Umístění: Kultura Hudba a koncerty

Festival ars braemia Mikulov 2013 nabídne zajímavé koncerty

nastroje-Housle-2Mikulov, 20. září 2013 - Od 21. do 25. září proběhne v Mikulově hudební festival ars braemia. Jedná se o 5 koncertů v obsazení od klavírního tria přes smyčcový kvartet po komorní orchestr, které budou věnovány dílu švýcarského skladatele Thüringa Bräma a skladbám, které s jeho dílem souvisí, ať už obsahem nebo jako inspirační zdroj.

Den otevřených dveří pivovaru Starobrno láká na Wohnouty či Mandrage

starobrno-den-otevrenych-dveriBrno, 6. září 2013 – Přesně v pravé poledne se v sobotu 7. září otevřou brány pivovaru Starobrno dokořán. Jako každoročně se první zářijovou sobotu v celém areálu koná Den otevřených dveří. Zatímco vloni se nesl v duchu oslav 140. narozenin pivovaru, letos se v hlavní roli představí nový designový půllitr Ronyho Plesla: Škopek. Vstup na akci je jako každoročně zdarma.

Rockový HandecFest otevřou Blue Effect

blue effect handecKuřim, 29. srpna 2013 - Poslední prázdninová sobota 31. srpna bude v Kuřimi ve znamení bigbítu. Největším lákadlem HandecFestu, který se uskuteční na zámeckém nádvoří, budou legendární Blue Effect Radima Hladíka. Rockové rozloučení s prázdninami s odpoledním rodinným programem je také setkáním házenkářů s připomenutím výročí 50 let od založení handbalu ve městě.

15. ročník alternativního hudebního festivalu Eurotrialog připomene Filipa Topola

zuzana-fuchsova-cokovoko-foto-krystof-turekMikulov, 7. srpna 2013 - Eurotrialog, festival zaměřený na českou a slovenskou alternativní hudbu, se koná 23. až 24. srpna v mikulovském amfiteátru. Připomene jednu z určujících osobností „nepopulárního“ proudu kultury, nedávno zemřelého skladatele a interpreta Filipa Topola, jenž na několika předchozích ročnících účinkoval. Vystoupí legendární Už jsme doma, stále známější Zrní, recesistky Čokovoko a své obrazy vystaví Marek Brodský.

Djembe Marathon aneb Na Afriku do Krumlova

djembe-250Moravský Krumlov, 1. srpna 2013 - Letošní ročník rodinného festivalu Djembe Marathon se uskuteční o víkendu 2. - 3. srpna opět v areálu Vrabčí hájek v Moravském Krumlově. Tradiční africké rytmy zde předvedou Camara, Tubabu, Aneboafro, Taratibu a TiDiTaDe, zatímco pestrý koktejl arabské a balkánské hudby představí Kumbalu.

21. ročník boskovického festivalu pro židovskou čtvrť navštívily 4 tisíce lidí

boskoviceBoskovice, 15. července 2013 – V neděli skončil v Boskovicích 21. ročník festivalu pro židovskou čtvrť. Podle pořadatelů jej mezi 11. – 14. červencem navštívilo na čtyři tisíce lidí.

Koncert skupiny BezoBratři na Hodonínském kulturním létě

bezobratri-koncert-hodoninHodonín, 10. července 2013 - Masarykovo muzeum v Hodoníně v rámci Hodonínského kulturního léta představí brněnskou skupinu BezoBratři, která nabízí alternativní pojetí lidové hudby čerpající z dávných lidových písní zejména z Moravy a Slovenska. Koncert skupiny se uskuteční na nádvoří hodonínského zámečku 20. července v 18 hodin. V případě nepříznivého počasí se akce přesune do sálu Evropa na Národní třídě v Hodoníně.

V Moravském Krumlově se uskuteční Djembe marathon

djembe-marathon-moravsky-krumlov-2013Moravský Krumlov, 9. července 2013 - První srpnový víkend se do Moravského Krumlova sjedou špičkové kapely, jejichž společným znakem je žánrová muzika založená především na afrických, latinských a arabských rytmech. V termínu od 2. do 3. srpna připravilo Městské kulturní středisko Moravský Krumlov ve spolupráci s Občanským sdružením ALMA třetí ročník rodinného festivalu pod názvem DJEMBE MARATHON.

Strana 9 z 31