Umístění: Kultura Hudba a koncerty

V Mikulově se uskuteční festival nepopulární hudby

fanousci-publikum-koncertMikulov, 22. sprna 2014 - Již pošestnácté se bude v Mikulově o prázdninách konat festival nepopulární hudby Eurotrialog Mikulov. Jako již tradičně v amfiteátru, a to v pátek 22. a v sobotu 23. srpna. Festival je především o hudbě, ale zpestří ho i doprovodné akce na zajímavých místech Mikulova, včetně koncertu v Dietrichsteinské hrobce.

Klavírní kurzy v Mikulově budou již popatnácté

klavir klapky klavesy detailMikulov, 15. srpna 2014 - Srpen je měsícem prázdnin a dovolených. Základní umělecká škola v Mikulově však otevírá dveře dokořán. Druhá polovina srpna totiž již tradičně pro mikulovskou ZUŠ znamená  Klavírní kurzy s podtitulem „Audaces fortuna iuvat“ (odvážným štěstí přeje). V týdnu od 15. do 22. srpna proběhne jejich 15. ročník.

Rockový Handec Fest láká na Sto zvířat, Abraxas i program pro děti

handecKuřim, 14. srpna 2014 – Další ročník rockového Handec Festu je naplánován na poslední prázdninovou sobotu 30. srpna. Na nádvoří kuřimského zámku vystoupí sedm živých kapel, od revivalů až po populární kapelu Sto zvířat nebo nestárnoucí legendu Abraxas. Rockové rozloučení s prázdninami bude obohaceno odpoledním rodinným programem.

Na Festiválku U Palce vystoupí i legendární Plastici

fanousci-publikum-koncert-krystof-turekTišnov, 11. července 2014 - Jubilejní 5. ročník multižánrového hudebního projektu Festiválek U Palce se i letos uskuteční na nádvoří barokního domu v Tišnově na ul. Jungmannova 70 – tedy na Zahrádce U Palce. Akce odstartuje v sobotu 12. července ve 13.00 hodin.

Legendární Dr. House přiveze do Brna pořádnou dávku kvalitního blues

Dr housejpgBrno, 11. července 2014 - Hugha Laurieho diváci důvěrně znají coby svérázného Dr. House, neomylného diagnostika s poněkud nevybíravými způsoby. Hugh Laurie je však také brilantní zpěvák a klavírista. V loňském roce o tom poprvé osobně přesvědčil také české publikum. Dva vyprodané koncerty v Kongresovém centru Praha, nadšené ovace ve stoje. A letos se do České republiky vrací! Jediný koncert odehraje se svou kapelou The Copper Bottom Band 22. července od 20.00 v brněnské Kajot Aréně.

Blíží se ProART Festival, zahájí jej Bittová a projekt z vily Tugendhat

vila tugendhatBrno, 4. července 2014 - Letošní XI. ročník multižánrového workshop festivalu ProART se ponese v duchu tématu Tělo jako hlas - Slovo jako obraz. Tradiční letní festival v sobě spojuje denní umělecké ateliéry s večerními představeními, letos proběhne opět v Divadle na Orlí / Hudebně-dramatické laboratoři JAMU.

Mikulovem budou týden znít kytary

nastroje-Kytara-1Mikulov, 27. června 2014 - Kytarový festival Mikulov patří již více než dvě desetiletí k nejvýznamnějším akcím svého druhu nejen v České republice, ale i v celém středoevropském prostoru. Jeho 28. ročník se v Mikulově uskuteční od 29. června do 5. července.

Operní rytíři řádu Slanečka oslaví úspěšnou sezónu v brněnské Redutě

Opera Diversa Pickelhering 03 foto Marek ProcházkaBrno, 17. června 2014 - Ensemble Opera Diversa připravuje na 25. června v Mozartově sále brněnské Reduty slavnostní představení své první celovečerní opery s názvem Pickelhering 1607 aneb Nový Orfeus z Bohemie.

Strana 7 z 31