Umístění: Kultura Hudba a koncerty

15. ročník alternativního hudebního festivalu Eurotrialog připomene Filipa Topola

zuzana-fuchsova-cokovoko-foto-krystof-turekMikulov, 7. srpna 2013 - Eurotrialog, festival zaměřený na českou a slovenskou alternativní hudbu, se koná 23. až 24. srpna v mikulovském amfiteátru. Připomene jednu z určujících osobností „nepopulárního“ proudu kultury, nedávno zemřelého skladatele a interpreta Filipa Topola, jenž na několika předchozích ročnících účinkoval. Vystoupí legendární Už jsme doma, stále známější Zrní, recesistky Čokovoko a své obrazy vystaví Marek Brodský.

Djembe Marathon aneb Na Afriku do Krumlova

djembe-250Moravský Krumlov, 1. srpna 2013 - Letošní ročník rodinného festivalu Djembe Marathon se uskuteční o víkendu 2. - 3. srpna opět v areálu Vrabčí hájek v Moravském Krumlově. Tradiční africké rytmy zde předvedou Camara, Tubabu, Aneboafro, Taratibu a TiDiTaDe, zatímco pestrý koktejl arabské a balkánské hudby představí Kumbalu.

21. ročník boskovického festivalu pro židovskou čtvrť navštívily 4 tisíce lidí

boskoviceBoskovice, 15. července 2013 – V neděli skončil v Boskovicích 21. ročník festivalu pro židovskou čtvrť. Podle pořadatelů jej mezi 11. – 14. červencem navštívilo na čtyři tisíce lidí.

Koncert skupiny BezoBratři na Hodonínském kulturním létě

bezobratri-koncert-hodoninHodonín, 10. července 2013 - Masarykovo muzeum v Hodoníně v rámci Hodonínského kulturního léta představí brněnskou skupinu BezoBratři, která nabízí alternativní pojetí lidové hudby čerpající z dávných lidových písní zejména z Moravy a Slovenska. Koncert skupiny se uskuteční na nádvoří hodonínského zámečku 20. července v 18 hodin. V případě nepříznivého počasí se akce přesune do sálu Evropa na Národní třídě v Hodoníně.

V Moravském Krumlově se uskuteční Djembe marathon

djembe-marathon-moravsky-krumlov-2013Moravský Krumlov, 9. července 2013 - První srpnový víkend se do Moravského Krumlova sjedou špičkové kapely, jejichž společným znakem je žánrová muzika založená především na afrických, latinských a arabských rytmech. V termínu od 2. do 3. srpna připravilo Městské kulturní středisko Moravský Krumlov ve spolupráci s Občanským sdružením ALMA třetí ročník rodinného festivalu pod názvem DJEMBE MARATHON.

Mikulov bude po celý týden patřit kytaristům

kytarovy-festival-mikulovMikulov, 9. července 2013 - V neděli 7. července byl zahájen již 27. ročník mezinárodního kytarového festivalu Mikulov 2013 a zvuk klasické kytary v podání předních evropských interpretů bude Mikulovem znít až do 13. července. Mikulovský kytarový festival patří již více než čtvrt století k nejvýznamnějším akcím svého druhu nejen v České republice, ale i v celém středoevropském regionu.

Šramlfest Znojmu nabídne desítky kapel, vystoupí i hosté z Venezuely a Rakouska

publikum-koncert-krystof-turekZnojmo, 28. června 2013 - Zajímavý koktejl letos namíchali znojemskému publiku organizátoři Šramlfestu. V rámci svého evropského turné na přehlídce zahraje oceňovaná venezuelská kapela Big Mandrake spojující ve své hudbě prvky ska, punku a rocku. Akce nabídne ale i další originální písničkáře nebo muzikanty, kteří se pohybují na hranicích jazzu, folkloru a dalších žánrů. Festival doplní divadla pro malé i velké, výtvarné workshopy nebo již tradiční gurmánská nabídka. Novinkou je nedělní projekce animovaných filmů. Šramlfest se letos na Mikulášském náměstí ve Znojmě uskuteční v pátek a v sobotu 26. – 27. července.

Čankišou vyráží do zahraničí, na zdejší fanoušky však nezapomenou

cankisouBrno, 13. června 2013 - Kapela Čankišou, která má za sebou bezpočet koncertů na domácích pódiích, ale i v exotických destinacích jako jsou Pakistán, Malajsie či ostrov Réunion, nelení ani toto léto a vyráží hrát hned do tří zahraničních zemí na celkem šest koncertů.

Strana 10 z 32