Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví

Jihomoravský kraj začíná očkovat klienty i personál v domovech s pečovatelskou službou

koronavirus ampule vakcina ockovaniBrno, 23. února 2021 - Jihomoravský kraj v pondělí 22. února rozjel očkování v domovech s pečovatelskou službou, které budou provádět mobilní očkovací týmy. “Začínáme pomocí mobilního týmu z FN Brno očkovat první v domově s pečovatelskou službou v Blansku. Po celém kraji jich máme rozeseto celkem 150 a očkování v nich se týká několika tisíc klientů a personálu,” uvedla Jana Leitnerová, radní pro sociální oblast.

Jihomoravský kraj očekává více vakcín a otevře další očkovací místa

vakcina koronavirus ockovani ampuleBrno, 11. února 2021 – Během února by se počet dodaných vakcín do Jihomoravského kraje měl postupně navyšovat. Koordinátor očkování a jeho tým se proto rozhodl pro takzvané očkování „na nulu“ – tedy bez odkládání rezerv na přeočkování. Z těchto důvodů bude nové termíny vyhlašovat před víkendem vždy jen na týden dopředu, aby je bylo možné přizpůsobit počtu vakcín, které skutečně dorazí.

Mobilní tým naočkoval klienty i personál Domova s úsměvem ve Slavkově

domov s usmevem slavkov u brna ockovani koronavirusSlavkov u Brna, 5. února 2021 – Šestičlenný mobilní tým lékařů a sester Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně dorazil minulý týden do Domova s úsměvem ve Slavkově u Brna. První dávku vakcíny proti onemocnění Covid 19 dostalo až na jednoho klienta, který je aktuálně pozitivní, všech 27 klientů i personál domova. Očkování podstoupili i zdravotníci Dialyzačního střediska B. Braun Avitum, které sídlí ve stejné budově a poskytuje pravidelná dialyzační ošetření dvěma třetinám klientů Domova s úsměvem.

Jižní Morava chystá očkování terénních pracovníků i v domovech pro seniory

ockovani koronavirus senior ruka jehlaBrno, 4. února 2021 – I přes dynamicky se měnící stav zásob vakcín proti nemoci Covid-19, které centrálně distribuuje stát, Jihomoravský kraj pokračuje ve svém záměru proočkovat jak klienty chráněného bydlení, tak pracovníky v terénních službách, kteří pečují o klienty přímo v jejich domácnostech. „Považuji za důležité nyní naočkovat bezmála tisícovku pečovatelů a pečovatelek napříč regionem, kteří jsou v dennodenním kontaktu se seniory a seniorkami a také klienty chráněného bydlení, kterých je cca 400,“ uvedla Jana Leitnerová, radní pro sociální oblast.

Kraj představil velkokapacitní očkovací centra, vědci je vytvořili ve virtuální realitě

ockovaci centra grolich vrBrno, 4. února 2021 – Ve znojemské sportovní hale i v dalších regionálních očkovacích centrech dostane vakcínu 600 až 1000 lidí denně. Zatím Znojmo funguje v testovacím režimu, vakcínu tu dostávají zdravotníci. To se má v dalších týdnech změnit. Tady i v dalších 6 městech v kraji. „Je tady potřeba naočkovat 60 lidí za hodinu. To by nemocnice ve svých prostorách neměla šanci zvládnout. Teď se tu očkuje v testovacím režimu a my to ještě upravíme tak, aby tu zájemci o očkování měli co největší komfort,“ vysvětlil hejtman Jan Grolich.

Jihomoravský kraj dokončil očkování první dávkou ve svých sociálních zařízeních

covid vakcinaBrno, 29. ledna 2021 – Ke dni 28. ledna Jihomoravský kraj díky mobilním týmům dokončil očkování první dávkou vakcíny proti nemoci Covid-19. „Celkem se jedná o více než 6600 naočkovaných klientů, klientek a personálu v krajských sociálních zařízeních. Krajské mobilní očkovací týmy začnou podávat i druhou dávku vakcíny. Předpokládáme, že pobytové služby v rámci kraje, a to bez ohledu na to, kdo je zřizuje, budeme mít naočkované během následujících 3 týdnů. Pro ně máme vakcíny zajištěné,“ shrnula vývoj Jana Leitnerová, radní JMK pro sociální oblast.

Na jižní Moravě dochází stříkačky a jehly, kraj objedná milion sad

injekcni strikacka koronavirusBrno, 23. ledna 2021 – Vedení Jihomoravského kraje se rozhodlo na vlastní náklady zajistit „pohotovostní zásobu“ stříkaček a jehel potřebných pro očkování proti nemoci Covid-19. Očkovacím centrům totiž zbývají poslední tisícovky sad. „Z našich krajských nemocnic máme informace, že potřebných pomůcek jsou k dispozici jen tisíce kusů. I kdyby stát náhle dodal vakcíny pro nás všechny, nemůžeme je stejně aplikovat. Proto jsem pomohl zajistit alespoň základní okamžitou dodávku v počtech stovek tisíc kusů stříkaček a jehel ze skladového množství dodavatelů, cílem je pak se v řádu týdnů dostat na úroveň jednoho miliónu,“ řekl radní pro výzkum a inovace Jiří Hlavenka.

Jihomoravští senioři dostanou vakcíny i bez registrace

ockovani senioru tesany jmkTěšany, 21. ledna 2021 – Jihomoravský kraj zahájil v Těšanech na Brněnsku u seniorů nad 80 let očkování proti covidu-19. Do zdejšího zdravotního střediska ve středeční dopoledne zamířilo 46 seniorů – k pěti, které limituje zdravotní stav, dopraví očkující lékařka vakcínu domů. Vakcínu odmítli jen 3 těšanští senioři. Na tomto příkladě představil hejtman Jan Grolich, jak bude očkování seniorů vypadat zejména v obcích s menším počtem obyvatel, kde žijí především starší obyvatelé.

Strana 4 z 61