Umístění: Společnost Zajímavosti Sčítání lidu 2011: Třetina občanů hodlá vyplnit sčítací formulář přes internet

Sčítání lidu 2011: Třetina občanů hodlá vyplnit sčítací formulář přes internet

scitani_lidu2011-2Brno, 22. března 2011 (MEDIAFAX) - Podle aktuálních informací Českého statistického úřadu hodlá 30 procent občanů České republiky při sčítání lidu vyplnit formulář přes internet. V úterý o tom informoval tiskový mluvčí projektu Sčítání lidu, domů a bytů 2011 Ondřej Kubala.
 

Sčítací komisaři České pošty měli při předávání formulářů každé domácnosti za úkol zjistit, jak budou lidé formuláře odevzdávat. "Skoro třetina občanů použije internet. Celkem 58 procent odešle formuláře v obálce s předtištěnou adresou a zbylých 12 procent si domluvilo schůzku s komisařem," řekl Kubala.

Podle něj ČSÚ tento týden finišuje s přípravou sčítání lidu v nemocnicích, léčebnách, domovech pro seniory, na studentských kolejích či v hotelích. "V těchto zařízeních nebudou až na výjimky sčítání zajišťovat pracovníci České pošty, ale 2220 sčítacích komisařů ČSÚ," uvedl mluvčí s tím, že v praxi jde zpravidla o zaměstnance konkrétních zařízení, které si ČSÚ najal jako komisaře.

Tento krok zvolil ČSÚ z praktických důvodů. "Třeba v domovech pro seniory musí pracovat jako sčítací komisař člověk, který pacienty zná a bude dostatečně trpělivý při vyplňování formulářů," dodal Kubala.

Sčítání ve věznicích, na zahraničních vojenských misích a na českých ambasádách po celém světě zajišťují pod Kubaly příslušná ministerstva.

 

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci