Umístění: Společnost Zajímavosti ČSÚ se pokusí poprvé v historii spočítat i lidi bez domova

ČSÚ se pokusí poprvé v historii spočítat i lidi bez domova

bezdomovecBrno, 4. března 2011 (MEDIAFAX) - Při blížícím se sčítání lidu, domů a bytů se České statistický úřad pokusí spočítat i lidi bez domova. Česká republika tak získá základní informace, kolik lidí je bez domova a také kdo tito lidé jsou, uvedl v pátek mluvčí ČSÚ Ondřeje Kubala.
 

Ve spolupráci se Sdružením azylových domů ČR a Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR se Český statistický úřad pokusí v rámci připravovaného sčítání lidu zmapovat v celé zemi život lidí bez domova. "Česká republika tak poprvé v historii získá základní informace, kolik je v zemi lidí bez domova a kdo tito lidé jsou," uvedl Kubala.

Podle něj se v minulosti některá města snažila zjistit, kolik lidí bez domova se v jejich ulicích pohybuje, ale zatím nikdo nezískal ucelené a jednotné informace.

ČSÚ najme jako sčítací komisaře pracovníky z řad azylových domů, kteří se pokusí se svými klienty vyplnit sčítací list osoby. "Sčítat se bude v azylových domech, domech na půli cesty, v noclehárnách a nízkoprahových denních centrech," vyjmenoval mluvčí.

Získané informace podle ČSÚ poslouží pro plánování sociálních služeb v ČR a také pro vytváření programů a projektů zapojování lidí bez domova do běžného života. "Zároveň se podaří zjistit, jaká kapacita v azylových zařízeních je v daných oblastech potřeba," zakončil Kubala.

Lenka Horáková, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci