Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví V Kyjově vznikne nové výjezdové stanoviště záchranářů

V Kyjově vznikne nové výjezdové stanoviště záchranářů

Kyjov, 14. ledna 2022 - Po Mikulově, Bučovicích a Slavkově u Brna kraj zahájí proces výstavby nové výjezdové stanice zdravotnické záchranné služby také v Kyjově. „Výstavba nového výjezdového stanoviště v Kyjově přijde na 103 milionů korun včetně DPH. Záchranáři zde naleznou odpovídající zázemí, to v konečném důsledku pozitivně ovlivní jejich nasazení v terénu a zvýší úroveň přednemocniční péče v oblasti celého regionu Kyjovska,“ konstatuje hejtman Jan Grolich.

zachranari sanitka zachranka

 

„Nová budova výjezdového stanoviště vznikne z logistického hlediska na ideálním místě – tedy v areálu kyjovské nemocnice. Sloužit potřebám záchranářů by měla již v první polovině příštího roku,“ uvedl krajský radní pro zdravotnictví Jiří Kasala. „Výstavbu nového stanoviště v Kyjově bude kraj financovat z prostředků, které má k dispozici z úvěru od Evropské investiční banky a ze svého rozpočtu,“ dodal radní pro investice Vladimír Šmerda.

Koncem října minulého roku krajští radní „odstartovali“ proces vzniku nových výjezdových stanovišť v Mikulově (předpokládané náklady 80,6 milionu korun včetně DPH), Bučovicích (81 milionů vč. DPH) a Slavkově u Brna (44,7 milionu korun vč. DPH). Koncem roku již představitelé kraje poklepali základní kámen stanoviště v Boskovicích (72 milionů korun vč. DPH). Kvalitu a rychlost zásahů záchranářů v terénu zvýší také začátkem prosince zahájená výstavba nového autoservisu pro vozy záchranářů v Brně-Černovicích (45 milionů korun vč. DPH).

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci