Umístění: Společnost Zajímavosti Sčítání lidu, domů a bytů 2011 startuje již za měsíc

Sčítání lidu, domů a bytů 2011 startuje již za měsíc

scitani_lidu2011-2Brno, 8. února 2011 - Už jen měsíc zbývá do zahájení Sčítání lidu, domů a bytů 2011, které má pomoci zjistit aktuální statistické údaje o obyvatelstvu České republiky.
 


„Ze sčítání nemusí mít nikdo žádné obavy, vše bude velmi jednoduché. Sčítací komisaři vyrazí roznášet formuláře 7. března. Ještě před tím najde každá domácnost ve své schránce letáček se základními informacemi o sčítání lidu. Spolu s ním bude v každé schránce lísteček, kde bude uvedeno jméno sčítacího komisaře, který formuláře přinese, číslo jeho průkazu a termín, kdy do domácnosti přijde. Čas návštěvy budou volit komisaři nejčastěji v pracovní den v podvečer nebo o víkendu, aby zastihli rodinu doma,“ vysvětluje Ondřej Kubala, mluvčí projektu Sčítání lidu, domů a bytů 2011.

Při předání formulářů se vás komisař zeptá, jakým ze tří způsobů budete chtít vyplněné formuláře mezi 26. březnem a 14. dubnem odevzdat. Formuláře tak bude možné buď vyplnit a odeslat on-line po internetu, osobně je odevzdat komisaři (pokud preferujete tuto cestu, komisař si s vámi hned domluví termín schůzky, kdy přijde formuláře vyzvednout), či je bezplatně odeslat poštou.

„Povinností každého sčítacího komisaře je lidem s vyplněním pomoci, pokud to bude potřeba.  V případě starších či nemocných lidí budou komisaři připraveni dokonce vyplnit dotazník za ně a nemocný člověk bude jen diktovat, co má komisař zapsat,“ podotýká Kubala s tím, že   
nejjednodušší a nejrychlejší je vyplnění formuláře na internetu.

Podle Kubaly se lidé nemusí v žádném případě obávat zneužití osobních údajů, které v dotaznících uvedou. „Velmi důležitá je otázka bezpečnosti sbíraných dat, kde jsme letos pokročili o pořádný kus dál. Už nebudeme najímat 45 tisíc komisařů z ulice, jako před deseti lety, ale do domácností vyrazí se sčítacími formuláři pracovníci České pošty, tedy lidé, kteří jsou velmi spolehliví a mají praxi s doručováním peněz i s manipulací s osobními daty,“ uzavírá Kubala s tím, že letošní sčítání je zajímavé tím, že se poprvé v historii sčítají všechny země EU v jeden společný rok.

Více informací o sčítání naleznete na stránkách www.scitani.cz, využít můžete také bezplatnou telefonickou linku.

(tof)

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci