Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví

Nově vzniklá Jihomoravská zdravotní bude pomáhat s provozem všem krajským nemocnicím

nemocnice operacni salBrno, 27. listopadu 2023 - Společnost Thermal Pasohlávky se mění na Jihomoravskou zdravotní a.s. Kromě změny názvu jí přibudou i nové úkoly a stává se tak servisní organizací pro krajem zřizované nemocnice. Odhlasovali to radní na své schůzi 22. listopadu 2023. "Jde nám o to, abychom byli schopni krajské zdravotnictví řídit jako jeden celek. Nová servisní organizace má za cíl sjednotit postupy v nemocnicích zřizovaných krajem, abychom mohli zajistit kvalitní a dostupnou péči i v jiných částech kraje, než je Brno, kde fungují silné fakultní nemocnice,“ uvádí hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.

Začíná stavba Sanatoria Pálava

sanatorium palava zdroj jmkBrno, 14. listopadu 2023 - V pondělí 13. listopadu představitelé Jihomoravského kraje společně se zhotovitelem společností Sanatorium Pálava VCES – SPIE Stangl symbolicky podepsali zahájení stavby sanatoria pro léčebně rehabilitační péči pacientů stabilizovaných po těžkých a kritických stavech. Tento krok přichází po více než patnáctiletém procesu plánování a příprav a představuje milník v rozvoji zdravotnické infrastruktury v kraji.

Sanatorium Pálava bude o 200 milionů levnější, než se čekalo

rehabilitace nemocniceBrno, 2. lisotpadu 2023 - Jihomoravský kraj postaví Sanatorium Pálava pro léčebně rehabilitační péči pacientů stabilizovaných po těžkých a kritických stavech. Na svém zasedání ve čtvrtek 2. listopadu krajští zastupitelé schválili pokračování přípravy a realizace projektu. Pro hlasovala drtivá většina zastupitelů: 58 z 60. V nejbližších dnech bude podepsána smlouva se zhotovitelem.

Děti v Chersonu a Dnipru získají polohovací lůžka ze Znojma

polohovaci luzka dnipro foto jmkZnojmo, 17. října 2023 - Celkem 238 nemocničních lůžek různých typů posílá darem Jihomoravský kraj ve spolupráci s Pamětí národa do čtyř nemocnic v Chersonské oblasti a Dnipru. Náklad ve dvou dnech odveze ze znojemské nemocnice 9 kamionů. První várka se vydala na cestu v úterý 17. října, o týden později bude do jižní a jihovýchodní oblasti Ukrajiny, která je stále pravidelně ostřelovaná ruskými raketami, odvezen zbytek postelí.

Krajská kampaň podpoří duševní zdraví mladých

psychiatrie brnoBrno, 10. října 2023 – Kampaň s ústřední myšlenkou, že duševní zdraví je stejně tak důležitý jako to fyzický startuje na jižní Moravě. Komunikace na sociálních sítích a webu bude pomáhat se zvládnutím problémů v oblasti duševního zdraví. Právě na 10. října letos připadá Světový den duševního zdraví, a proto při této příležitosti představili zástupci Jihomoravského kraje a Vzdělávacího institutu pro Moravu novou kampaň, která s heslem hlava plná těžkejch myšlenek míří na populaci ve věku 10 až 20 let.

Ve Slavkově a Bučovicích vznikly moderní výjezdové základny pro záchranáře

sanitka interierBučovice, 4. října 2023 – Po roce a čtvrt od zahájení stavby už jihomoravští záchranáři v Bučovicích a Slavkově u Brna využívají nové moderní výjezdové základny. Celkové výdaje na základnu v Bučovicích dosahují 81,8 milionů korun, v nedalekém Slavkově 48,5 milionu korun.

Kraj zřídil tým na vzdělávání sociálních pracovníků a péči o duševní zdraví

psychiatricka-peceBrno, 28. září 2023 - Jihomoravský kraj bude více dbát na vzdělávání pracovníků v sociálních službách a současně prohloubí práci na tématech duševního zdraví. Zřídil trojčlenný tým pracovníků, kteří se budou oblasti věnovat. Oznámili to krajští radní Jana Leitnerová a Karel Jurka. Náplní práce nově zřízeného týmu, který bude působit při VIM - Vzdělávacím institutu pro Moravu, je pořádání vzdělávacích seminářů, koordinace souvisejících aktivit a profesní rozvoj pracovníků v sociálních službách.

V Zoo Hodonín se v sobotu uskuteční Den zdraví

den zdravi hodoninHodonín, 27. září 2023 – Zdravotní pojišťovna RBP připravila pro stávající i nové pojištěnce den plný zábavy a preventivních prohlídek v jedinečné atmosféře hodonínské zoo. Den zdraví se uskuteční v sobotu 30. 9. 2023 od 9 do 17 hodin, zájemci budou moci podstoupit celou řadu vyšetření a na děti tu čekají soutěže. Vstup i zdravotní měření mají všichni pojištěnci RBP zdarma.

Strana 3 z 69