Umístění: Kultura Hudba a koncerty

Houslista Josef Špaček se představí na Concentus Moraviae v několika rolích

Josef Špaček, houslista (foto Radovan Subin)Brno, 14. června 2016 - Na festival Concentus Moraviae se po předloňském úspěchu na postu rezidenčního umělce vrací špičkový český houslista a koncertní mistr České filharmonie Josef Špaček. V letošním roce se představí hned v několika rolích, které dokládají takřka renesanční rozměry této výrazné osobnosti naší hudební scény.

Concentus Moraviae zahájili na mikulovském zámku Pavel Haas Quartet a americký Dover Quartet

Concentus Moraviae PavelHaasQuartet 1622Brno, 2. června 2016 – Na mikulovském zámku byl včera zahájen Mezinárodní hudební festival Concentus Moraviae. Slavnostní zahajovací koncert patřil ve Velkém zámeckém sále setkání světově uznávaného Pavel Haas Quartet se vzácným zahraničním hostem, americkým Dover Quartet. V rámci večera zazněl dramatický Smyčcový kvartet č. 11. f moll Ludwiga van Beethovena v kontrastu s poetickým a romanticky půvabným Oktetem pro smyčce Es dur Felixe Mendelssohna-Bartholdyho.

V Boskovicích o prázdninách vystoupí Dusilová, Tata Bojs i Aid Kid

boskovice festival pro zidovskou ctvrt karel susterBoskovice, 22. dubna 2016 - Prázdninový Festival pro židovskou čtvrť slaví 24 let. I dnes si drží jedinečnou výsadu mezi jinými: živelně proplétá celé město. Letní kino, zámecký skleník, Panský dvůr, hrad i palouk před ním, farskou zahradu, kino Panorama, Sokolovnu nebo synagogu. Hudba a k tomu divadla, filmy, autorská čtení, výstavy, besedy, workshopy a příslib nezapomenutelného začátku léta v malebných uličkách Boskovic.

Songfest přiveze Duška, Buriana a Feng-yűn Song

songfest 2016Brno, 1. února 2016 - Autentická ukázka tradiční pekingské opery Opičí král v podání členů Čínské divadelní akademie, šaramantní písničkář Jan Burian u klavíru, jazz, šansony i tradiční české a čínské lidové písně v podání Feng-yűn Song a v neposlední řadě nezaměnitelný humor Jaroslava Duška. Na to vše a mnohem více se mohou posluchači v Brně a Znojmě.

Podzimní Moravia Music Fest nabídne řadu jazzových lahůdek

moravia music fest tino kratochvilBrno, 30. září 2015 - Ve dnech 2. října až 14. listopadu se v Brně uskuteční již 8. ročník mezinárodního jazzového festivalu pod názvem Moravia Music Fest. I letos jeho organizátoři slibují publiku řadu výjimečných vystoupení.

Po roce se do Mikulova opět slétnou klezmeroví muzikanti z celé Evropy

noty partituraMikulov, 1. září 2015 - Mikulovem bude znít první zářijový víkend klezmer a jidiš muzika. Po loňském vydařeném prvním ročníku se mezinárodní workshop židovské muziky východní Evropy vrací do města pod Pálavou, které je s židovstvím neoddělitelně spojené.

V Mikulově se opět sejdou příznivci alternativní scény

kytara festival eurotrialog 2015 mikulovMikulov, 25. srpna 2015 - Již 17. ročník čeká festival nepopulární hudby Eurotrialog Mikulov. Festival letos proběhne ve dnech 28.–29. srpna a jeho hlavní dění se odehraje jako vždy v mikulovském amfiteátru. Novinkou je druhá plnohodnotná scéna, a to ve velkostanu. Festival zpestří i doprovodné akce na zajímavých místech Mikulova.

Do Mikulova se opět sjedou příznivci alternativní hudební scény

bongo eurotrialog mikulovMikulov, 11. srpna 2015 - Již 17. ročník čeká festival nepopulární hudby Eurotrialog Mikulov. Festival letos proběhne ve dnech 28.–29. srpna a jeho hlavní dění se odehraje jako vždy v mikulovském amfiteátru. Novinkou je druhá plnohodnotná scéna, a to ve velkostanu. Festival zpestří i doprovodné akce na zajímavých místech Mikulova.

Strana 4 z 31