Umístění: Jižní Morava

Skupina EFG zvyšuje kapacitu vyškovské bioplynky za účelem výroby biometanu

EFG Vyškov BPS schemaVyškov, 28. srpna 2023 – Společnost Energy financial group (EFG) v srpnu zahájila plánovaný proces rozšíření a modernizace bioplynové stanice EFG Vyškov BPS. Za účelem navýšení kapacity zpracování odpadu a optimalizace provozu nové výrobny biometanu investuje skupina 200 milionů korun. Nově by kapacita stanice měla pojmout 30 tisíc tun biologicky rozložitelného odpadu ročně, a to už začátkem příštího roku, kdy je v plánu i spuštění výroby zeleného plynu.

Vlakové linky S4 a STŘED získají nové vlaky, mezitím je obslouží České dráhy

zeleznice tratBrno, 28. srpna 2023 - Krajští radní rozhodli o výběru provozovatele v regionální železniční osobní dopravě na linkách S4 a souboru STŘED. Přepravu cestujících od změny jízdních řádů v prosinci 2024 budou v následujících letech zabezpečovat České dráhy se stávajícím vozovým parkem. V rámci tržní konzultace nabídly České dráhy významně cenově výhodnější variantu, a proto byly upřednostněny před dalšími zájemci. Ročně kraj za provoz těchto linek zaplatí přibližně půl miliardy korun. Smlouva bude uzavřena na dobu deseti let, avšak s možností dřívějšího ukončení, a to z důvodu plánovaného přechodu na hybridní vozidla.

Ve Vískách otevřou první bezobslužnou obecní prodejnu v Jihomoravském kraji

nakupni kosik obchodVísky, 22. srpna 2023 - Bezobslužný obecní obchod Vísky nahradí původní jediný obchod s potravinami. JEDNOTA, spotřební družstvo Boskovice, ukončila jeho provoz k 31. prosinci 2022. Jedná se o pilotní projekt, kdy první rok bude obec vyhodnocovat přínos bezobslužného prodeje pro zvýšení tržby a využití obchodu. Podklady budou sloužit pro znovuotevření malých vesnických obchůdků v Jihomoravském kraji. Prodejnu využívají obyvatelé obcí Vísky, Míchov a Podolí, zásobuje také základní a mateřskou školu.

Na absolventy ekonomických univerzit čeká za zajímavé diplomky 60 tisíc Kč

Cena Atlas Copco Services 2022 vitezoveBrno, 22. srpna 2023 - Motivovat a odměnit úspěšné absolventy a absolventky ekonomických oborů za kvalitní diplomové práce, poskytnout zpětnou vazbu nejen jim, ale i jejich školitelům či vyzdvihnout netradičně uchopená ekonomická témata, týkající se klidně i ekologie nebo kyberzločinnosti. I takové jsou cíle již pátého ročníku tradiční soutěže Cena Atlas Copco Services, která letos opět hledá zajímavé diplomové práce, vzniklé na tuzemských univerzitách.

Ve vyškovské nemocnici vznikne Centrum přirozeného porodu

tehotna zena dite porodVyškov, 16. srpna 2023 - Nemocnici Vyškov čeká rozšíření porodnice. Ve stávajících gynekologických ambulancích včetně souvisejících prostor vznikne Centrum přirozeného porodu. V rámci plánované akce se zvýší i standard vybavení lůžkové části a počítá se i s novým zázemím pro ambulantní část oddělení. Rozhodla o tom Rada Jihomoravského kraje na svém jednání ve středu 16. srpna.

Hodonínská střední škola získá novou moderní budovu dílen pro výcvik tesařů a truhlářů

truhlar tesar stredni skola ucenHodonín, 16. srpna 2023 - V prostorách Integrované střední školy Hodonín vyroste nová moderní budova dílen odborného výcviku. Zadávací řízení na novostavbu za 93 milionů korun včetně DPH schválili radní na svém jednání ve středu 16. srpna. Kraj obdržel na jaře letošního roku stavební povolení na stavbu dílen, v červenci následovalo vyjádření Ministerstva pro místní rozvoj a úřad tak nyní mohl po přípravě zadávací dokumentace konečně zahájit zadávací řízení.

Další krajské silnice se dočkají oprav

silnice asfalt pracovniciBrno, 16. srpna 2023 - Rada Jihomoravského kraje přijmula na svém posledním zasedání několik rozhodnutí, díky kterým může SÚS JMK spustit proces veřejných zakázek na rekonstrukce silnic v hodnotě několika desítek milionů korun. „Jsem rád, že současné vedení kraje vnímá opravu komunikací jako jednu ze svých priorit, o čemž vypovídají i prostředky investované do dopravní sítě. Vyhlašujeme další veřejné zakázky, které zvýší kvalitu našich cest a v konečném důsledku i bezpečnost provozu na mnoha místech,” komentuje Jiří Crha, náměstek hejtmana JMK pro oblast dopravy.

Kraj pošle další peníze na boj proti následkům sucha

sucho popraskana zem hlinaBrno, 16. srpna 2023 - Půl milionu na tůně v Senticích, čtvrt milionu na úpravy svahů pro zadržení vody v krajině ve Vranově u Brna nebo 100 tisíc na pořízení projektové dokumentace k rekonstrukci vodní nádrže v Lubné. Krajští radní ve středu 16. srpna rozhodli o poskytnutí dotací v rámci 2. kola výzvy dotačního programu „Podpora adaptačních opatření na změnu klimatu v roce 2023“ a doporučili je schválit zastupitelům. Ti budou uvedené dotace projednávat 21. září.

MS-INVEST otevřela nové obchodní centrum v Blansku

oc blansko msinvestBlansko, 25. července 202 – Developerská společnost MS-INVEST a.s. oznámila otevření nového obchodního centra v Blansku, které se se nachází na místě bývalého zahradnictví. Na ploše více než 8 tisíc m² nabídne obyvatelům Blanska přes dvacet nových provozoven.

Studenti třech gymnázií se zapojí do edukativního měření kvality ovzduší

kour z kominaBrno, 17. července 2023 - V září 2023 odstartuje měřicí akce, jejíž výsledky nám odpoví na otázku, co dýcháme ve třech městech na jižní Moravě – Znojmě, Židlochovicích a Vyškově. Kvalita ovzduší je jedním z nejvýznamnějších faktorů, které mají vliv na kvalitu života. Kromě průmyslu má na jeho znečistění velký podíl vytápění domácností a automobilová doprava.

Strana 6 z 546