Umístění: Kultura Hudba a koncerty

HANDEC FEST v Kuřimi nabídne pořádný rockový nářez

handec fest kurim rockKuřim, 25. srpna 2016 - Poslední prázdninová sobota slibuje slunečné počasí, které využijí také návštěvníci open-air fetivalů. Milovníci rockové hudby mohou zamířit na festival HANDEC FEST, který se uskuteční v sobotu 27. srpna na nádvoří zámku v Kuřimi. V programu se představí desítka kapel.

Mikulov rozezní klavírní kurzy, chystá se i řada koncertů pro veřejnost

klavir klapky klaviaturaMikulov, 22. srpna 2016 - Srpen je měsícem prázdnin a dovolených. Základní umělecká škola v Mikulově však otevírá dveře dokořán. Druhá polovina srpna totiž již tradičně pro mikulovskou ZUŠ znamená Klavírní kurzy s podtitulem „Audaces fortuna iuvat“ (odvážným štěstí přeje). V týdnu od 19. do 26. srpna proběhne jejich 17. ročník a uskuteční se i řada koncertů pro veřejnost.

Mikulovský festival Eurotrialog nabídne pestrý výběr kapel

fanynky publikum krystof turekMikulov, 15. srpna 2016 - Lenka Dusilová, Mateřská.com, Laura a její tygři, Jarda Svoboda z Trabandu – ti všichni dorazí poslední srpnový víkend do Mikulova na Eurotrialog. Ten se uskuteční ve dnech 26.–27. srpna v amfiteátru a nabídne tradičně kvalitní porci hudby, která se vyhýbá mainstreemu.

Festival Vizovické Trnkobraní slibuje nadupaný program

vizovicke trnkobrani Mandrage TZBrno, 5. srpna 2016 - V pátek a sobotu 19. a 20. srpna se v areálu likérky R. Jelinek ve Vizovicích nedaleko Zlína uskuteční tradiční letní švestkový festival Vizovické Trnkobraní. Návštěvníci se mohou těšit na dvoudenní hudební program s kapelami, jako je Mig 21, Mandrage, Monkey Business, Divokej Bill nebo Wanastowi Vjecy a další interprety. Součástí festivalu bude již tradičně veřejnosti otevřená soutěž v pojídání švestkových knedlíků.

Na závěr festivalové sezóny vyrazte do Mikulova na Eurotrialog

Lenka Dusilova350Mikulov, 18. července 2016 - Eurotrialog Mikulov naservíruje během posledního srpnového víkendu kvalitní porci hudby, která se vyhýbá mainstreemu. Vystoupí zde Lenka Dusilová, Mateřská.com, Laura a její tygři, Jarda Svoboda z Trabandu. Festival nepopulární hudby, jak má Eurotrialog Mikulov v podtitulu, letos oslaví již 18. narozeniny. Jako jeden z mála nabízí příznivcům alternativní scény příležitost si poslechnout bez žánrových předpojatostí nadějné objevy i stálice české, slovenské a rakouské hudební scény v kulisách jednoho z nejkrásnějších jihomoravských měst.

Karibská noc na nádvoří zámku Slavkov

karibska-noc-slavkovkSlavkov, 9. července 2016 - V sobotu 9. července se na nádvoří Zámku Slavkov přenese alespoň trocha atmosféry Karibiku. Od osmi hodin večer se tady odehraje letní ples v kubánském duchu Karibská noc. Návštěvníky čeká písečná pláž s lehátky, koktejly a výuka salsy od mistrů světa.

Blíží se letošní Slunohraní v Novém Městě na Moravě

JitkaSuranska350Nové Město na Moravě, 29. června 2016 - Ze sousedního kraje Vysočina přichází pozvání na velmi zajímavý festival Slunohraní, které je neobvyklým a hodně koncentrovaným setkáním neprofesionálních hudebníků s profesionály a třemi koncerty pro veřejnost. A to vše se už po sedmé bude konat od 4. do 8. července v Novém Městě na Moravě, v prostorách Horácké galerie, ZUŠ Jana Štursy i přilehlém parku.

Hlavní hvězdou festivalu Hrady CZ bude letos Kabát

publikum-koncert-krystof-turekČeské a moravské hrady, 27. června 2016 - Dvanáctý ročník letního kulturního festivalu Hrady CZ letos odstartuje 15. července na hradě Točníku. Hlavní hvězdou letošního hradního turné bude kapela Kabát, která vystoupí na všech českých i moravských zastávkách festivalu. Dále zde vystoupí kapely Monkey Business, Pražský výběr, Mandrage, No Name či Divokej Bill, představí se také zpěvák Xindl X či rappeři Rytmus, Vladimir 518 a řada dalších kapel a interpretů.

Strana 3 z 31