Umístění: Kultura Knihy

Vychází Masakr & Hašiš frontmana Visacího zámku

Masakr-a-hasisBrno, 14. června 2011 - Jan Haubert, zpěvák, frontman a svými texty také původce poetiky nestárnoucího punkového orchestru Visací zámek se v posledních šesti letech představil třemi knižními tituly i jako literát. Po dvouleté pauze od posledního z těchto publikačních počinů se letos rozhodl natočit desku mluveného slova s neobyčejným názvem Masakr & Hašiš, která je pestrým výběrem pozoruhodných pasáží z jeho tří knih.

Autogramiáda Tomia Okamury v Brně - představí knihu Umění vládnout

tomio-okamura-japonecBrno, 26. května 2011 - Moravsko-japonský podnikatel, viceprezident a tiskový mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, populární investor z pořadu Den D, Tomio Okamura, představí v Brně svoji novou knihu Umění vládnout. Autogramiáda se uskuteční ve čtvrtek 9. června od 16.00 v knihkupectví Dobrovský na Joštově ulici, následovat bude beseda, součástí které bude i ukázka japonského bojového umění. A o čem nová kniha populárního autora je?

Josef Fousek bude v Brně podepisovat svůj Deník starého muže

Josef-fousek-denik-stareho-muzeBrno, 16. května 2011 - Známý básník, spisovatel a písničkář Josef Fousek představí brňanům svou novou knihu Deník starého muže. Autogramiáda se uskuteční 24. května v 16.00 v knihkupectví Knihy Dobrovský na Joštově ulici, po jejím skončení bude následovat beseda s autorem. 

Autogramiáda Moniky Maratové na modelářské soutěži v Prostějově

Monika_Maratova_Smrtici_Odkaz1Brno, 19. dubna 2011 - Pokud budete mít doma hotové všechny velikonoční přípavy, můžete v sobotu 23. dubna vyrazit s rodinou do Národního domu v Prostějově, kde bude od 9:30 do15:00 hodin probíhat Velikonoční soutěž plastikových modelářů. Součástí akce bude nejen výstava modelů, ale i prodej veškerého příslušenství pro modeláře.

Biografická publikace o umělci Jindřichu Hovorkovi, jehož housle zpívaly

Jindrich-hovorkaBrno, 13. dubna 2011 - Jindřich Hovorka 1937-2006  je název více než dvousetstránkové biografické publikace Růženy Kučerové, která nyní přichází na knižní trh a výstižně zobrazuje životní příběh uměleckého šéfa a primáše Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů (BROLN). Vychází k pátému výročí úmrtí umělce, jehož housle zpívaly.

Nakladatelsví Egmont obnovuje tradici Super komiksu

Egmont-super-komiksPraha, 1. března 2011 - Nakladatelství a vydavatelství dětské literatury Egmont se rozhodlo navázat na úspěšnou tradici a obnovuje populární comics s postavičkami Walta Disney pro začínající čtenáře - „Super komiks“. Kreslený časopis bude vycházet v dvouměsíční periodě.

Brno: Knihovna Jiřího Mahena slaví 90. výročí, nabídne registrace zdarma

knihovna250Brno, 10. února 2011 (MEDIAFAX) - Devadesáté výročí slaví knihovna Jiřího Mahena v Brně. V rámci výročí nabízí knihovna roční registraci zdarma, řekla ve čtvrtek ředitelka knihovny Libuše Nivnická.

Simona Monyová bude v Brně podepisovat knihu Citová divočina

monyova-citova_divocina250Brno, 3. února 2011 - Populární brněnská spisovatelka Simona Monyová představí 17. února v Brně svou literární novinku Citová divočina. Každý, kdo patří mezi příznivce jejího nezaměnitelného humorného stylu, si rozhodně nesmí nechat ujít příležitost získat autorčin podpis do této knihy!

Strana 7 z 14