Umístění: Kultura Hudba a koncerty

Songfest přiveze Duška, Buriana a Feng-yűn Song

songfest 2016Brno, 1. února 2016 - Autentická ukázka tradiční pekingské opery Opičí král v podání členů Čínské divadelní akademie, šaramantní písničkář Jan Burian u klavíru, jazz, šansony i tradiční české a čínské lidové písně v podání Feng-yűn Song a v neposlední řadě nezaměnitelný humor Jaroslava Duška. Na to vše a mnohem více se mohou posluchači v Brně a Znojmě.

Podzimní Moravia Music Fest nabídne řadu jazzových lahůdek

moravia music fest tino kratochvilBrno, 30. září 2015 - Ve dnech 2. října až 14. listopadu se v Brně uskuteční již 8. ročník mezinárodního jazzového festivalu pod názvem Moravia Music Fest. I letos jeho organizátoři slibují publiku řadu výjimečných vystoupení.

Po roce se do Mikulova opět slétnou klezmeroví muzikanti z celé Evropy

noty partituraMikulov, 1. září 2015 - Mikulovem bude znít první zářijový víkend klezmer a jidiš muzika. Po loňském vydařeném prvním ročníku se mezinárodní workshop židovské muziky východní Evropy vrací do města pod Pálavou, které je s židovstvím neoddělitelně spojené.

V Mikulově se opět sejdou příznivci alternativní scény

kytara festival eurotrialog 2015 mikulovMikulov, 25. srpna 2015 - Již 17. ročník čeká festival nepopulární hudby Eurotrialog Mikulov. Festival letos proběhne ve dnech 28.–29. srpna a jeho hlavní dění se odehraje jako vždy v mikulovském amfiteátru. Novinkou je druhá plnohodnotná scéna, a to ve velkostanu. Festival zpestří i doprovodné akce na zajímavých místech Mikulova.

Do Mikulova se opět sjedou příznivci alternativní hudební scény

bongo eurotrialog mikulovMikulov, 11. srpna 2015 - Již 17. ročník čeká festival nepopulární hudby Eurotrialog Mikulov. Festival letos proběhne ve dnech 28.–29. srpna a jeho hlavní dění se odehraje jako vždy v mikulovském amfiteátru. Novinkou je druhá plnohodnotná scéna, a to ve velkostanu. Festival zpestří i doprovodné akce na zajímavých místech Mikulova.

Mezinárodní kytarový festival v Mikulově potrvá do konce týdne

kytara festival mikulovMikulov, 7. července 2015 - Mikulov se počátkem letních prázdnin opět stal centrem kytarového dění. Od 5. do 11. července zde probíhá již 29. ročník mezinárodního kytarového festivalu „Mikulov 2015“.

Hvězdou letošního Hudbou pro UNICEF bude hudební legenda Müller

richard mullerTišnov, 12. června 2015 - Málokterý hudební festival je svým zaměřením tak jedinečný, jako právě Hudbou pro UNICEF. Koná se totiž ve spolupráci s Dětským fondem OSN – UNICEF a výtěžek z akce je určen na podporu očkovacích programů UNICEF. Festival Hudbou pro UNICEF nabízí unikátní příležitost poslechnout si špičkovou hudbu a současně podpořit dobrou věc. Návštěvníci hudebního festivalu Hudbou pro UNICEF, který se letos koná 13. června v letním kině v Tišnově u Brna, se mohou opět těšit na špičku domácí hudební scény.

JazzFestBrno 2015 startuje, známe detailní program!

jazz-saxofon-notyBrno, 13. března 2015 - Nestárnoucí legendy Dianne Reeves, Bobby McFerrin a Chick Corea i progresivní mladíci Ben Williams a Gerald Clayton. Hudebníci z celého světa i ti nejlepší ze současné české a slovenské jazzové scény. Hudební kluby i velké sály. Čtrnáctý ročník mezinárodního jazzového festivalu JazzFestBrno začíná už v neděli 15. března a nabídne pestrou směs hudebních zážitků.

Strana 5 z 32