Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví

Jihomoravská záchranka dostala od Brna již čtvrtou sanitku

sanitka mmb zzsjmkBrno, 24 ledna 2023 - Další zbrusu novou sanitku získali jihomoravští záchranáři díky pomoci města Brna. Vozidlo na podvozku Mercedes-Benz Sprinter řady 419 CDI má zabudovanou kompletní zdravotnickou zástavbu a všechny výstražné a další systémy. „Dlouhodobě se potýkáme s nedostatkem vozidel, přičemž výjezdů neustále přibývá, takže jsme za nový vůz opravdu rádi. Auto zařadíme do vozového parku výjezdové základny v Brně na Ponavě,“ vysvětluje ředitelka jihomoravské záchranky Hana Albrechtová.

Nové dotační programy pomohou rodinám i lidem s duševním onemocněním

zena deprese seniorka Brno, 12. ledna 2022 - V letošním roce spouští Jihomoravský kraj dva zcela nové dotační programy. Prvním z nich je Podpora práce s dětmi a rodinami v oblasti sociálně-právní ochrany dětí, který má podpořit přímou práci s nezletilými dětmi a rodinami ohroženými zejména rozvodem či rozchodem rodičů. Druhý program Rozvoj terénních sociálně zdravotních týmů pro osoby s duševním onemocněním pomůže dětem, dospívajícím i dospělým lidem s duševním onemocněním.

Jihomoravští zastupitelé schválili stavbu Sanatoria Pálava v Pasohlávkách

spa wellnessBrno, 3. ledna 2023 - Pokračování realizačních příprav na Sanatoriu Pálava odsouhlasili krajští zastupitelé na svém posledním prosincovém zasedání. S výstavbou Sanatoria Pálava – Odborného léčebného ústavu Pasohlávky by se mohlo začít od července příštího roku. Podmínkou realizace projektu za přibližně 1 miliardu korun je ale získání dotace z Národního plánu obnovy. Odborný léčebný ústav Pasohlávky pro pacienty po těžkých a kritických stavech (po mozkové příhodě, těžkém úrazu) nabídne 168 lůžek.

Jihomoravský kraj pošle do sociálních služeb o téměř 60 milionů více

senior socialni sluzbyBrno, 18. prosince 2022 - Na svém posledním jednání v polovině prosince schválili zastupitelé a zastupitelky Jihomoravského kraje rozpočet na rok 2023, což mimo jiné znamená navýšení dotace pro sociální služby o téměř 60 milionů. Celkem 180 milionů korun si rozdělí poskytovatelé sociálních služeb vyjma krajských příspěvkových organizací.

Dětská léčebna se speleoterapií v Ostrově u Macochy je dostavěna

speleoterapie jmkOstrov u Macochy, 12. prosince 2022 - Uzavření smlouvy na stavbu (28. 4. 2020), kolaudace (15. 11. 2022), předání a převzetí díla (8. 12. 2022) - tak šel čas s výstavbou nové Dětské léčebny se speleoterapií v Ostrově u Macochy. Po novém roce ji čeká montáž a instalace vybavení. Celkové náklady na výstavbu jsou ve výši 196 milionů korun, na jejich pokrytí Jihomoravský kraj využil i úvěr od Evropské investiční banky.

Hodonínská nemocnice se dočká magnetické rezonance

magneticka rezonance nemocnice hodoninHodonín, 12. prosince 2022 - Pacienti z Hodonínska se v příštích letech mohou těšit na zlepšení nabídky zdravotní péče. Krajští radní schválili výstavbu Pavilonu zobrazovacích metod v Nemocnici TGM Hodonín. Předpokládané výdaje projektu jsou 183 milionů Kč. Nadlimitní veřejnou zakázku na stavební práce si vypíše sama nemocnice.

Kraj plánuje centralizovat řízení nemocnic

nemocnice sestrickaBrno, 12. října 2022 - Z devíti krajem zřizovaných nemocnic by se měla v budoucnu stát jedna velká akciová společnost. Tento záměr optimalizace provozu nemocnic dnes odsouhlasili krajští radní na svém jednání 12. října 2022. Na přípravě transformace krajských nemocnic začalo pracovat už předchozí vedení Jihomoravského kraje zadáním studie proveditelnosti, z jejíchž závěrů vychází současné vedení kraje. V případě schválení zastupitelstvem 3. listopadu 2022 se celý tento proces přípravy transformace posune do další fáze.

Dárci plazmy nyní mohou získat 800 korun za jeden odběr

sanaplasma-usti-nad-labem-3459Brno, 3. října 2022 - Dárcovství je jediným zdrojem krevní plazmy, která je nezbytnou surovinou pro výrobu léků pro léčbu vážných nemocí i ošetření obětí popálenin, úrazů či autonehod. Na roční zásobu léků pro jednoho pacienta jsou potřeba stovky, někdy i tisíce odběrů. Dobrovolní dárci tak pomáhají zachraňovat životy. Za jeden odběr mohou dárci nyní získat v jednom z 11 center sanaplasma finanční kompenzaci ve výši 800 korun.

Strana 6 z 69