnice ukrajovat podle potřeby.
(tof)

V. Ždánický histopedál

HistopedalI přes nepřízeň počasí ožil v sobotu 16. srpna ždánický park opět krásou dobových kostýmů, krásných dam a elegantních pánů na naleštěných historických kolech.  Pořadatele nezaskočil ani  ranní přívalový déšť a burácející hromy a blesky, chopili se nářadí a během hodiny byl park opět připraven přijmout velké množství návštěvníků.

Bruslaři prosviští výstavištěm

InlineSportovci v barevných dresech, adrenalinové jízdy mezi pavilony a nebezpečné předjíždění v zatáčkách – takto to bude vypadat 15. srpna na brněnském výstavišti. Od 10 hodin zde totiž startuje jubilejní pátý ročník Brno Inline Grand Prix, v rámci něhož se uskuteční Mistrovství ČR v Inline maratonu, Hartmann handbike 1 maraton na ručních kolech, volná inline jízda pro veřejnost a řada dalších závodů pro všechny věkové kategorie.

Strana 432 z 440