"Nejpozději při veřejném projednání může každý uplatnit své připomínky a dotčené osoby námitky, ve kterých musí uvést odůvodnění, údaje podle katastru nemovitostí dokladující dotčená práva a vymezit území dotčené námitkou. Orgány na závěr projednání vyjádří své stanovisko k připomínkám a námitkám," uvedla Kotásková.
Jak dodala, územní plán je jedním ze základních rozvojových dokumentů města, který má vliv na všechny obyvatele města a všechny sféry života. "Proto všem doporučujeme věnovat procesu jeho vzniku patřičnou pozornost," zdůraznila.
Práce na hodonínském územním plánu začaly již v březnu 2009 schválením návrhu na pořízení dokumentace. Po výběru projektanta vznikl návrh zadání, poté prvotní návrh a také vyhodnocení vlivů na životní prostředí. Územní plán projednaly dotčené orgány. "V souladu s vyhodnocením projednání, s dokončenou pozemkovou úpravou katastrálního území Hodonín a vydaním Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje byl návrh upraven. Nyní je připravený k veřejnému projednání," uzavřela mluvčí.