Umístění: Kultura Hudba a koncerty

Na Festiválku U Palce vystoupí i legendární Plastici

fanousci-publikum-koncert-krystof-turekTišnov, 11. července 2014 - Jubilejní 5. ročník multižánrového hudebního projektu Festiválek U Palce se i letos uskuteční na nádvoří barokního domu v Tišnově na ul. Jungmannova 70 – tedy na Zahrádce U Palce. Akce odstartuje v sobotu 12. července ve 13.00 hodin.

Legendární Dr. House přiveze do Brna pořádnou dávku kvalitního blues

Dr housejpgBrno, 11. července 2014 - Hugha Laurieho diváci důvěrně znají coby svérázného Dr. House, neomylného diagnostika s poněkud nevybíravými způsoby. Hugh Laurie je však také brilantní zpěvák a klavírista. V loňském roce o tom poprvé osobně přesvědčil také české publikum. Dva vyprodané koncerty v Kongresovém centru Praha, nadšené ovace ve stoje. A letos se do České republiky vrací! Jediný koncert odehraje se svou kapelou The Copper Bottom Band 22. července od 20.00 v brněnské Kajot Aréně.

Blíží se ProART Festival, zahájí jej Bittová a projekt z vily Tugendhat

vila tugendhatBrno, 4. července 2014 - Letošní XI. ročník multižánrového workshop festivalu ProART se ponese v duchu tématu Tělo jako hlas - Slovo jako obraz. Tradiční letní festival v sobě spojuje denní umělecké ateliéry s večerními představeními, letos proběhne opět v Divadle na Orlí / Hudebně-dramatické laboratoři JAMU.

Mikulovem budou týden znít kytary

nastroje-Kytara-1Mikulov, 27. června 2014 - Kytarový festival Mikulov patří již více než dvě desetiletí k nejvýznamnějším akcím svého druhu nejen v České republice, ale i v celém středoevropském prostoru. Jeho 28. ročník se v Mikulově uskuteční od 29. června do 5. července.

Operní rytíři řádu Slanečka oslaví úspěšnou sezónu v brněnské Redutě

Opera Diversa Pickelhering 03 foto Marek ProcházkaBrno, 17. června 2014 - Ensemble Opera Diversa připravuje na 25. června v Mozartově sále brněnské Reduty slavnostní představení své první celovečerní opery s názvem Pickelhering 1607 aneb Nový Orfeus z Bohemie.

Festival pro židovskou čtvrť láká do Boskovic na bohatý kulturní program

boskoviceBrno, 25. dubna 2014 – Festival Boskovice 2014 už po dvaadvacáté upozorní na jedinečnou urbanistickou památku jižní Moravy, židovskou čtvrť. Od 10. do 13. července čekají jeho návštěvníky koncerty, divadelní představní, komentované prohlídky a další program.

Zrození Draka: V Brně zdarma zahrají Wanastovky, Portless či Majk Spirit

publikum-koncert-krystof-turekBrno,11. dubna 2014 - Velkolepá show bude provázet představení největší letošní novinky starobrněnského pivovaru – ležáku s názvem Drak. Uskuteční se v sobotu 12. dubna 2014 od 19:00 hodin v areálu brněnského výstaviště v pavilonu B a na přilehlých plochách. Podle pořádajícího pivovaru Starobrno se atraktivní akce může bez problémů zúčastnit až 10 000 příznivců pěnivého moku. Vstupné se neplatí.

Hrnem Brnem: Koncerty v pěti klubech zdarma již v sobotu

fanousci-publikum-koncert-krystof-turekBrno, 20. března 2014 - Společný projekt předních brněnských klubů HRNEM BRNEM připravil na konec března své další pokračování. Zúčastněné kluby Favál, Fléda, Melodka, Mersey a nedávno otevřený klub Eleven přivítají v sobotu 22. března návštěvníky na již třetím vydání této ojedinělé brněnské klubové noci.

Strana 8 z 32