Umístění: Kultura Knihy

Autogramiáda a beseda s autorem Přemyslovské epopeje II Vondruškou

Vlastimil-vondruskaBrno, 10. srpna 2012 - Dne 18. září v 17 hodin se v knihkupectví Knihy Dobrovský na Joštově ulici v Brně uskuteční autogramiáda, beseda a křest knihy Přemyslovská epopej II autora Vlastimila Vondrušky.

13. literární festival Měsíc autorského čtení představí téměř stovku autorů

zena-kniha-gestikulace250Brno, 20. června 2012 - Měsíc autorského čtení patří k nepřehlédnutelným letním událostem. Zároveň se vedle Pražského festivalu spisovatelů řadí k nejvýznamnějším literárním událostem roku vůbec. Měsíc autorského čtení tradičně startuje 1. července v Brně a následně nepřetržitě probíhá do 3. srpna ještě i v Košicích, Ostravě a polské Vratislavi.

Celé Česko čte dětem darovalo psychologickým poradnám na Brněnsku 50 knih

holcicka-kniha-zena250Brno, 5. června 2012 (MEDIAFAX) - Společnost Celé Česko čte dětem předala sponzorský dar řediteli Pedagogicko-psychologické poradny v Brně Liboru Mikuláškovi. Téměř padesátka knih známých českých autorů je určena do čekáren všech poboček poraden v Brně, Židlochovicích a Ivančicích.

Václav Neckář bude v Brně rozdávat podpisy

neckar-cesta_do_me_pameti250Brno, 11. května 2012 - Legenda české pop - music Václav Neckář zavítá u příležitosti vydání alba "Dobrý časy" a knihy "Cesta do mé paměti" do Brna, kde se zúčastní autogramiády.

Soutěž Moje Veličenstvo kniha zahájila již 8. ročník

moje_velicenstvo_kniha250Brno, 13. března 2012 - EkoCentrum Brno vyhlásilo 8. ročník oblíbené výtvarně literární soutěže pro děti a mládež Moje Veličenstvo kniha. Soutěžní příspěvky je možno doručit do 29. března 2012.

Děti se zdravotním postižením budou mít v Ivančicích knihovnu

holcicka-knihovna250Ivančice, 10. února 2012 – Děti z Mateřské školy, Základní školy a Dětského domova v Ivančicích se mohou těšit na novou knihovnu. Na vybudování prostor, které zároveň poslouží i jako návštěvní místnost dětského domova, přispěl také Nadační fond Tesco, který věnoval třicetitisícový příspěvek u příležitosti otevření nového hypermarketu ve městě.

Vzácná kniha Processus contra Templarios poprvé opouští jižní Moravu

KNIHA-templariČejkovice, 11. ledna 2012 – Vzácná kniha Processus contra Templarios (Proces s templáři), kterou v roce 2008 zakoupily Templářské sklepy Čejkovice z Vatikánského tajného archivu, poprvé opouští jižní Moravu. Byla přemístěna na zámek Zbiroh, kde se stane součástí výstavy Tvář Leonarda da Vinci – Příběh rytířského řádu templářů.

Hodonín, Břeclav a Podluží chystají knihu o tradicích

Kniha-ctenar-detailHodonín, 24. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Hodonín, Břeclav a Region Podluží zahájily jednání o přípravě nové publikace, která má zachytit lidi, kroje a tradice na Hodonínsku a Břeclavsku. Uvedla to mluvčí hodonínské radnice Petra Kotásková.

Strana 5 z 14