Umístění: Kultura Folklor a vinařství

Jaká bude letošní sklizeň vína? Napoví odborný seminář v Lednici

vino vinice hrozen muz vinarLednice, 17. srpna 2015 - V Lednici se v úterý 25. srpna uskuteční jednodenní odborný seminář pod názvem „Sklizeň a zpracování hroznů v roce 2015“. Série specializovaných přednášek, který organizuje firma BS vinařské potřeby společně se Zahradnickou fakultou Mendelovy univerzity, je určený zejména pro vinařské odborníky. Vstup je zdarma.

Kam za vínem na jižní Moravě v týdnu 17.–23. srpna?

vino vinobrani lahev sklenice zatisiBrno, 17. srpna 2015 - Letní prázdniny, doba dovolených a hezkého počasí se pomalu blíží ke konci. Plánujete volno právě v tomto týdnu? Co si zpestřit konec prázdnin návštěvou některé z mnoha zajímavých vinařských akcí na jižní Moravě? Jejich seznam přinášíme níže:

Pálavské vinobraní je připraveno hostit a bavit desetitisíce návštěvníků

Palavske vinobrani350Mikulov, 12. srpna 2015 - Již za měsíc začne 68. ročník Pálavského vinobraní, jedné z nejpopulárnějších události moravského pozdního léta. V Mikulově se 11. až 13. září opět sejdou desetitisíce návštěvníků, které přilákala známá jména účinkujících, neopakovatelná festivalová atmosféra i město samotné.

Soutěž MAKRO Vinař roku 2015 zná osm finalistů

cervene vino lahev sklenicka zatisiBrno, 11. srpna 2015 - Letošní 13. ročník soutěže MAKRO Vinař roku zná finálovou osmičku, která se utká o prestižní vinařský titul. Vítěze vyberou v Praze nejlepší světoví degustátoři.  Speciální cenu letos udělí také veřejnost v kategorii Můj vinař roku 2015. Výsledky soutěže budou slavnostně vyhlášeny 20. srpna 2015 na pražském Žofíně.

Milovníky vína bude po Znojemsku vozit speciální Vinobus

vino cervene bile vinice lahveZnojmo, 28. července 2015 - Patnáct zastávek a šestašedesát kilometrů. Krásy Znojma a přilehlých obcí, výhled na vinice či ochutnávky vín – i to nabídne již od podzimu návštěvníkům druhého největšího jihomoravského města speciální Vinobus.

Kam za vínem na jižní Moravě v týdnu 7.–12. července?

vino kost vinobrani kam za vinemBrno, 7. července 2015 – Vražedné letní teploty atakující čtyřicítku ne a ne ustoupit. Přemýšlíte, kde se ochladit? Co třeba kromě koupaliště zamířit i do některého z jihomoravských vinných sklípků? I ve druhém červencovém týdnu se na jižní Moravě uskuteční řada zajímavých vinařských akcí:

Naši vinaři si z Londýna přiváží 39 medailí

vino vyvrtka lahev sklenickaLondýn/Brno, 23. června 2015 - Moravští a čeští vinaři získali v Londýně na soutěži International Wine and Spirit Competition 16 stříbrných a 23 bronzových medailí. Kromě tradičních bílých odrůd se na medailové pozice probojovalo také růžové a červené víno.

Kam za vínem na jižní Moravě v sobotu 20. června?

vinne sklepy sudyBrno, 19. června 2015 - Přeháňky a maximální teploty do 19 stupňů celsia. Právě takové počasí předpovídají meteorologové na sobotu 20. června. Nenechejte se odradit zamračeným počasím a zamiřte na některou ze zajímavých vinařských akcí. Ve sklípku či na koštu vína rozhodně nezmoknete! A kam v sobotu za vínem vyrazit?

Moravská vína zazářila v Kanadě a přivezla si pět medailí

vino kanada foto lubos bartaBrno/Québec, 12. června 2015 - Dvě zlaté a tři stříbrné medaile našim vínům udělili porotci 32. ročníku jedné z nejprestižnějších světových soutěží vín - Sélections Mondiales des Vins v Québecu. Nejvyšší kvalitu moravských a českých vín tak opakovaně potvrzují přední světoví znalci vín nejen v Evropě, ale i v zámoří.

Itálie ocenila dva moravské Sauvignony zlatou medailí

italie sauvignon vitezstvi nvcBrno, 2. června 2015 - Největší světová soutěž odrůdy Sauvignon ocenila moravské vinaře dvěma zlatými medailemi a čtyřmi stříbrnými. Letošní ročník se konal poprvé v Itálii ve vinařském městečku Buttrio – Corno di Rosazzo.

Strana 10 z 44