Umístění: Jižní Morava

Kraj prostřednictvím appky Záchranka nově poskytuje varování od ČHMÚ

zachranka varovani appBrno, 26. června 2023 - Aplikaci, která je nástrojem nejen pro zajištění rychlého kontaktu se zdravotnickou záchrannou službou, má v mobilních telefonech více než 2 milionů Čechů. Kromě tlačítka pro kontaktování linky 155 poskytuje poslední čtyři roky také varovná upozornění. Tento nástroj pomáhá informovat o situacích ohrožujících život a zdraví na vybraném území. Jen v Jihomoravském kraji je k odběru notifikací přihlášeno více než 1,2 milionu uživatelů. Nové přímé napojení Záchranky na data od Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) umožní rychlé automatické odeslání varování na vybrané území v případě extrémních meteorologických jevů.

Jihomoravský kraj má nový střednědobý plán rozvoje sociálních služeb

senior ruka pomocBrno, 21. června 2023 - Na svém posledním jednání schválili jihomoravští radní v pořadí již šestý Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb v Jihomoravském kraji. V období 2024–2026 bude kraj pokračovat ve svém dlouhodobém záměru, kterým je podpora terénních a ambulantních služeb.

Jihomoravské muzeum ve Znojmě posiluje kreativní vzdělávání a otevírá nové možnosti

jihomoravske muzeum ve znojmeZnojmo, 21. června 2023 - Téměř šedesát pedagožek a pedagogů ze Znojma a okolí právě úspěšně dokončuje Kurz kreativní regionální výuky. Jihomoravské muzeum ve Znojmě jej v průběhu května a června realizuje s cílem přinést nové impulsy a metody do základních škol v regionu.

Každá šestá domácnost s hypotékou v Jihomoravském kraji dá za bydlení 75 % svých příjmů

czk bankovky dvoustovky penizeBrno 20. června 2023 – Jaká je finanční kondice domácností, které v současnosti splácejí hypoteční úvěr? To bylo předmětem výzkumu finančněporadenské společnosti Swiss Life Select. A jedním z výsledků je i potvrzení rčení, že „člověk míní, život mění“. Po čerpání hypotečního úvěru se vyvíjí vše podle plánu pro necelých 30 procent dotázaných.

V Šaraticích rozšiřují kapacity mateřské školy

detis skolkaŠaratice, 20. června 2023 – V letošním roce byla zahájená výstavba II. etapy nové MŠ v Šaraticích a po jejím dokončení budou k dispozici celkem 3 oddělení vždy pro 25 dětí. Přitom I. etapa byla zkolaudována a uvedená do provozu k 1. září minulého roku. Šaratické děti tak získaly k užívání jedno oddělení s veškerým potřebným zázemím. Další dvě třídy budou k dispozici po dokončení probíhající II. etapy.

Mezi Blanskem a Adamovem vznikne nová a bezpečná cyklostezka

kolo cyklostezka riditkaBlansko, 19. června 2023 - Bude sloužit nejen turistice, ale mnohonásobně zvýší bezpečnost cyklistů, kteří se vydají na cestu mezi Blanskem a Novým hradem v Adamově. Nová cyklostezka bude dlouhá přes 4 kilometry, hned několikrát překročí řeku Svitavu, přinese tři lávky a dokonce jeden cyklomost. Představitelé kraje ve středu 14. června podepsali smlouvu na zpracování dokumentace pro stavební povolení, realizaci stavby a inženýrskou činnost spočívající ve vyřízení stavebního povolení. Stalo se tak přímo v místech, kde nová cyklostezka vznikne – u mostu poblíž ČKD Blansko.

Veselí nad Moravou získá pedagogické lyceum

skola tridaBrno, 19. června 2023 - Další navýšení oborových kapacit všeobecného vzdělávání schválili krajští radní. Na svém zasedání dne 14. června rozhodli o vzniku nového oboru ve Veselí nad Moravou. Tamní Obchodní akademie a střední škola polytechnická otevře od 1. září 2024 pedagogické lyceum.

Vodárenské objekty se mimořádně otevřou i veřejnosti

vodovodni potrubi ventilyBrno, 13. června 2023 – Chcete se podívat, jak se upravuje surová voda na to, abychom ji mohli pít? Zajímá Vás, co vše musíme udělat s odpadní vodou, než ji vypustíme zpět do přírody. Pokud ano, pak přijměte naše pozvání na již tradiční Dny otevřených dveří na vodárenských objektech, které se uskuteční v pátek 16. června. Zavítat můžete na řadu zajímavých vodárenských objektů, které provozuje VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s., jak v Jihomoravském kraji, tak i v Kraji Vysočina.

Trojdílný festival regionálních chutí láká nejen na gastronomii, ale i na skvělou hudbu

festival chuti gastronomieBrno, 13. června 2023 - Regionální pochutiny a k tomu produkce známých hudebních interpretů: jestli vám dává toto spojení smysl, neváhejte. Navštivte Miroslav, Letovice a Veselí nad Moravou, které budou v průběhu léta hostit celodenní slavnosti zasvěcené regionálnímu jídlu a pití. Festivaly plné chutí v průběhu léta postupně v Miroslavi (17. 6.), Letovicích (12. 8.) a ve Veselí nad Moravou (28. 9.) nabídnou širokou paletu producentů i restaurací, které zapojují regionální potraviny do své nabídky. Přitom každé město připravilo úplně jiné menu.

ALZHEIMER HOME přebírá sociální zařízení Skupiny B. Braun ve Slavkově u Brna

B.Braun Omnia Slavkov u Brna Dialyza ambulance rehabilitace B. Braun Domov s usmevem nove pod AHSlavkov u Brna, 8. června 2023 – Domov s úsměvem B. Braun Omnia ve Slavkově u Brna se od 1. června stane součástí domovů ALZHEIMER HOME ze skupiny Penta Hospitals. Ta je s téměř třemi tisíci lůžky a třiceti domovy, největším poskytovatelem sociálních služeb v České republice.

Strana 8 z 546