Umístění: Kultura Knihy

Nakladatelství Fragment již počtvrté hledá autora bestselleru

ctenarka knihaPraha/Brno, 10. ledna 2014 – Nakladatelství Fragment vyhlásilo čtvrtý ročník úspěšné literární soutěže Hledá se autor bestselleru. Zúčastnit se může každý tvůrce, bez ohledu na věk, který dosud nikde nepublikoval. Povídky na libovolné téma o rozsahu 10 až 25 normostran přijímá Fragment do 28. února 2014. O vítězi rozhodne mínění odborné poroty, složené z kulturních redaktorů, a čtenářů hlasujících na hledaseautor.cz. Nejlepších pět prvotin vyjde na jaře ve společné e-knize, jejíž výtěžek věnuje Nakladatelství Fragment Centru Paraple.

Bojem s chorobným odkládáním úkolů provede kniha Konec prokrastinace

prokra1Brno, 5. prosince 2013 – Pomoct čtenářům skoncovat s prokrastinací je cíl knihy brněnského autora Petra Ludwiga. Titul s názvem Konec prokrastinace je rozdělen do pěti částí, které provázejí „světem" chorobného odkládání úkolů a povinností, poskytují nástroje pro zvýšení motivace a osobní rozvoj. Bestseller, kterého se prodalo na 17 tisíc výtisků, se nyní vrací ve speciální vánoční edici i se sadou tzv. buzer-lístků.

Po stopách nejen svátků vás provede nová kniha Naše tradice

kniha nase tradiceBrno, 22. listopadu 2013 – Právě nyní, v předvánočním čase, vychází nová kniha „Naše tradice“ od autorky Ladislavy Sůvové. Kniha o českých tradicích přichází na trh přesně rok po vydání její prvotiny „Naše Vánoce“. Autorka v ní jednoduchým a srozumitelným způsobem vyjadřuje skutečný smysl jednotlivých dní v roce, které jsou pro nás významné. Kniha je určena všem, kteří chtějí porozumět české tradici, porozumět jejímu smyslu a znát kořeny svého původu.

Knižním bestsellerům dominují slavné osobnosti: Svěrák, Klaus a Okamura

vaclav-klaus-brnoBrno, 7. srpna 2013 – Knižní bestsellery slavných politiků, zpěváků a herců se těší až desetinásobné poptávce oproti titulům neznámých autorů. Jaké jsou populární osobnosti v roli spisovatelů? Ze zkušeností Nakladatelství Fragment jsou tito absolutní perfekcionisté neuvěřitelně pracovití.

StřeDění se spisovatelkou Klárou Janečkovou

kniha-hrbet-detailRajhrad u Brna, 7. května 2013 - Památník písemnictví na Moravě navštíví 15. května oblíbená spisovatelka historických a společenských románů Klára Janečková. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky z dosud neprezentovaného nového rukopisu a také na autorčino čtení z úspěšného historického románu Prokletý původ, který se nyní v květnu dočkal druhého vydání. Beseda v rámci cyklu StřeDění začne v 17.00 hodin.

Vydavatelství Barrister & Principal se představí na výstavě v Rajhradě

Kniha-ctenarka-zenaRajhrad u Brna, 29. března 2013 - Pravidelný cyklus každoročních tematických výstav „Moravské vydavatelství se představuje“ v Památníku písemnictví na Moravě rozšíří ve dnech 3. 4 – 30. 6. expozice brněnského vydavatelského domu Barrister & Principal. V minulých letech již měli návštěvníci rajhradského kláštera možnost blíže se seznámit s profilovými prezentacemi nakladatelství Host a Repronis.

Měsíc čtenářů v mikulovské knihovně

Kniha-ctenar-detailMikulov, 6. března 2013 - Od 4. do 30. března chystá Městská knihovna v Mikulově řadu didaktických pořadů a workshopů, které mají za cíl posílit motivaci mládeže ke čtení literatury a zábavnou formou je seznámit s fungováním knihovny. Součástí jarní programové nabídky je i velikonoční výstava a dílna. Pro žáky druhého stupně základních škol a středoškoláky připravila knihovna workshop s názvem Písmo jako prostředek, ve kterém se účastníci seznámí s vývojem písma, tesáním písma do kamene a hledáním jejich významu.

Břeclavská knihovna nabízí měsíc plný akcí pro děti i dospělé

Kniha-ctenarka-zenaBřeclav, 5. března 2013 - Březen, měsíc čtenářů. V různých obměnách se břeclavská knihovna každý rok věnuje svým čtenářům, co se týče počtu akcí, v březnu nejvíce. Ani letošní březen není výjimkou. Lidé se mohou těšit na výstavy, soutěže, přednášky i kurzy. Stačí si jen vybrat z pestré nabídky.

Strana 3 z 14