Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví

V Čebíně je nově k dispozici automatizovaný externí defibrilátor

srdce telo clovekČebín, 31. března 2023 – V obci Čebín je od března instalován plně funkční automatizovaný externí defibrilátor, tzv. AED. Je umístěn na návsi u vchodu do obecního úřadu v bezpečnostním zeleném boxu. Je přístupný komukoli 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Záchranáři v Boskovicích získali novou základnu

budovA ZZS JMK boskoviceBlansko, 12. března 2023 - Nová výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje za 81 milionů korun vyrostla v západní části areálu boskovické nemocnice. Stavba trvala rok a čtvrt a kraj na ni využil finance z prostředků Evropské investiční banky. Ve čtvrtek 9. března ji slavnostně otevřeli náměstek hejtmana Jiří Nantl a radní Vladimír Šmerda společně s ředitelkou ZZS JMK Hanou Albrechtovou.

Kraj ve spolupráci s Charitou Vyškov zajistí nové prostory pro denní stacionář

ruka senior stacionarVyškov, 12. března 2023 - Denní stacionář pod krajskou příspěvkovou organizací Sociální služby Vyškov sídlí dlouhodobě v pronajatém prostoru ve vyškovské nemocnici. Toho se ale dotknou plánované úpravy v souvislosti se vznikem Centra přirozeného porodu. Stacionář proto bude v nemocnici v provozu už jen do konce června. Jihomoravský kraj našel náhradní řešení a lidé na Vyškovsku o tuto službu nepřijdou. Péči o klienty v centru denních služeb zajistí od druhé poloviny roku kompletně Charita Vyškov.

Základny záchranářů budou nízkoenergetické. Kraj na ně získá stamilionovou dotaci

zzs jmk zakladna sanitekBrno, 12. března 2023 - Krajský projekt výstavby nových výjezdových základen pro záchranáře obdrží mimořádnou finanční injekci v podobě stamilionové dotace z Operačního programu Životní prostředí. Informaci o tom kraj obdržel ve čtvrtek 9. března. „Jde o mimořádnou pomoc. Celkem půjde o cca 232 milionů korun, které pomohou s výstavbou nových výjezdových stanovišť v Bučovicích, Slavkově u Brna, Kyjově, Mikulově, Veselí nad Moravou a dotaci obdrží také již otevřená základna v Boskovicích. Každá z těchto staveb byla totiž navržena a staví se jako nízkoenergetická,“ řekl náměstek hejtmana Jan Zámečník.

Hodonínská nemocnice spouští obří investici za 181 milionů korun.

nemocnice hodonin zakladni kamenHodonín, 7. března 2023 – Jedna z nejnákladnějších dosavadních staveb v areálu Nemocnice TGM Hodonín v historii zařízení odstartovala 1. března slavnostním položením základního kamene. Vedení slibuje tímto krokem pacientům z Hodonínska a okolí zlepšení zdravotní péče a kumulaci zdravotních služeb v jednom místě. K novému pracovišti totiž přibude tolik potřebná magnetické rezonance i rozšířená lékárna. Nový pavilon zobrazovacích metod bude přímo napojený na plánovaný urgentní příjem, čímž se ještě zvýší komfort pacientů.

Přístavba Domova pro seniory v Sokolnicích už je hotová

domov pro seniory sokolnice foto jmkSokolnice, 28. února 2023 - O tři nové bezbariérové a nízkoenergetické dvojdomy se rozšířil Domov pro seniory Sokolnice. Přístavba v zámeckém areálu domova nabídne 48 míst. Za projekt zaplatil Jihomoravský kraj 112 milionů Kč. Nově přistavěné domy v úterý 28. února slavnostně otevřel hejtman Jan Grolich s radními Janou Leitnerovou a Vladimírem Šmerdou.

V Ostrově u Macohcy otevřeli dětskou léčebnu se speleoterapií

speleoterapie lecebna ostrov u macochyOstrov u Macochy, 23. března 2023 - Nová Dětská léčebna se speleoterapií v Ostrově u Macochy je jediná svého druhu v České republice. Je určená pro děti ve věku od 3 do 18 let s astmatem, záněty dýchacích cest, alergiemi a atopickým ekzémem. Stavbu za celkovou cenu 218 milionů korun, na kterou kraj využil i úvěr od Evropské investiční banky, slavnostně otevřel hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich, náměstek hejtmana Jiří Nantl a radní Vladimír Šmerda ve čtvrtek 23. února.

Sanitky opraví ve svém. Jihomoravská záchranka má vlastní autoservis

zzs jmk vlastni autoservis foto jmkBrno, 13. února 2023 - Výstavba autoservisu za 48 milionů korun pro Zdravotnickou záchrannou službu Jihomoravského kraje (ZZS JMK) začala v říjnu 2021. Nyní byla úspěšně dokončena. Jejího slavnostního otevření se v pondělí 13. února zúčastnil radní pro investice Vladimír Šmerda a ředitelka ZZS JMK Hana Albrechtová. Při této příležitosti došlo i na předání osmi nových vozů jihomoravské záchrance.

Strana 5 z 69