Umístění: Kultura Knihy

Ladislav Špaček představí v brněnské Olympii svoji knihu Dědečku, vyprávěj

spacek knihaBrno, 21. února 2013 – Ladislav Špaček přijede v sobotu 9. března do brněnské Olympie představit svoji nejnovější knihu Dědečku, vyprávěj. Popularizátor společenské etikety a bývalý tiskový mluvčí Václava Havla bude mít od 15.00 v knihkupectví Knihcentrum Caffé autogramiádu spojenou s besedou a autorským čtením. Špaček obdržel za knihu ocenění Český bestseller 2012 v kategorii Česká beletrie pro děti a mládež.

V Brně se uskuteční autogramiáda Zdeňka Pohlreicha

pohlreich1Brno, 7. ledna 2013 - Ve středu 9. ledna se v prodejně KNIHY DOBROVSKÝ na Joštově ulici v Brně uskuteční autogramiáda známého kuchaře a moderátora TV pořadu Ano, šéfe! Zdeňka Pohlreicha. Ten zde představí svou novou knihu "Už dost, Šéfe - Co jste v televizi neviděli, neslyšeli a neochutnali".

Nová kniha o historii vily Tugendhat představuje dosud neznámé skutečnosti

tugendhat_interierBrno, 15. prosince 2012 – V Brně vznikla nová publikace o historii vily Tugendhat. Kniha s názvem Mies v Brně. Vila Tugendhat, která byla slavnostně pokřtěna za přítomnosti primátora města Romana Onderky, pojednává o historii této proslulé ikony světové moderní architektury od jejího vzniku až po obnovu a restauraci. Monografie představuje nejen známá fakta o stavbě, ale i řadu nových poznatků, které doposud nebyly publikovány, uvedla Jana Vašíčková z tiskového střediska brněnského magistrátu.

Na zámku se bude křtít nový díl Historického atlasu měst ČR o Mikulově

Kniha-ctenar-detailMikulov, 12. prosince 2012 - Milovníci historie, urbanistiky i kartografie a především Mikulova se již brzo dočkají dalšího vydavatelského klenotu. Edice Historického ústavu Akademie věd, Historický atlas měst České republiky, mapuje vývoj osídlení našich měst reprezentativním souborem publikací.

Spisovatelka Tučková přijede besedovat do brněnské Olympie

tuckova_hedervariBrno, 7. prosince 2012 – Spisovatelka Kateřina Tučková navštíví v sobotu 8. prosince Knihcentrum Caffé v obchodním centru Olympia Brno. Čerstvá držitelka prestižní Ceny Josefa Škvoreckého zde bude od 15.00 podepisovat své knihy a besedovat s návštěvníky knihkupectví o knize Žítkovské bohyně.

Podpis, šéfe! Zdeněk Pohlreich přijede do Brna na autogramiádu

pohlreich1Brno, 3. prosince 2012 – Přeložená autogramiáda známého šéfkuchaře a televizního moderátora Zdeňka Pohlreicha, se uskuteční v pátek 7. prosince od 16.00 v knihkupectví Knihcentrum Caffé v brněnské Olympii. Známý odpůrce blafů v českých restauracích zde představí stolní kalendář na rok 2013 „v kuchyni se Zdeňkem Pohlreichem", plný originálních receptů z nenáročných surovin, informovala v pondělí za organizátory autogramiády Anna Dušková.

Vyhlášen sedmý ročník literární soutěže pro mladé talenty

podpis2Brno, 31. října 2012 - U příležitosti státního svátku Den vzniku samostatného Československa vyhlásila Rada Jihomoravského kraje již posedmé literární soutěž pro mládež s názvem Skrytá paměť Moravy. Soutěž si klade za cíl podpořit regionální cítění a uvědomění mladé generace a rozvíjet její slovesnou tvořivost. Letošní téma zní „Pošli to dál!“

Helena Vondráčková představí v Brně knihu Každá trampota má svou mez

helena-vondrackova-autogramiada-kazda-trampota-ma-svou-mezBrno, 15. října 2012 - Populární česká zpěvačka Helena Vondráčková představí ve čtvrtek 25. října v 17.00 v Brně knihu Každá trampota má svou mez. Autogramiáda a beseda v knihkupectví KNIHCENTRUM Caffé  v OC Olympia Brno.

Strana 4 z 14