Umístění: Kultura Hudba a koncerty

Mikulov bude po celý týden patřit kytaristům

kytarovy-festival-mikulovMikulov, 9. července 2013 - V neděli 7. července byl zahájen již 27. ročník mezinárodního kytarového festivalu Mikulov 2013 a zvuk klasické kytary v podání předních evropských interpretů bude Mikulovem znít až do 13. července. Mikulovský kytarový festival patří již více než čtvrt století k nejvýznamnějším akcím svého druhu nejen v České republice, ale i v celém středoevropském regionu.

Šramlfest Znojmu nabídne desítky kapel, vystoupí i hosté z Venezuely a Rakouska

publikum-koncert-krystof-turekZnojmo, 28. června 2013 - Zajímavý koktejl letos namíchali znojemskému publiku organizátoři Šramlfestu. V rámci svého evropského turné na přehlídce zahraje oceňovaná venezuelská kapela Big Mandrake spojující ve své hudbě prvky ska, punku a rocku. Akce nabídne ale i další originální písničkáře nebo muzikanty, kteří se pohybují na hranicích jazzu, folkloru a dalších žánrů. Festival doplní divadla pro malé i velké, výtvarné workshopy nebo již tradiční gurmánská nabídka. Novinkou je nedělní projekce animovaných filmů. Šramlfest se letos na Mikulášském náměstí ve Znojmě uskuteční v pátek a v sobotu 26. – 27. července.

Čankišou vyráží do zahraničí, na zdejší fanoušky však nezapomenou

cankisouBrno, 13. června 2013 - Kapela Čankišou, která má za sebou bezpočet koncertů na domácích pódiích, ale i v exotických destinacích jako jsou Pakistán, Malajsie či ostrov Réunion, nelení ani toto léto a vyráží hrát hned do tří zahraničních zemí na celkem šest koncertů.

Concentus Moraviae přiveze do Mikulova italské slunce

nastroje-basa-1Mikulov, 13. června 2013 - Mezinárodní hudební festival Concentus Moraviae letos slaví plnoletost. Již osmnáct let se v různých místech Jihomoravského kraje a kraje Vysočiny konají koncerty vážné hudby v rámci toho jedinečného hudebního projektu. Od letošního roku se jeho patronkou stala jedna z nejvýznamnějších světových pěveckých osobností, a to Magdalena Kožená.

Na festivalu Hudba pro Unicef zahrají špičkoví muzikanti

hudbou pro unicefTišnov/Brno, 4. června – Příjemná zábava a zároveň příležitost pomoct potřebným, to bude již za necelý měsíc pátý ročník charitativního multižánrového hudebního festivalu Hudbou pro UNICEF. Ten se uskuteční o víkendu 14. a 15. června v tišnovském letním kině a účast na něm přislíbily kapely jako Charlie Straight, Mandrage, Portless nebo zpěvák Dan Bárta. Výtěžek z akce poputuje na podporu očkovacích programů UNICEF.

Mikulovský Eurotrialog staví na kvalitě a okrajových žánrech

eurotrialog listyBrno, 3. června 2013 – Mikulovský Eurotrialog s podtitulem Festival nepopulární hudby čeká jubilejní 15. ročník. Z počáteční skromné jednodenní akce se stal významný středoevropský festival s mezinárodním přesahem a programem nabitým tím nejlepším z tuzemské i zahraniční alternativní scény. Hlavní festivalový program se odehrává v amfiteátru, doprovodné programy v různých lokacích Mikulova. Festival letos proběhne ve od 23. do 24. srpna.

Festival pro židovskou čtvrť v Boskovicích ovládne celé město

boskovice2Boskovice, 13. května 2013 – Čtyři dny nabité letní pohodou a bohatým programem čekají Boskovice od 11. do 14. července. Uskuteční se zde totiž již 21. ročník festivalu pro židovskou čtvrť. V kulisách malebného jihomoravského města se návštěvníci mohou těšit na hudební, divadelní a filmové scény, autorská čtení, výstavy, prohlídky židovské čtvrti a další akce, informovala za pořadatele Petra Černá.

Festival Střelické strunobraní sází na pestrost žánrů

strunobrani3Brno, 13. května 2013 – Již jedenáctý ročník festivalu Střelické strunobraní se uskuteční od 14. do 16. června ve Střelicích u Brna. Třídenní přehlídka napříč žánry představí nejen osvědčená jména jako Roman Dragoun nebo Vlasta Redl, ale také mladé nadějné kapely. Nově pořadatelé do programu zařadili velké divadelní představení, stand-up comedy, noc s cimbálovou muzikou nebo recitál chrámového sboru, informoval hlavní organizátor festivalu Josef Machát.

Strana 10 z 31