Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví

Kraj, univerzity i nemocnice chystají očkovací centra spolu

vizualizace bvv vystavisteBrno, 20. ledna 2021 – Jihomoravský kraj má k dispozici čerstvá data o fungování velkokapacitního očkovacího centra na Brněnském výstavišti. Odborníci, kteří proces očkování prvních seniorů ve věkové kategorii 80+ sledovali, rozebrali celý proces „do posledního šroubku“. Přesně na vteřiny zmapovali, jak dlouho trvá nejen samotné očkování, ale i zdánlivě nepodstatné detaily jako chůze seniorů a odkládání oblečení, které ale ve výsledku očkování brzdí.

Očkovací centra vyrostou v bývalé bance, na zimním stadionu či v sále

hodonin zimni stadion ockovani jihomoravsky krajBřeclav, 16. ledna 2021 – Sál v Břeclavi, zimní stadion v Hodoníně, bývalá banka v Kyjově – Jihomoravský kraj řeší regionální očkovací centra. Fungovat začnou od března, denně v každém z nich naočkují až tisícovku lidí. Břeclav pro očkovací centrum vybrala sál v takzvaném Domě školství. Prostory v centru patří městu, za budovou je velké parkoviště a nedaleko zastávka hromadné dopravy. Hejtman Jan Grolich 15. ledna budoucí očkovací centrum navštívil. Předpokládá, že by mělo denně odbavit přibližně 600 lidí, v případě potřeby by mělo být možné tuto kapacitu zvýšit až na 1000 lidí za den.

Jihomoravští studenti pracující v nemocnicích o peníze nepřijdou

student nemocnice jihomoravsky krajBrno, 11. ledna 2021 - Zástupci kraje v minulých dnech oslovili mediky a studenty posledních ročníků středních a vyšších odborných zdravotnických škol, na které se vztahuje pracovní povinnost v nemocnicích, aby zaslali své údaje kvůli možnému zdanění příjmů a odvodům. Tento dopis, který obdrželi, ale neznamená, že studenti, kteří dosud pomáhali v nemocnicích, budou muset část peněz vracet. Prostředky za ně odvede Jihomoravský kraj, o tyto prostředky už kraj požádal Ministerstvo zdravotnictví.

Jihomoravský kraj začne očkovat klienty a pracovníky domovů seniorů

vakcina seniorBrno, 9. ledna 2021 – Jihomoravský kraj začne očkovat klienty a pracovníky domovů seniorů. S proočkováním by měly pomoci mobilní zdravotnické týmy, začne se příští týden. „Už jsme mezi nimi ověřovali zájem o očkování. Zaznamenali jsme přes 3,5 tisíce klientů a 2 tisíce pracovníků těchto domovů, kteří projevili o očkování zájem. Takže je zde zatím celkem 5,5 tisíce lidí, které bychom měli v co nejkratším čase proočkovat,“ řekl po jednání čtvrtečního Krizového štábu Jihomoravského kraje hejtman Jan Grolich.

Studenti středních zdravotnických škol budou pomáhat nemocnicím v boji s koronavirem

boj proti koronaviruBrno, 6. ledna 2021 – Nemocnice na jižní Moravě v současnosti trpí z důvodu nemocnosti a karantén svých zaměstnanců nedostatkem zdravotnického personálu. Kraj proto povolává na pomoc nemocnicím středoškoláky ze zdravotnických škol. Od středy dne vejde v platnost nařízení hejtmana, které vybraným středoškolákům v Jihomoravském kraji uloží pracovní povinnost ve zdravotnických zařízeních v regionu. Rozhodnutí o nařízení pracovní povinnosti středoškolákům 5. ledna 2021 podepsal statutární náměstek hejtmana Lukáš Dubec.

Jihomoravský kraj plánuje během ledna proočkovat 50 tisíc lidí

koronavirus vakcina ockovaniBrno, 29. prosince 2020 – V první vlně očkování budou prioritou klienti a zaměstnanci domovů pro seniory, v případě nevyčerpaných vakcín zdravotníci. Jihomoravský kraj plánuje vytvořit harmonogram jednotlivých zařízení podle nahlášeného zájmu. „V Jihomoravském kraji chceme v lednu naočkovat 50 tisíc dávek, což je po Praze nejvíc v republice. Očkování by měl zajišťovat speciální profesionální tým z obou jihomoravských fakultních nemocnic, který by měl vyjíždět denně do jednotlivých zařízení. Zapojit by se také měly i týmy z páteřních krajských nemocnic ve Znojmě, Břeclavi a Kyjově,“ uvedl hejtman Jan Grolich.

V Jihomoravském kraji se navyšuje kapacita antigenního testování

koronavirus testovani antigennBrno, 29. prosince 2020 - Poptávka po rychlých antigenních testech na COVID – 19 je i na jihu Moravy stále velká. Jihomoravský kraj proto zvyšuje kapacitu, aby bylo rychlé testování hrazené ze zdravotního pojištění dostupné co nejvíce lidem. „Díky spolupráci s armádou posilujeme odběrné místo v Nemocnici Břeclav, kde bude možné ode dneška udělat o sto testů navíc. Otevíráme také nové odběrové místo v Bučovicích a po Novém roce by mělo vzniknout další v Hustopečích. Chtěli jsme posílit právě tyto lokality, protože pro ně zatím bylo testování v jiných centrech hůře dostupné,“ vysvětluje hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Hejtman Grolich: Jižní Morava je na očkování proti koronaviru připravena

ockovani koronavirusBrno, 28. prosince 2020 – Jihomoravský kraj je na zahájení očkování proti COVID-19 připraven. V sobotu 26. prosince dorazilo do fakultních nemocnic prvních 5000 dávek, které dostanou primárně zdravotničtí pracovníci. V následujících týdnech by se mělo na jih Moravy dostat dalších deset tisíc vakcín. “V první fázi budou očkováni především zdravotníci, členové IZS, zařízení sociálních služeb a ti nejohroženější, tedy senioři. Na veřejnost by se mělo očkování dostat až v průběhu února. Vše se může ještě mírně změnit v závislosti od zítřejšího dne, kdy by měla vláda vystoupit s aktualizovanou očkovací strategií,“ uvedl po jednání krizového štábu hejtman Grolich.

Strana 5 z 61