Umístění: Kultura Hudba a koncerty

Rockové legendy Smokie se po třech letech vrátí do Brna

smokieBrno, 7. února 2014 – Britští Smokie, legendy pop rocku 70. a 80. let, kteří se po třech letech 17. února vrátí do brněnské Haly Vodova, nebudou jedinou zajímavou kapelou, kterou ten večer diváci uvidí. Pořadatelé se rozhodli dát šanci některé mladé perspektivní kapele J!Scream, aby si okusila, jaké to je stát na pódiu před tisícovkami diváků po boku zkušených hvězd.

Dan Bárta míří se svým turné Maratonika do Břeclavi

Dan Barta foto Jakub KlimoBrno, 12. prosince 2013 - Výjimečný zpěvák vydal výjimečné album! Přesně tak se dá charakterizovat nový umělecký počin Dana Bárty se skupinou Illustratosphere, kteří po pěti letech nahráli novou desku Maratonika. Tu představí fanouškům na stejnojmenném podzimním turné po téměř čtyřech desítkách českých a slovenských měst. V sobotu 14. prosince zavítají se svým hudebním maratonem do Břeclavi, kde od 20:00 vystoupí v kině Koruna.

Appassionata v Brně uvede vážně nevážná vánoční pastorela

appassionataBrno, 22. listopadu 2013 – Jasnost nebeská, to je podtitul vánočního koncertu agentury Appassionata, jehož premiéra se uskuteční 28. prosince v Brně. Jeho návštěvníci se mohou těšit na scénické provedení vánočních pastorel v jedinečném prostředí katedrály sv. Petra a Pavla.

Hudební klasiku v podání Moravského klavírního tria ozvláštní hra na psací stroj

trioBrno, 15. listopadu 2013 – Rádi kombinujete klasické, kvalitní a ověřené s něčím svěžím a inovátorským? Pokud ano, nenechte si ujít letošní novoroční koncert Moravského klavírního tria. V reprezentativních prostorách brněnského Besedního domu zazní 1. ledna 2014 v 17 hodin výběr toho nejlepšího z hudební klasiky. Kromě toho uslyšíte unikátní vystoupení, které promění psací stroj v jedinečný hudební nástroj. O podrobnostech informoval Jiří Jahoda z pořádající agentury Globart.

Dietrichsteinskou hrobku v Mikulově rozezní varhanní koncert

varhanyMikulov, 27. září 2013 - V sobotu 28. září v 17:00 hodin se v Dietrichsteinské hrobce v Mikulově uskuteční jeden z  letošních koncertů ojedinělého projektu Český varhanní festival. Tento festival přináší již sedmým rokem varhanní koncerty na nejrůznějších místech po celé České republice, přičemž tím nejdůležitějším kritériem výběru je vždy propagace významných historických varhan.

Festival ars braemia Mikulov 2013 nabídne zajímavé koncerty

nastroje-Housle-2Mikulov, 20. září 2013 - Od 21. do 25. září proběhne v Mikulově hudební festival ars braemia. Jedná se o 5 koncertů v obsazení od klavírního tria přes smyčcový kvartet po komorní orchestr, které budou věnovány dílu švýcarského skladatele Thüringa Bräma a skladbám, které s jeho dílem souvisí, ať už obsahem nebo jako inspirační zdroj.

Den otevřených dveří pivovaru Starobrno láká na Wohnouty či Mandrage

starobrno-den-otevrenych-dveriBrno, 6. září 2013 – Přesně v pravé poledne se v sobotu 7. září otevřou brány pivovaru Starobrno dokořán. Jako každoročně se první zářijovou sobotu v celém areálu koná Den otevřených dveří. Zatímco vloni se nesl v duchu oslav 140. narozenin pivovaru, letos se v hlavní roli představí nový designový půllitr Ronyho Plesla: Škopek. Vstup na akci je jako každoročně zdarma.

Rockový HandecFest otevřou Blue Effect

blue effect handecKuřim, 29. srpna 2013 - Poslední prázdninová sobota 31. srpna bude v Kuřimi ve znamení bigbítu. Největším lákadlem HandecFestu, který se uskuteční na zámeckém nádvoří, budou legendární Blue Effect Radima Hladíka. Rockové rozloučení s prázdninami s odpoledním rodinným programem je také setkáním házenkářů s připomenutím výročí 50 let od založení handbalu ve městě.

Strana 9 z 32