Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Jihomoravský kraj pořídí dvacet nových sanitek

Jihomoravský kraj pořídí dvacet nových sanitek

Brno, 20. června 2022 - Za pacienty na jihu Moravy bude vyjíždět dvacet nových sanitek. Jejich pořízení schválili krajští radní. Nové vozy Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje a jejich přístrojové vybavení mají zajistit především rychlou a kvalitní přednemocniční neodkladnou péči. Nahradí ty nejvíce opotřebované a vysloužilé. „Některé jsou staré až patnáct let, najeto mají v průměru 350 tisíc kilometrů. Místo rychlé pomoci pak spíš ohrožují akceschopnost záchranářů v situacích, kdy jde o každou vteřinu,“ řekl jihomoravský hejtman Jan Grolich.

sanitka ambulance

 

K obměně by mělo dojít letos a příští rok. „Pořízení sanitek a potřebného přístrojového vybavení by mělo stát téměř 95 milionů korun. Většinu pokryje dotace z programu React-EU,“ upřesnil radní pro oblast investic Vladimír Šmerda.

Sanitky mají mít moderní technické vybavení. „Poslední dva roky čelí naši záchranáři obrovskému náporu. Děláme všechno pro to, abychom jim jejich práci pomohli alespoň trochu usnadnit. A kvalitní výbava na zásahy je základ. Požadavky stále zpřesňujeme podle reálných potřeb v terénu,“ zmínil radní pro oblast zdravotnictví Jiří Kasala.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci