Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví

Dotaci na byty pro lidi s omezenou pohyblivostí získalo zatím 13 projektů

seniori rodina domov pro seniory jmkBrno, 3. května 2022 - Rodinné dvojdomky pro sociální bydlení v Kozlanech, Komunitní centrum Říčanský mlýn nebo Dům seniorů ve Vohančicích. Jedny z prvních projektů, které získají krajskou podporu v nově vypsaném programu na „Podporu výstavby domů s byty zvláštního určení“. Dotace na konci dubna schválili krajští zastupitelé. Na domy s byty pro lidi s omezenou pohyblivostí, seniory nebo osoby v nepříznivé zdravotní a sociální situaci vyčlenil kraj celkem 30 milionů korun.

Jihomoravští záchranáři obdrží speciální vozidlo pro přepravu nadměrných pacientů

sanitka auto zzsBrno, 10. března 2022 - Zdravotnická záchranná služba kraje obdrží speciální vozidlo určené mimo jiné pro přepravu nadměrných pacientů. Rozhodli o tom krajští radní. „Pořízení záchranného vozu pro pacienty s vysoce nakažlivou nemocí a pacienty se závažnou obezitou přijde na 6 milionů korun včetně DPH. Toto speciální vozidlo doplní jediné stávající záchranné auto uvedeného typu, které nyní funguje pro celý region jižní Moravy,“ říká krajský radní pro oblast investic Vladimír Šmerda. „Nový vůz mimo jiné zajistí také připravenost zdravotnické záchranné služby kraje v případě krizových a mimořádných událostí typu pandemie covid-19,“ dodává radní Šmerda.

Ve Veselí nad Moravou vybuduje kraj nové výjezdové stanoviště pro záchranáře

sanitka zachranar jmkBrno, 28. února 2022 - Na 85,3 milionu korun přijde výstavba nového výjezdového stanoviště zdravotnické záchranné služby ve Veselí Nad Moravou. Zadávací řízení na příslušnou veřejnou zakázku odsouhlasili krajští radní. Tato výstavba nové budovy záchranářů završuje sedm projektů výjezdových stanovišť, včetně nového autoservisu v Brně-Černovicích.

Jihomoravský kraj má koncepci paliativní péče na příští čtyři roky

doktor nemocnice luzkoBrno, 21. února 2021 - Vybudování sítě poskytovatelů paliativní péče, možnost volby prostředí pro život s nevyléčitelnou chorobou i závěr života, dostupnost sociální a psychologické podpory pro rodiny a blízké nebo vznik funkce krajského koordinátora rozvoje paliativní péče - to jsou jen některé z cílů, které si před sebe klade koncepce rozvoje paliativní péče v Jihomoravském kraji. Koncepční materiál na roky 2022 až 2025 schválili zastupitelé kraje na svém zasedání 17. února 2022.

Kraj pořídí moderní vybavení pro znojemskou nemocnici za 150 milionů

operacni sal nemocnice znojmoZnojmo, 10. února 2022 - Celkem 266 nových lůžek, 153 moderních přístrojů a 148 zdravotnických pomůcek. Kraj přikročí k modernizaci vybavení pracovišť znojemské nemocnice, která navazují na urgentní příjem. Záměr schválili krajští radní 9. února. „Jde nám o další zlepšení a zrychlení péče o pacienty, které záchranáři do nemocnice přivezou. Potřebujeme na Znojemsku obnovit zastaralé přístroje, lůžka a další pomůcky především na odděleních spojených s urgentním příjmem za zhruba 150 milionů korun. K modernizaci vybavení nemocnice chceme využít evropské peníze,“ říká hejtman Jan Grolich.

Lékaři a zdravotníci z okolí Krumlova budou mít vstup na Slovanskou epopej zdarma

slovanska epopej josef muchaMoravský Krumlov, 28. ledna 2022 – Pro zaměstnance ivančické, znojemské a třebíčské nemocnice jako poděkování za jejich namáhavou a náročnou práci v péči nejen o covidové pacienty připravil tým Slovanské epopeje a město Moravský Krumlov dárek v podobě volného vstupu na Slovanskou epopej. Ten mohou využít od začátku letošního roku až do 30. června 2022.

Na bezbariérové byty pro lidi s omezením pohybu přispěje kraj 30 milionů

vozickar pesBrno, 28. ledna 2022 - Na speciálně upravené bydlení pro seniory a lidi s omezenou pohyblivostí má přispět nový dotační program Jihomoravského kraje. Vypsání jeho prvního ročníku schválili krajští radní. Cílem programu na „Podporu výstavby domů s byty zvláštního určení“ je přispět na malometrážní bezbariérové byty. Ty mají sloužit zejména seniorům a lidem se zdravotním postižením, kteří nezvládají fungovat samostatně, přišli o bydlení nebo je jejich bydliště s ohledem na potřebnou péči obtížně dostupné.

Jižní Morava pomůže Ukrajině. Partnerské Lvovské oblasti pošle dar na boj s následky epidemie

covid vakcina ukrajinaBrno, 28. ledna 2022 - Peněžitý dar ve výši 8 045 eur poputuje z jihu Moravy na Ukrajinu. O finanční pomoci ukrajinskému partnerskému regionu v boji s následky epidemie koronaviru rozhodli krajští radní 26. ledna, konečné slovo bude mít v únoru jihomoravské zastupitelstvo. Peníze směřují konkrétně Dobročinnému fondu Karitas – Lviv UHKC a poslouží na zajištění materiální pomoci tamním rodinám a osobám v tíživé životní situaci způsobené pandemií covidu. Za obdržené peníze připraví lvovská charita balíčky s potravinami, drogerií, čisticími prostředky nebo léky.

Strana 8 z 69