Umístění: Jižní Morava

Veřejná debata o budoucnosti venkova

Vesničko má zemědělskáV brněnské knihovně Jiřího Mahena proběhne ve čtvrtek 12. února od 17 hodin veřejná debata s názvem „Vesničko má zemědělská?“. Debata se bude věnovat tématu rozvoje našeho venkova.
Účast v debatě, kterou pořádá Respekt institut, přislíbili Eliška Kravcová (Asociace soukromého zemědělství), Radim Machů (Ekologický institut Veronica), Zdeněk Peša (Spolek pro obnovu venkova, starosta Olešnice), Marcela Ondráčková (Ministerstvo pro místní rozvoj) a Michal Lošťák (Česká zemědělská univerzita v Praze). Setkání moderuje nezávislý analytik a novinář Petr Havel.

Jarní fotojízda po lokálkách jižní Moravy

fotojízda po lokálkách jižní MoravyNevíte, jak zajímavě strávit první aprílový víkend? Zkuste netradiční fotografování jižní Moravy z historického vlaku! Vlak je určen především pro fotografy a v průběhu jeho jízdy bude probíhat množství fotozastávek (po domluvě s organizátorem fotozastávky i na individuální přání). Akce proběhne dne 4. dubna 2009, odjezd z Brna v 8:40 a návrat zpět v 18:00. Přesný jízdní řád a detaily celé akce obdrží účastníci v den konání přímo na místě...

 

Zastupitelé řešili poplatky či hraniční přechody

Zastupitelstvo JMKDne 22. ledna 2009 se uskutečnilo 3. zasedání Zastupitelstva Jihomoravského kraje. Zastupitelstvo změnilo usnesení týkající se bezplatného nabytí hraničních přechodů v územní působnosti Jihomoravského kraje. Zatímco v předcházejícím volebním období projevil kraj zájem o všech devět přechodů, nyní z pohledu využitelnosti, účelnosti a hospodárnosti pro Jihomoravský kraj se jeví jako vhodné nabytí pěti hraničních přechodů.

Nově zvolené hejtmany přijal prezident

Prezident a hejtmaniPrezident republiky Václav Klaus přijal v úterý 27. ledna na Pražském hradě všechny nově zvolené hejtmanky a hejtmany. Zástupci krajů prezidenta seznámili se stávajícími problémy, které kraje nejvíce trápí a svými budoucími plány. Zároveň prezidenta republiky pozvali na jeho tradiční výjezdy do krajů, které by měly nadále pokračovat.

Hejtmani jednali v Brně

Hejtmani v BrněU příležitosti veletrhu Regiontour 2009 se 16. ledna uskutečnilo 2. zasedání Rady Asociace krajů České republiky ve třetím volebním období. Jedním z hlavních témat jednání hejtmanů byly poplatky ve zdravotnictví.

Rozvoj dopravy, lázeňství a podpora vinařů

Milan VenclíkCo v nejbližší době čeká člena Rady Jihomoravského kraje Ing. Milana Venclíka? Jaký resort má na starosti, jaké vidí v této oblasti priority a za co vše bude zodpovídat?

Letiště získalo nové autobusy

Autobusy tuřanského letištěPři příležitosti veletrhů Go a RegionTour proběhlo předání dvou moderních autobusů tuřanskému letišti. Nové autobusy značky Neoplan slavnostně pokřtili hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, primátor města Brna Roman Ondreka a ředitel společnosti Letiště Brno, a.s. Tomáš Plaček.

R52: mezivládní dohoda podepsána

Místo budoucí MÚK PernáDohoda mezi Rakouskou spolkovou vládou a vládou České republiky o propojení rakouské dálnice A5 a české rychlostní silnice R52 byla podepsána v pátek 23. ledna 2009 ve Vídni. Dokument vymezuje místo propojení české a rakouské dálniční sítě v katastrálním území obcí Mikulov a Drasenhofen. Podepsali jej český velvyslanec v Rakousku Jan Koukal a představitel rakouského ministerstva zahraničních věcí Rudolf Lennkh.

Kraj převezme pět hraničních přechodů

PavlíkZastupitelé Jihomoravského kraje schválili na lednovém zasedání kromě jiného i převod části hraničních přechodů. O jaké přechody se jedná či jaká bude jejich budoucnost, vysvětluje Bc. Zdeněk Pavlík, člen Zastupitelstva a Rady Jihomoravského kraje.

Seznam nemocnic bez regulačních poplatků

Nemocnice bez poplatkuRada Jihomoravského kraje na své schůzi dne 29.1.2009 schválila systém poskytování finančních darů z prostředků Jihomoravského kraje pacientům k úhradě regulačních poplatků v souvislosti se zdravotní péči poskytovanou ve zdravotnických zařízeních zřízených Jihomoravským krajem.
Tento systém byl schválen všemi hlasy radních Jihomoravského kraje, tedy jak zástupci ČSSD i ODS. Systém bude platit od 1. 2. ve všech zdravotnických zařízeních zřízených krajem. Jedná se o úhradu všech typů regulačních poplatků v níže uvedených zdravotnických zařízeních.

Strana 551 z 558