Umístění: Jižní Morava Zdravotnictví Krajské zastupitelstvo projednalo petici za zachování Rychlé lékařské pomoci v Mikulově

Krajské zastupitelstvo projednalo petici za zachování Rychlé lékařské pomoci v Mikulově

Zachranky-zraneni-2Brno, 19. září 2013 - Zastupitelstvo Jihomoravského kraje na svém zasedání 19. září 2013 projednalo petici pro zachování Rychlé lékařské pomoci v Mikulově a schválilo návrh odpovědi zástupci petičního výboru. Na základě diskuse, ve které kromě členů zastupitelstva vystoupil také zástupce petentů a ředitel Zdravotnické záchranné služby JMK Milan Klusák,  bude v následujícím období vyhodnoceno fungování záchranářů na Mikulovsku.

„Dáváme v odpovědi  petentům najevo, že se celou záležitostí budeme zabývat na listopadovém zasedání krajského zastupitelstva, kdy bude předloženo vyhodnocení fungování zdravotnické záchranné služby za měsíce srpen, září a říjen a eventuálně předloženy návrhy na doplnění aktualizované koncepce zabezpečení zdravotnické záchranné služby  v Jihomoravském kraji,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Krajské zastupitelstvo schválilo v červnu letošního roku aktualizaci koncepce zabezpečení zdravotnické záchranné služby (ZZS) v Jihomoravském kraji. Schválená koncepce vychází z nové legislativy v oblasti zdravotnictví. Této aktualizaci předcházely více než rok trvající analýzy činností souvisejících s organizací ZZS na jižní Moravě v uplynulých třech letech. Výsledkem by měla být komplexní změna v zajištění ZZS v celém Jihomoravském kraji s cílem dlouhodobě zajistit ZZS na vysoké odborné úrovni pro obyvatele kraje i jeho návštěvníky.

Zdroj: JMK, ilustrační foto: Kryštof Turek