Umístění: Kultura Hudba a koncerty

Festival pro židovskou čtvrť láká do Boskovic na bohatý kulturní program

boskoviceBrno, 25. dubna 2014 – Festival Boskovice 2014 už po dvaadvacáté upozorní na jedinečnou urbanistickou památku jižní Moravy, židovskou čtvrť. Od 10. do 13. července čekají jeho návštěvníky koncerty, divadelní představní, komentované prohlídky a další program.

Zrození Draka: V Brně zdarma zahrají Wanastovky, Portless či Majk Spirit

publikum-koncert-krystof-turekBrno,11. dubna 2014 - Velkolepá show bude provázet představení největší letošní novinky starobrněnského pivovaru – ležáku s názvem Drak. Uskuteční se v sobotu 12. dubna 2014 od 19:00 hodin v areálu brněnského výstaviště v pavilonu B a na přilehlých plochách. Podle pořádajícího pivovaru Starobrno se atraktivní akce může bez problémů zúčastnit až 10 000 příznivců pěnivého moku. Vstupné se neplatí.

Hrnem Brnem: Koncerty v pěti klubech zdarma již v sobotu

fanousci-publikum-koncert-krystof-turekBrno, 20. března 2014 - Společný projekt předních brněnských klubů HRNEM BRNEM připravil na konec března své další pokračování. Zúčastněné kluby Favál, Fléda, Melodka, Mersey a nedávno otevřený klub Eleven přivítají v sobotu 22. března návštěvníky na již třetím vydání této ojedinělé brněnské klubové noci.

Rockové legendy Smokie se po třech letech vrátí do Brna

smokieBrno, 7. února 2014 – Britští Smokie, legendy pop rocku 70. a 80. let, kteří se po třech letech 17. února vrátí do brněnské Haly Vodova, nebudou jedinou zajímavou kapelou, kterou ten večer diváci uvidí. Pořadatelé se rozhodli dát šanci některé mladé perspektivní kapele J!Scream, aby si okusila, jaké to je stát na pódiu před tisícovkami diváků po boku zkušených hvězd.

Dan Bárta míří se svým turné Maratonika do Břeclavi

Dan Barta foto Jakub KlimoBrno, 12. prosince 2013 - Výjimečný zpěvák vydal výjimečné album! Přesně tak se dá charakterizovat nový umělecký počin Dana Bárty se skupinou Illustratosphere, kteří po pěti letech nahráli novou desku Maratonika. Tu představí fanouškům na stejnojmenném podzimním turné po téměř čtyřech desítkách českých a slovenských měst. V sobotu 14. prosince zavítají se svým hudebním maratonem do Břeclavi, kde od 20:00 vystoupí v kině Koruna.

Appassionata v Brně uvede vážně nevážná vánoční pastorela

appassionataBrno, 22. listopadu 2013 – Jasnost nebeská, to je podtitul vánočního koncertu agentury Appassionata, jehož premiéra se uskuteční 28. prosince v Brně. Jeho návštěvníci se mohou těšit na scénické provedení vánočních pastorel v jedinečném prostředí katedrály sv. Petra a Pavla.

Hudební klasiku v podání Moravského klavírního tria ozvláštní hra na psací stroj

trioBrno, 15. listopadu 2013 – Rádi kombinujete klasické, kvalitní a ověřené s něčím svěžím a inovátorským? Pokud ano, nenechte si ujít letošní novoroční koncert Moravského klavírního tria. V reprezentativních prostorách brněnského Besedního domu zazní 1. ledna 2014 v 17 hodin výběr toho nejlepšího z hudební klasiky. Kromě toho uslyšíte unikátní vystoupení, které promění psací stroj v jedinečný hudební nástroj. O podrobnostech informoval Jiří Jahoda z pořádající agentury Globart.

Dietrichsteinskou hrobku v Mikulově rozezní varhanní koncert

varhanyMikulov, 27. září 2013 - V sobotu 28. září v 17:00 hodin se v Dietrichsteinské hrobce v Mikulově uskuteční jeden z  letošních koncertů ojedinělého projektu Český varhanní festival. Tento festival přináší již sedmým rokem varhanní koncerty na nejrůznějších místech po celé České republice, přičemž tím nejdůležitějším kritériem výběru je vždy propagace významných historických varhan.

Strana 8 z 31