Umístění: Kultura Hudba a koncerty

Tara Fuki pokřtí v Brně nové album Winna

tara fuki foto tomas polivkaBrno, 16. ledna 2014 - Tara Fuki za mají sebou říjnové vydání páté řadové desky Winna. Obě dámy nyní toto album představí naživo v Brně. Speciální koncert k vydání alba se odehraje v úterý 20. ledna v brněnském sále Břetislava Bakaly.

Jeseničtí Priessnitz na vánočním turné zastaví i na Flédě

publikum-koncert-krystof-turekBrno, 19. prosince 2014 - Jeseničtí Priessnitz se chystají po delším čase do studia a rozhodli se v adventním čase předvést potěšit svoje fanoušky. Upletli vánoční šňůru koncertů, se kterou se vydávají do šesti českých měst. Spolu s osvědčenými písněmi pětadvacetileté historie kapely zazní i ochutnávka písní z nového alba, které by mělo vyjít v průběhu příštího roku. Brněnská zastávka bude 20. prosince patřit Flédě.

Tata Bojs pokřtí na Flédě čerstvě vylisovanou Stranu A

tata bojs krest fledaBrno, 12. prosince 2014 - Čekání a přípravu na nové řadové album si legendární Tata Bojs zkrátili vydáním speciálního desetipalcového vinylového singlu, který obsahuje nové písničky Antikvariát a S ní. A vzhledem k tomu, že obě písně jsou rovnocenné, kapela jej šalamounsky pojmenovala Strana A. Brněnská Fléda bude 16. prosince jedním ze dvou míst, kde jej kapela pokřtí a poprvé uvede do prodeje.

Nejpopulárnější francouzská zpěvačka současnosti ZAZ míří do Brna

zaz koncert brno hala vodovaBrno, 14. listopadu 2014 - Po opakovaném úspěchu na festivalovém pódiu ostravských Colours se francouzská zpěvačka a skladatelka ZAZ konečně chystá do Česka na dlouho očekávaný samostatný koncert. V Brně se představí 1. prosince v hale Vodova s repertoárem ze své aktuální úspěšné desky Recto Verso.

V Brně zahraje legendární jazzový klavírista Herbie Hancock

herbie hancock koncert brnoBrno, 31. října 2014 – Předchází jej pověst nespoutaného kreativního živlu a zároveň mimořádně schopného byznysmena. Nahrál přelomová jazzová alba i populární singly, které se umisťovaly na předních místech hitparád. Stihl získat čtrnáct cen Grammy i filmového Oscara. Řeč je o nejzásadnějším jazzovém klavíristovi posledních padesáti let, Herbie Hancockovi, který se 29. listopadu představí v brněnské hale Vodova.

Divadelní a hudební festival Janáček Brno se blíží

mezinarodni hudebni divadelni festival janacek brno 2014Brno, 17. října 2014 - Na začátku prázdnin jsme si připomněli 160. výročí narození Leoše Janáčka. Národní divadlo Brno jako hlavní pořadatel v listopadu popřeje slavnému skladateli k narozeninám 4. ročníkem mezinárodního divadelního a hudebního festivalu Janáček Brno, který se uskuteční ve dnech 21.–29. listopadu.

Mezinárodní soutěž Leoše Janáčka letos ovládnou flétny a klarinety

klarinetBrno, 18. září 2014 - Flétniské a klarinetisté z celého světa míří do Brna na jubilejní dvacátý ročník Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka, která začne v neděli 21. září. Špičkové umělecké klání pořádá Hudební fakulta brněnské Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.

Nádvoří zámku v Lednici rozezní tóny opery Nabucco pod širým nebem

zamek lednice krystof turekLednice, 22. srpna 2014 – Nádvoří zámku v Lednici se v sobotu 23. srpna přenese do biblické doby zajetí Židů v Babylónu a Jeruzalémě. Dramatický příběh Nabucco, který je připisován italskému skladateli Giuseppe Verdimu, zde totiž pod širým nebem ztvární od 20.00 herci Severočeského divadla. Lednické představení bude závěrečným z letošní série projektu Klasika pod hvězdami, jež usiluje o přenesení kouzla velkolepých oper do romantického prostředí zámků.

Strana 6 z 31