Umístění: Kultura Knihy

Emanuel Ridi alias Ital v kuchyni podepíše v Olympii svou kuchařku

s_italem_v_kuchyni-250Brno, 2. června 2010 - Nejslavnější „český Ital“ Emanuel Ridi přijede v pátek 4. června do brněnské Olympie podepsat svou první knihu receptů. Každou neděli rozdává Emanuel Ridi, neboli Ital v kuchyni, z televizních obrazovek šarm a kulinářské rady. V pátek 4. června bude rozdávat i autogramy – jeho recepty konečně došly vydání v knize S Italem v kuchyni.

Arnošt Lustig podepisoval knihu Miláček s dříve zakázanými pasážemi

arnost_lustig-milacekBrno, 28. května 2010 (MEDIAFAX) - Na brněnskou autogramiádu k nové knize Arnošta Lustiga, českého spisovatele a publicisty, přišly desítky lidí. Spisovatel se jim podepisoval v brněnském knihkupectví Knihy Dobrovský.

Muzeum romské kultury bude mít stánek na veletrhu Svět knihy

Rom_kultBrno, 10. května 2010 - Muzeum romské kultury, státní příspěvková organizace, se letos vůbec poprvé zúčastní knižního veletrhu Svět knihy na pražském Výstavišti. Na pultech vlastního stánku bude společně se seminářem romistiky UK prezentovat tvorbu romských autorů, romistickou odbornou literaturu i další knižní tituly spojené s romskou historií a kulturou.

Čtěte o národním obrození trochu jinak v knize Děsné české dějiny

Nar_obrBrno, 29. dubna 2010 - Nakladatelství Egmont přišlo v dubnu se zajímavým titulem pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o našich dějinách a nebaví je suchá forma vyprávění ve škole. Mohou se začíst do poutavého čtení o národním obrození v knize Děsné české dějiny.

Vyšla nová kniha Hannah Montana: Udržíš tajemstí?

MontanaBrno, 27. dubna 2010 - Také v měsíci dubnu přišlo dětské nakladatelství Egmont s dalšími zajímavými tituly, které se nyní objevují na pultech našich knihkupců. Malí čtenáři se tak mohou těšit na další z dobrodružství Miley Stewartové a její dvojnice Hanny Montany. Příběh o mladé nadějné zpěvačce se stal opravdovým fenoménem nejen ve světě, ale i u nás.

Martina Sáblíková se bude podepisovat v Brně

martina-sablikovaBrno, 26. dubna 2010 - Ve středu 12. května se v brněnském knihkupectví Dobrovský uskuteční autogramiáda rychlobruslařky Martiny Sáblíkové. Autogramiáda se koná u příležitosti knihy "Martina Sáblíková - zázrak na bruslích" a začíná v 15 hodin.

Hostem autogramiády Luby Skořepové bude Goldflam

SkorepovaBrno, 19. března 2010 - Knihkupectví Dobrovský se stane ve středu 15. dubna místem konání podepisovací akce české herečky Luby Skořepové, při příležitosti vydání její nejnovější knihy Tajnosti herecké a historky rozverné. Autogramiády se zúčastní i patron knihkupectví Arnošt Goldflam.

Asterix a Obelix mají již přes 50 let

ASTERIX(Brno, 18. března 2010) - Komiksový fenomén Asterixe a Obelixe vznikl už v roce 1959. Původně byly tyto příběhy určeny do dětských knihoven, ale brzy je přerostly a po výtiscích s příběhy těchto dvou neobyčejných Galů začalo sahat stále více dospělých čtenářů. Asterix, prcek s malým hrudníčkem a jeho mnohem robustnější kamarád Obelix, který se ve všech příbězích profiluje jako dobračisko, se mezi čtenáři prosadili stejně dobře, jako například američtí „svalovci“ typu Supermana či Spider-Mana. Knihy s příběhy dvou neobyčejných Galů u nás pravidelně vydává nakladatelství Egmont. A právě nyní přichází na pulty knihkupectví dotisk alba Asterix a velká zámořská plavba!


Strana 10 z 14