Umístění: Jižní Morava Politika Hejtmani zvolili nové vedení Asociace krajů ČR

Hejtmani zvolili nové vedení Asociace krajů ČR

Brno, 1. května 2014 - Rada Asociace krajů ČR na svém jednání 30. dubna 2014 volila nové vedení. Předsedou AKČR na příští dvouleté období byl hejtmany jednomyslně znovu zvolen hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Místopředsedy AKČR byli zvoleni Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina, dále pak Jiří Zimola, hejtman Jihočeského kraje, Martin Půta, hejtman Libereckého kraje, Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje a Stanislav Mišák, hejtman Zlínského kraje.

michal hasek asociace kraju cr

 

Rada zároveň prodiskutovala závěry z úterního (29. dubna 2014) jednání hejtmanů s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Hejtmani se shodli, že jednání s premiérem a ministry na téma příštího plánovacího období čerpání prostředků EU pokračuje pozitivně. S ohledem na pokračující čas a společný zájem vlády a Asociace krajů ČR je potřeba udržet nastavenou intenzitu jednání tak, aby čerpání finančních prostředků EU bylo úspěšnější, než za vlády Nečasova kabinetu.

Hejtmani se po společném jednání vydali na pracovní oběd s prezidentem republiky Milošem Zemanem. Po společném jednání, které probíhalo v pracovní atmosféře, uvedl předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek: „Probírali jsme s panem prezidentem především regionální otázky, ale i zahraničněpolitickou situaci. Prezident mimo jiné zhodnotil své návštěvy v krajích a oznámil, že se na podzim do krajů chystá znovu. Diskutovali jsme také o čerpání evropských fondů, o rozpočtovém určení daní, ale například i o vztahu krajů a Číny a o situaci na Ukrajině,“ shrnul jednání s prezidentem Milošem Zemanem Hašek.

Zdroj a foto: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci