Umístění: Jižní Morava

Pokračuje výstavba FVE na střechách krajských příspěvkových organizací

delnik solarni panely FVEBrno, 15. února 2024 - Krajští radní na svém posledním zasedání odsouhlasili zadání veřejné zakázky na zpracování a projednání projektových dokumentací na instalaci fotovoltaických elektráren (FVE) na další střechy budov v majetku kraje. Jihomoravský kraj počítá s výdajem ve výši 6 milionů korun (vč. DPH). Cílem projektu instalace fotovoltaických elektráren jsou jednak energeticky úsporná opatření, jednak zvýšení podílu obnovitelných zdrojů energie na konečné spotřebě energie, což povede například ke snížení emisí skleníkových plynů nebo zlepšení energetické účinnosti.

V Brně vyroste nová základna letecké záchranné služby

medicopter Brno, 15. února 2024 - Krajští radní „odstartovali“ dvě významné krajské investiční akce v celkové hodnotě přes 413 milionů korun. Ve středu 14. února 2024 schválili zahájení zadávacího řízení na veřejné zakázky k výstavbě technického zázemí a parkovacích stání záchranářů v Brně-Bohunicích a na novou základnu letecké záchranné služby.

Letošní příspěvek ze SFDI využijí jihomoravští silničáři pro realizaci 16 staveb

silnice asfalt pracovniciBrno, 15. února 2024 - Správa a údržba silnic může i v tomto roce počítat s podporou ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), finance silničáři použijí jak na investiční, tak neinvestiční akce, které odstartují ještě letos. Jedná se o realizace u silnic II. i III. tříd a mostů. „Na začátku roku jsme v rozpočtu nachystali nejvíc peněz do silnic, kolik kdy bylo. A teď jsme schválili projekty, na které využijeme 303 milionů ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Projektů je 16 a celkové náklady jdou k půl miliardě,“ uvedl hejtman kraje Jan Grolich.

Kraj hledá zhotovitele šesti silničních staveb za čtvrt miliardy korun

silnice ulice delnikBrno, 15. února 2024 - Krajští radní odstartovali několik významných silničních staveb. Silničáři tak mohou začít vybírat zhotovitele pro rekonstrukci úseku na silnicích III/4133 a III/3967, jenž vede obcí Loděnice. Stavební práce začnou i v Tavíkovicích a oprav krytu čtyřpruhové směrově rozdělené trojkové silnice se dočká i Stará dálnice v Brně. Opravena bude také dvojková silnice v Hostěradicích a v plánu je i rekonstrukce silnic II/408 a III/40823 v intravilánu obce Vracovice a navazovat bude oprava silnice III/40825 u obce Milíčovice. Stavební práce začnou v letošním roce i na mostu v Lelekovicích. Ve všech případech by se zhotovitel měl začít soutěžit ještě během února.

Na střední školy na jižní Moravě se elektronicky může hlásit 12 tisíc deváťáků

skola zena studentkaBrno 8. února 2024 – Pro rodiče žáků hlásících se na střední školy letos přichází významná změna. Poprvé mají možnost přihlašovat se elektronicky. Místo původních dvou mohou uchazeči podat hned tři přihlášky a školy seřadit dle svých priorit. Rodiče deváťáků a uchazečů o víceletá gymnázia mohou využít Bank iD (bankovní identitu) pro online přihlašování a ověření totožnosti. Elektronické přihlášování je možné od 1. do 20. února.

Jihomoravský kraj, MUNI a VUT představilI své investiční plány na rok 2024

kraj predstavil investicni projektyBrno, 31. ledna 2024 - Nová základna pro letecké záchranáře, výstavba 19 fotovoltaických elektráren, chráněné bydlení nebo dostavba areálu fakulty informatiky. Jihomoravský kraj, Masarykova univerzita (MU) a Vysoké učení technické v Brně (VUT) ukázaly své největší investiční plány. Šestý ročník představení investičních akcí pro dodavatele stavebních a projekčních prací a souvisejících služeb uspořádal Jihomoravský kraj poprvé s partnery, se kterými dlouhodobě spolupracuje na poli veřejných zakázek – Masarykovou univerzitou a Vysokým učením technickým. Na společném setkání, konaném 30. ledna 2024 v brněnském VIDA! science centru, vyjmenovali zástupci třech organizací desítky projektů v hodnotách stovek milionů korun.

Vyškovská nemocnice má již nové gynekologické ambulance

vyskovska nemocnice ambulance gynekologie foto jmkVyškov, 31. ledna 2024 - První etapu rozšíření a rekonstrukce porodních sálů a oddělení šestinedělí má od ledna za sebou krajem zřizovaná Vyškovská nemocnice. Nové gynekologické ambulance jsou pacientkám plně k dispozici od 20. ledna. První etapa přišla na 10 milionů korun.

Parkovací karty pro podnikatele ve Znojmě zlevní o polovinu

znojmo parkovani automatZnojmo, 31. ledna 2024 - Podnikatelé, kteří mají svoji provozovnu nebo sídlo v centru města Znojma, zaplatí od března za parkovací kartu o polovinu méně. Město tak reaguje na jejich opakované stížnosti. Parkovací karta na vyznačená parkoviště v centru města vyjde podnikatele od 1. března na 500 korun na měsíc. Doposud to bylo 1 000 korun.

Podél jihomoravských silnic i letos vysází stovky stromů

strom vysadba sazeniceBrno, 30. ledna 2024 - I v letošním roce plánuje Správa a údržba silnic navázat na úspěšnou spolupráci s neziskovou organizací Sázíme stromy. Realizovat se bude výsadba několika stovek nových stromů, a to v jarních měsících a pak na podzim. „V rámci výsadeb máme zájem nejen o obnovu bývalých alejí, ale chceme ve spolupráci s obcemi zakládat i nové aleje, či stromořadí. Pochopitelně budou i nová místa, která vytipují naši odborníci, a díky tomu dojde k celkové obnově krajiny. Našim cílem je, abychom dokázali podpořit přirozený rozvoj krajiny a předcházet dopadům, které s sebou přinášejí klimatické změny,“ uvedl ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák.

Kraj opraví mosty v Břeclavi a Rajhradě i silnici II. třídy od Zastávky po hranici kraje

silnice asfalt delniciBrno, 25. ledna 2024 - Jihomoravští radní odsouhlasili další tři stavební akce, které začnou s realizací ještě v tomto roce. Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje tak může zahájit zadávací řízení na podlimitní veřejné zakázky na stavební práce u mostu č. 4231-1 u Břeclavi, Pitrova mostu v Rajhradě č. 41617-2 a silnici II/395 od obce Zastávka po hranici kraje, kde jde o druhou, závěrečnou etapu stavebních prací.

Strana 8 z 557