Umístění: Kultura Knihy

Repliky knih starých až tři tisíce let v Dietrichsteinském paláci

mzm dietrichsteinsky palac knihyBrno, 10. dubna 2015 - Až do začátku června potrvá v Dietrichsteinském paláci na Zelném trhu jedinečná výstava s názvem Tři tisíce let knižního umění – Skvosty pěti kultur. Ta představí 43 faksimilí jedinečných titulů z pěti kultur: egyptské, křesťanské, židovské, středoamerické a mogulské (mughalské), které dokumentují vývoj knihy a její ilustrace z různých kultur čtyř kontinentů, a to na ploše tří tisíců let.

Děti čtením pomáhají financovat rehabilitační léčbu pro Patrika z Brna

cteni pomaha patrik brnoBrno, 13. března 2015 - Částku sto tisíc korun načítají děti v rámci projektu Čtení pomáhá na rehabilitační léčbu v ADELI Medical Centre v Piešťanech pro devatenáctiletého Patrika z Brna. Patrik v důsledku dětské mozkové obrny nemůže chodit. Léčba by mu mohla pomoci splnit jeho největší sen, být co nejvíce samostatný a nepotřebovat tolik pomoc druhých.

Dánský velvyslanec přijede do Brna pokřtít almanach

almanach brno vanocni stromBrno, 12. prosince 2014 – Přesně 13. prosince v 17 hodin uplyne 90 let od rozsvícení prvního Vánočního stromu republiky Československé na náměstí Svobody v Brně. A bude u toho i primátor statutárního města Brna Petr Vokřál a velvyslanec Dánského království v České republice Christian Hoppe. A právě oni také pokřtí almanach „Republika a její strom 1924 – 2014“, který Turistické informační centrum města Brna vydává jako vzpomínku na toto výročí.

V Dietrichsteinské hrobce v Mikulově pokřtí knihu o historii této památky

mikulov dietrichsteinska hrobkaMikulov, 26. září 2014 - V úterý 30. září se od 17 hodin koná v Dietrichsteinské hrobce slavnostní křest knihy Pod tvými ochrannými křídly. Součástí aktu bude i představení hrobového oděvu Karolíny Maxmiliány, kněžny rodu Dietrichsteinů.

Děti načítají 110 000 korun na léčebný pobyt pro Pavlíka S. z Brna

ctenar kniha diteBrno, 17. června 2014 - Částku 110 tisíc korun nyní načítají děti zapojené do projektu Čtení pomáhá pro třináctiletého Pavlíka S. z Brna, který trpí dětskou mozkovou obrnou. Peníze jsou určené na léčebný pobyt v centru Adeli v Piešťanech, díky němuž bude Pavlík zase o krok blíž svému velkému snu – zahrát si fotbal.

Městská knihovna v Milkulově má nové dětské oddělení a zná čtenářské vítěze

ctenar-v-knihovneMikulov, 9. dubna 2014 - Během rekordně krátké doby a téměř bez omezení provozu se podařilo pracovnicím mikulovské městské knihovny za výrazné podpory města Mikulov vybudovat nové barevné oddělení pro děti a mládež. Slavnostního otevření se v pondělí 31. března účastnil místostarosta města Eduard Kulhavý a desítky malých i velkých čtenářů.

Uzávěrka literární soutěže pro mladé autory se blíží

Kniha-ctenar-detailRajhrad, 14. března 2014 - Letošní literární soutěž Skrytá paměť Moravy vrcholí, své příspěvky na téma „okamžik štěstí“ mohou mladí autoři zasílat do Památníku písemnictví na Moravě ještě do 31. března. Do anonymního hodnocení a posuzování se poté pustí odborná porota v čele s  básníkem Radkem Malým, slavnostní vyhlášení výsledků bude hostit 13. června Slovanské hradiště v Mikulčicích.

Do soutěže Hledá se autor bestselleru dorazilo už 96 povídek

Kniha-ctenar-detailBrno, 30. ledna 2014 – Během prvního měsíce od vyhlášení soutěže Hledá se autor bestselleru obdrželo Nakladatelství Fragment rekordních 96 povídek. Literární klání je určeno všem dosud nepublikovaným pisatelům a i čtvrtý ročník dokazuje, že talentů, kteří chtějí předvést své dílo jak odborníkům, tak čtenářské veřejnosti, je stále dost. Ti, kteří tak ještě neučinili, mají šanci přihlásit svou povídku na libovolné téma ještě do 28. února. Nejlepších pět prvotin vyjde na jaře ve společné e-knize.

Strana 2 z 14