Umístění: Kultura Knihy

Nová publikace Senioři, nedejte se! přinese starším lidem více bezpečí

Seniori-nedejte-seBrno, 9. listopadu 2011 - Dne 1. listopadu byla v prostorách Augustiniánského kláštera na Starém Brně slavnostně přestavena publikace Senioři, nedejte se! „Absolvoval jsem řadu školení a seminářů, které Jihomoravský kraj organizoval právě pro seniory. Když mi někteří z nich vyprávěli své příběhy, rozhodl jsem se, že je sepíšu,“ vysvětlil autor osvětové brožurky Zdeněk Dufek, předseda Finančního výboru Zastupitelstva JMK.

Stanislav Zindulka bude v Brně podepisovat svoji autobiografii

autogramiada-zindulka250Brno, 3. listopadu 2011 - Nositel Českého lva za herecký výkon ve vedlejší roli v roce 2011 ve filmu Babí léto Stanislav Zindulka je divákům známý jako "velký herec malých rolí". Přestože hrál divadlo už od svých pěti let, proslavil se až díky seriálu Vlak dětství a naděje.

Ombudsman vydal knížku, jež pomůže obcím řešit spory o přístupové cesty

businessman-kniha250Brno, 10. října 2011 (MEDIAFAX) - Úřad ombudsmana vydal publikaci, která pomůže obcím řešit spory o přístupové cesty. V pondělí to řekla mluvčí Kanceláře veřejného ochránce práv Iva Hrazdílková.

V Rajhradě chystají knižní bleší trh

Kniha-ctenarka-zenaRajhrad, 14. září 2011 - V sobotu 24. září mezi 10 a 13 hodinou se v Rajhradě na nádvoří benediktinského kláštera, před vstupem do Památníku písemnictví na Moravě, otevře příležitost pro knihomily hledající titul, který již dlouho neleží na pultech knihkupectví.

Vyšly Hošťálkovy memoárové texty Husovická romance

ctenar-v-knihovneBrno, 12. září 2011 - Husovická romance je název stošestatřicetistránkové knížky brněnského publicisty Antonína Hošťálka, kterou nyní vydal Moravskoslezský kruh. Obálka a grafická úprava jsou dílem Borise Myslivečka.
Tato knižní novinka je souborem tří Hošťálkových memoárových textů.

Knihovna ve Veselí nad Moravou přesídlila do nových prostor

knihovna-veseli_n_m250Veselí nad Moravou, 8. září 2011 (MEDIAFAX) - Ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku se přestěhovala městská knihovna z pavilonu služeb do nových prostor bývalé školní družiny. Sdělila to Petra Pavková z veselské radnice.

Autogramiáda a beseda s Evou Šlapanskou

Eva-slapanskaBrno, 17. srpna 2011 - Knihkupectví Barvič a Novotný v brněnské České ulici bude 20. září od 16:00 hodin dějištěm autogramiády a besedy s Evou Šlapanskou, která představí svou nejnovější publikaci Jubilanti činohry Národního divadla Brno 2011.  

Vyšel nový knižní průvodce na cesty jižní Moravou

publikace-cestujeme_po_Morave250Brno, 21. června 2011 - V květnu letošního roku byla vydána publikace "Cestujeme po Moravě - Jihomoravský kraj". Můžete ji získat na městských a obecních úřadech, na informačních centrech, muzeích, ZOO...

Strana 6 z 14